Az Enterprise ûrhajó legénysége ezúttal a világûr békéjéért száll harcba. Hosszú háborúskodás után a Szövetség és a Klingon Birodalom béketárgyalásokra készül. De Kirk kapitányt (William Shatner) aggasztja a világûr õsellenségeivel kötendõ béke. "Ezek… több»
A Star Trek V. - A végső határ hatalmas bukás volt. A stúdió egy hirtelen ötlettől vezérelve felvetette, hogy nem folytatást kell csinálni, hanem rebootolni Kirkék kalandjait, és az Akadémiáról frissen a flottába kerülő csapatot bemutatni. Végül ezt ... teljes kritika»
A film összbevétele 96 888 996 dollár volt (imdb.com).
Gene Roddenberry a film nyers vágását látva elégedetlenségét fejezte ki a filmben látható klingonok kapcsán. Szerinte ugyanis a klingonok egyszerű gonoszokként lettek bemutatva, a film pedig mellőzte, hogy bemutassa társadalmukat és saját kulturális nézőpontjukat. Leonard Nimoy később elismerte, hogy Roddenberry-nek igaza volt. A Star Trek: Az új nemzedék és a Star Trek: Deep Space Nine sorozatok néhány epizódja aztán pótolta ezt a hiányosságot, és igen jelentősen kibővítette a klingonokkal kapcsolatos ismereteinket.
(Filmdoki)Gorkon kancellár neve Mihail Gorbacsov és Abraham Lincoln vezetékneveiből lett összevonva. Nicholas Meyer rendező ugyanis ezen valós személyek alapján mintázta meg a klingon kancellárt.
(Filmdoki)William Shatner eléggé megharagudott Nicholas Meyer-re, ugyanis a rendező nem tartotta be az ígéretét az egyik jelenet kapcsán. Amikor Kirk és Spock a klingonok sorsáról beszélgetnek, a kapitány hirtelen felindultságában azt mondja: "Dögöljenek meg!". Shatner úgy akarta, hogy ezután rögtön azt mutassák, hogy Kirk megbánja a szavait. A rendező a szavát adta, hogy így lesz a kész filmben. A végleges változatban viszont miután Kirk azt mondja "Dögöljenek meg!", a kamera a meglepett Spockot mutatja és csak ezt követően vált a megbánást tanúsító Kirkre.
(Filmdoki)Amikor Kirk és McCoy a klingon bíróság előtt vannak és Chang tábornok arra utasítja a kapitányt, hogy ne várjon a tolmácsra, hanem válaszoljon azonnal, az egy egyértelmű utalás arra, amikor az ENSZ-ben Adlai Stevenson ugyancsak így szólította fel a szovjet követet a válaszadásra a kubai rakétaválság kapcsán.
(Filmdoki)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »