Waterworld - Vízivilág (1995)

Waterworld

Lonka   2021. 10. 30.

Szerintem remek film. Látványos, izgalmas és egyedi történet. Engem mindvégig lekötött.

Artemisia   2019. 12. 23.

Élet a vízözön után

Mai szemmel nézve is extravagáns, kemény, disztópikus akciófilm. Nagyon érdekes témát dolgoz fel, és érdekes elképzeléseket vonultat fel a "vízözön" utáni életről és társadalmi szerveződésekről. Bár a jövőben játszódik a film, mégsem azt mutatja be,... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 15.

A film gyakorlatilag a Mad Max második része, csak vízen. Ebből kifolyólag pedig rengeteg nyílt, illetve burkolt koppintást lehet felfedezni. A magányos hős, aki nem törődik semmivel és senkivel, de lesz egy gyerek (plusz még egy anyuka is), akinek h... több»

Kósa Bence   2021. 07. 06.

Egy megvetett film

Nem szabad a Mad Max című filmhez hasonlítani, és meglátod, hogy ez egy korrekt kalandfilm. A távoli jövőben a jégsapkák megolvadtak, de az emberek nem veszítik el a reményt, hogy egyszer megtalálják a legendás Szárazpartot. Viszont a füstölőknek nevezett kalózok folyamatosan kifosztják a magányos hajósokat és gyenge erődítményeket. Egy csata alkalmával főhősünk (Kevin Costner), aki egy mutó, tehát félig ember, félig kopoltyús, a harc után felvesz egy kislányt (Enolát) és nevelőjét. Együtt menekülnek az őket üldöző kalózok elől. A kislány hátán lévő, különös tetoválás a cél. A tetoválás a Szárazparthoz vezető út. Egy látványos, izgalmas kalandfilm ez, gyönyörű zenei aláfestéssel.

Norbert93   2018. 07. 20.

Bukás ide vagy oda, érdekes koncepció a film, tele jó jelenetekkel és színészekkel. Egy igazán érdekes világot tár elénk (igen tudom, hogy erősen hajaz a Mad Max-re). Szerintem egy igazán jó film.

harnas1207   2019. 03. 28.

A bukása miatt ez a film igazi legenda. Becsülöm, hogy a látványvilágot így kialakították, ezért is értékeltem 3 csillagra. A sztori már más tészta, mert nagyon gagyira sikeredett. A Mad Max utánérzet nagyon megvan, és bár egyszer mindenképp megnézhető, de nagyon távol áll a jó mozi fogalmától.

Ildikó Bacskai   2020. 11. 09.

Waterworld

Elképesztően látványos, izgalmas film, szerintem kihagyhatatlan.

A kutatók szerint a jégsapkák megolvadása nem okozna a filmben bemutatotthoz hasonló világméretű vízözönt.

(Artemisia )

Kevin Costner 1995-ben megalapította az Oceans Therapy Solutions nevű céget, ami speciális olajszűrő berendezéseket fejleszt, így segítve elő az óceánok megóvását az olajszennyeződésektől.

(Artemisia )

A Füstölők hajóját, az Exxon Valdezt egy létező olajszállító tankhajóról mintázták, mely 1989-ben futott zátonyra Alaszka partjainál, és melyből mintegy 500 millió liter nyersolaj jutott a tengerbe.

(Artemisia )

Steven Spielberg a forgatás előtt figyelmeztette Kevin Costnert, hogy ne a nyíl vízen forgassanak, mert neki a Cápánál ez rengeteg problémát okozott. Costnert ez nem tántorította el.

(Artemisia )

Kevin Costner azért utasította vissza a Remény Ranjai főszerepét, hogy játszhasson a Waterworldben.