Reacher (2022)

Reacher

Malcolm Goodwin
Willa Fitzgerald

Boro   2022. 10. 20.

Annyira unalmas. Egy percig sem mozgatta meg a fantáziámat, tele sablonos üres párbeszédekkel.

Képkockák   2022. 02. 08.

7 rész izgalom és egy rész...

Amennyiben nincs előzetes tudásod a Reacher világról (ahogy nekem), úgy ajánlom, hogy először a Tom Cruise-féle filmet nézd meg, hogy kicsit megértsd a karaktert. A Reacher egy olyan sorozat lett, amit másfél nap alatt daráltam le, pedig ilyen a krim... teljes kritika»

Lubi   2022. 02. 27.

Akcióhős szteroidon

Tom Cruise izgalmas, de nem feltétlenül sokatmondó mozifilmes feldolgozásai után Jack Reacher karaktere a kisképernyőn tér vissza újra. Az Amazon gyártásában készült streamingsorozat sok tekintetben túlmutat a korábbi feldolgozásokon, összességében m... teljes kritika»

BRANTON   2022. 05. 31.

Az egyik legjobb akciófilm-sorozat mostanság

A színészek egytől egyig alkalmasak voltak a szerepükre. A történet nem túl egyedi, de elég csavaros és jó ahhoz, hogy lekössön. Az akciók meglepően brutálisak, jól koreografáltak. Nagyjából egységes színvonalúak a részek. Tetszett, hogy nem tolták túl a sztorit, nem csavarták a végtelenségig. Még nevetgélni is lehet az egyes beszólásokon, jó a humor, nem bugyuta. Gondolkoztam a 4 és 5 csillagon, hogy melyiket is adjam. Zseniálisnak nem nevezném, mert nem túl forradalmi, de az az igazság, hogy az elmúlt években nem igazán volt dolgom ennyire jól, precízen összerakott akció-krimi műfajú sorozattal. Tehát részemről bizony megérdemli az 5 csillagot.

Lazók György   2022. 02. 09.

Jack Reacher újjászületve

Lee Child agyban és izomban egyaránt nagy regényhőse a mozikban idő előtt kifulladt, köszönhetően a haloványra sikeredett második felvonásnak. Hála a streamingszolgáltatások tartaloméhségének, az ex-katona Jack Reacher új esélyt kaphatott, ezúttal so... teljes kritika»

Nk   2022. 02. 25.

A készítők nagyon hűek voltak az adaptálás során a könyvhöz, ilyen hosszú játékidőnél viszont ez kicsit a hátrányára fordult. Ennyire nem érdekesek a karakterek. A történet nagyon igényesen van tálalva.

Robinson76   2022. 02. 12.

Ilyen az igazi Reacher

Az elején leszögezném, hogy egy jó sorozatról van szó, mely nagyon szórakoztató tud lenni, de nagy mélységeket azért nem kell keresni benne. A főszereplő sokkal inkább hajaz a széria alapját jelentő regényfolyam főhősére, mint a filmekben látottra, és a körítés, valamint a vizualitás is korrekt iparosmunka, de ennél semmivel sem több. Minden a helyén van, a színészek is rendben, néha kemény, de alapvetően könnyed, olykor komoly, de azért vicces is tud lenni. Kitűnni ugyan nem tud, de egy négyesre feltétlen számíthat tőlem.

A 6. epizódban Reacher öltönyt vesz fel, mégis barna bakancsot visel mellé.

(Képkockák)

Reacher 13 éven át szolgált az amerikai seregben, mielőtt leszerelt.

(Képkockák)

Alan Ritchson 13 kilót kellett hízzon a szerepre, ezért mindig volt nála étel, hogy hamar elérje a szerephez való súlyát.

(Képkockák)

Alan Ritchson (Jack Reacher) elolvasta mind a 24 Jack Reacher-könyvet, hogy felkészüljön a szerepre.

(Képkockák)

Alan Ritchson sokkal közelebb áll Reacher karakteréhez külsőleg. Magasságában és testfelépítésében is jobban hasonlít a leírtakhoz, mint Tom Cruise.

(Hupka Adrián)

Most azonban az Amazon egy sokkal karakterhűbb színészt talált a szerepre, nyolcrészes sorozatukban pedig stílszerűen az első regény eseményeit dolgozzák fel. Egyenesen, céltudatosan, és lényegretörően, ahogy azt illik a választott műfajban. Spoilermentes kritika. több»