Star trek - Spock nyomában

Star trek - Spock nyomában

Star Trek III: The Search for Spock

Kirk admirális győzelme Khan felett és az új Genesis bolygó megalakulása üres győzelmet jelent. Spock áldozata, aki az életét adta legénysége védelmében, és McCoy váratlanul őrületbe süllyedése árnyékot vetett az eseményekre. Váratlanul Sarek, Spock apja érkezik az Enterprise-ra, és figyelemre… Több

Forgatókönyvíró: Gene Roddenberry
Premier: 1984.06.01. | SkyShowtime (2023.02.14.)
Több

2019.04.09 Filmdoki

Mindenki egyért!

A Khan haragja zajos sikert aratott, imádták a nézők, és a kritikusok is elismerték. Jómagam is Meyer filmjének hatására kezdtem egyre inkább megszeretni ezt az univerzumot, így kíváncsian vártam a következő felvonást, melyet maga Mr. Spock, azaz Leo... Teljes kritika

2016.09.05 sipiarpi

Ez a film szervesen összefügg a második résszel, illetve a következővel. Izgalmas, bár kicsit kiszámítható. Saavik cseréjét nem értettem. Azért nem semmi klingonként látni Lloyd-ot. :)

Nichelle Nichols kezdetben fel volt háborodva, hogy milyen kevés szerepe van a film forgatókönyve szerint, ám miután elolvasta, imádta, hogy milyen komoly szerepet kapott abban a kevésben.Szerző: Thibo84

A Föld körül keringő űr dokkoló feltételezhetően öt mérföld magas, így a felszínről könnyen megfigyelhető. Maga a modell hat láb, majdnem két méter magas volt.Szerző: Thibo84

A titoktartás érdekében a Spock nevet soha nem használták a film forgatókönyvében, hanem a Nacluv – Vulcan visszafelé – álnevet használták helyette.Szerző: Thibo84

Eredetileg a Star Trek II: Khan haragja (1982) volt Leonard Nimoy legutolsó Spock szerepe, mivel karakterét a film végén megölték. Nimoy azonban megbánta a döntését, ezért Spockot feltámasztották.Szerző: Thibo84