2023.05.05 21:53 Interfectorem Sabnock Olvasottság: 192x
4

Tele hibával!

Szerintem már többször is leírtam a démonok, és más entitások körüli "homályt" az embereknél...

Lee Cronin.

Tele hibával!

Na ő sem érti a lényeget!

Megvan a Holtak Könyve?

Oké...

Jönnek a lemezek?

Már bocsánat, de az eredetiben szalagon voltak ezek a szövegek...

Talán meg kellett volna nézni az 1981-es remekművet! Tudjátok a Sam Reimi és a zseniális Bruce Campbell fémjelezte mozit!

Na de vissza jelen filmünkhöz. A CGI nagyon gyenge, és hatástalan lett, plusz engem nem tud meghatni, hogy kiborul 1000 liter ketchup...

A történet semmi újat nem tud hozni a zsánerba, és ráadásul teljesen érthetetlen az egész...

Ellie ( Alyssa Sutherland ) legalább tipikus "horror/arc", aki kimaszkírozva jól mutat...

A béna kis "gonosz" entitás vajon mit akar? Ugrálni emberről-emberre céltalanul? Vagy mégis mi a célja? Majd átcsapunk zombi-sztoriba, hiszen már a "vírus" fertőzésként terjed, ami kissé megmosolyogtató!

Danny ( Morgan Davies ) és Bridget ( Gabrielle Echols ) karakterétől szinte rosszul voltam. Semmilyen szinten nem illettek a filmbe, ráadásul a kis Kessie ( Nell Fisher ) ártalmatlan ajtónyitása már-már bicskanyitogatóan nevetséges...

Ott ál a rothadó, plafonon rohangáló halott anyuci, aki elkezd könyörögni, hogy ugyan nyissa már ki az ajtót...

És lám...

Szezám tárulj!

Na megkondult nálam a vészharang!

A sarokpontok megmaradtak, vérbő a cuccos, hullik a család, beteg az egész, de jellegtelen, ízetlen katyvasz az egész!

A szűk terek, és vágások rendben vannak, jók a zenei effektek, taktusok, de erőtlen az egész!

Nincs dinamika, kiszámíthatóan egysíkú a történet!

A franchise folytatódik, ámbátor engem nem vettek meg...

Miért?

Mert semmi újat nem ad, csak enyhe perverzitást, hogy itt biza egy család fog elpusztulni.

És?

Láttunk már ilyet is...

Ördögi, vérgőzös, brutális, és mégis...

Evil Dead 1981...

Na, nekem az a film, a többi csak lepkefing a cunamiban!

Két csillag, mert horror...

De csak két csillag, mert tökéletesen semmilyen!

Vagyis valamilyen, csak éppen hamar felejtős!

Legalább a könyv megvan még?

Vevő lennék rá!

fantasy | horror | sci-fi | thriller

Két testvér története, akiknek újbóli találkozását démoni erők próbálják megakadályozni.

4