Űrszekerek II: Khan haragja

Star Trek: The Wrath of Khan
Tlung

William Shatner
William Shatner

Az Enterprise csillaghajó legénysége egy kőkorszakinak számító hajót talál az űrben, amelyen hibernációs állapotban találják meg Khan Noonien Singh-et (Ricardo Montalban), a huszadik század genetikai kísérleteinek egyik csúcsteljesítményét. Khan végül elmenekült, és csaknem egy évszázadra eltűnt… Több

Rendező: Nicholas Meyer
Premier: 1982.06.04. | SkyShowtime (2023.02.14.)
Több

2019.11.17 gerda

Hatalmas klasszikus, amit már legalább egy tucatszor láttam. Nekem nagyon tetszett a régi Star Treck filmek hangulata. A szereposztás hibátlan, a cselekmény eszes és logikus. Mindig erőt vesz rajtam a nosztalgia, amikor végignézem, hogy hogyan képzelték el alig harminc éve a huszonharmadik századot.

2019.04.07 Filmdoki

Bosszú hidegen tálalva

Kirk kapitányék visszatérnek, ezúttal sokkal inkább a sorozathoz igazodva, no meg persze a rajongók igényeihez. A The Motion Picture utáni negatívabb visszhangok után a stúdió vette a lapot, így az 1982-es Khan haragja már egy sokkal pörgősebb, kalan... Teljes kritika

2016.09.05 sipiarpi

Érdekes ötlet volt, hogy a TOS epizódjára építik a történetet és bejött nekik. A rajongók körében a legnépszerűbb mozifilmet alkották meg vele. Gyerekkoromban, mikor először láttam jobban féltem a fejbe mászós űrlényektől mint a klingonktól! A film vége kifejezetten nagyszerű, felemelő lett.

2016.06.27 feri1

Igazán nagy film, először talán hat éves koromban láthattam. Nagy hatással volt rám. Természetesen akkoriban űrhajós akartam lenni. A Star Treck számtalan filmes és sorozatos feldolgozást ért már meg. Ez a film egy igazi jól sikerült klasszikus a sorban, amit minden rajongó ismer és szeret.

2015.05.20 Kriszta

Gyerekkorom egyik meghatározó filmje, azóta is Star Trek rajongó vagyok. Szerintem ez a régi filmek közül a legjobb, a Reliant pedig a legszebb űrhajó az egész sorozatban. Egy kis érdekesség: eredetileg a Reliant-et úgy tervezték, hogy a filmbeli "al... Több

A Ceti angolna felvételeihez több modellt is használtak Ken Ralston vizuális effektusok felügyelete alatt, aki éppen befejezte az A Jedi visszatér (1983) teremtmények tervezését.Szerző: Thibo84

A Star Trek rajongói és a filmkritikusok jobban fogadták ezt a filmet, mint az elődjét. Még mindig a franchise legjobbjai között tartják számon.Szerző: Thibo84

A film egy figyelemre méltón megváltozott Khant mutat be. Első megjelenésekor Khant erős, de fegyelmezett vezetőként ábrázolták. Ebben a filmben elsősorban a szenvedély hajtja, és annyira megváltozott, hogy megszállottan bosszúálló ember lett.Szerző: Thibo84

Egy törölt jelenetben Kirk bemutatja Davidet Saaviknak, és vonzalom alakul ki köztük.Szerző: Thibo84