Waterworld - Vízivilág

Waterworld - Vízivilág

Waterworld

Eltűntek a szárazföldek, már senki nem emlékszik rá, hogy hol kéne keresni, de mindenkinek van valamilyen mese a fejében, hogy egykor hol lehettek. Közben mindenki harcol mindenkivel, egyedül egy utazó (Kevin Costner) szeli magányosan a végtelen vizeket. Egy nagyobb összecsapás után egy különleges… Több

Premier (HU): 1995.10.19.

2021.10.30 Lonka

Szerintem remek film. Látványos, izgalmas és egyedi történet. Engem mindvégig lekötött.

2019.12.23 Artemisia

Élet a vízözön után

Mai szemmel nézve is extravagáns, kemény, disztópikus akciófilm. Nagyon érdekes témát dolgoz fel, és érdekes elképzeléseket vonultat fel a "vízözön" utáni életről és társadalmi szerveződésekről. Bár a jövőben játszódik a film, mégsem azt mutatja be,... Teljes kritika

2016.07.15 ArpiHajdu és Réci

A film gyakorlatilag a Mad Max második része, csak vízen. Ebből kifolyólag pedig rengeteg nyílt, illetve burkolt koppintást lehet felfedezni. A magányos hős, aki nem törődik semmivel és senkivel, de lesz egy gyerek (plusz még egy anyuka is), akinek h... Több

2021.07.06 Kósa Bence

Egy megvetett film

Nem szabad a Mad Max című filmhez hasonlítani, és meglátod, hogy ez egy korrekt kalandfilm. A távoli jövőben a jégsapkák megolvadtak, de az emberek nem veszítik el a reményt, hogy egyszer megtalálják a legendás Szárazpartot. Viszont a füstölőknek nevezett kalózok folyamatosan kifosztják a magányos hajósokat és gyenge erődítményeket. Egy csata alkalmával főhősünk (Kevin Costner), aki egy mutó, tehát félig ember, félig kopoltyús, a harc után felvesz egy kislányt (Enolát) és nevelőjét. Együtt menekülnek az őket üldöző kalózok elől. A kislány hátán lévő, különös tetoválás a cél. A tetoválás a Szárazparthoz vezető út. Egy látványos, izgalmas kalandfilm ez, gyönyörű zenei aláfestéssel.

2018.07.20 Norbert93

Bukás ide vagy oda, érdekes koncepció a film, tele jó jelenetekkel és színészekkel. Egy igazán érdekes világot tár elénk (igen tudom, hogy erősen hajaz a Mad Max-re). Szerintem egy igazán jó film.

A kutatók szerint a jégsapkák megolvadása nem okozna a filmben bemutatotthoz hasonló világméretű vízözönt.Szerző: Artemisia

Kevin Costner 1995-ben megalapította az Oceans Therapy Solutions nevű céget, ami speciális olajszűrő berendezéseket fejleszt, így segítve elő az óceánok megóvását az olajszennyeződésektől.Szerző: Artemisia

A Füstölők hajóját, az Exxon Valdezt egy létező olajszállító tankhajóról mintázták, mely 1989-ben futott zátonyra Alaszka partjainál, és melyből mintegy 500 millió liter nyersolaj jutott a tengerbe.Szerző: Artemisia

Steven Spielberg a forgatás előtt figyelmeztette Kevin Costnert, hogy ne a nyíl vízen forgassanak, mert neki a Cápánál ez rengeteg problémát okozott. Costnert ez nem tántorította el.Szerző: Artemisia