Űrszekerek

Űrszekerek

Star Trek: The Motion Picture

Az üggyel-bajjal kijavított öreg csillagcirkálónak, az Enterprise-nak Kirk parancsnoksága alatt meg kell állítania egy energiafelhõt, nehogy összeütközzön a Földdel. A baj az, hogy az Enterprise sincs túl jó állapotban, épp most javítják a dokkban egy sok fényéves… Több

Rendező: Robert Wise
Premier: 1979.12.06. | SkyShowtime (2023.02.14.)
Több

Leonard Nimoy
Leonard Nimoy

2021.05.09 Caravaggio1978

Anno biztos nagyot ütött...

Amikor itt, az országban hatalmas dolog volt egy fekete-fehér, majd épphogy színes tv-vel rendelkezni, biztosan óriási izgalmakat okozott, mai szemmel inkább a magyar Szomszédok sorozat jut eszembe, mind képi, mind cselekményi világával. Abszolút nem hoz lázba egy mozzanata sem. Bár a nagy filmkritikusok általában fellegekbe magasztalják az ilyen mozikat mindenféle láthatatlan, nem érezhető stb. művészi világ miatt, szerintem az élmény a meghatározó, nem az, hogy egy hétig agyalunk az egészen, míg áttör a lénye. Összegezve akkor ez biztosan jó volt, a mai generációból maximum 1-2% fogja megnézni.

2019.02.19 mamiéstöti2

Sok sci-fi rajongó szerint ez az egyik legérdemesebb film a stílusában, de nekem nem igazán tetszett a légköre.

2019.04.04 Filmdoki

Az emberiség nagy kalandja

Az 1966 és 1969 között futó Star Trek a televíziózás történek egyik meghatározó darabja. Váratlanul ért véget, azonban az idő előrehaladtával egyre nagyobb kultstátusznak kezdett örvendeni, így beindultak a munkálatok a Star Trek - Phase Two című sor... Teljes kritika

A Vulcan bolygó jelenetének forgatására három nap állt a stáb rendelkezésére.Szerző: Thibo84

Stephen Collins szerint akkoriban szinte minden új, feltörekvő és jövőbeli színész fontolóra vette Decker szerepét.Szerző: Thibo84

Gene Roddenberry ötlete volt, hogy a vulkániak a saját nyelvükön beszéljenek. Mivel az eredeti vulkáni jeleneteket angol nyelven forgatták, szükségessé vált az újraszinkronizálás.Szerző: Thibo84

A potenciális rendezők között volt Steven Spielberg, George Lucas, Francis Ford Coppola és Philip Kaufman is.Szerző: Thibo84