The Funhouse

Egy szörnyszülött kezd el négy fiatalt üldözni a karneválban, ahova azok éjszakára bennragadtak.

(mamiéstöti2)

Zene: John Beal
Premier: 1981.03.13.

2022.06.13 Kóborló

Minden adva volt egy jó horrorfilmhez

Ismét sikerült az elmúlt napokban egy olyan horrorfilmet megtekintenem, ami már elég régóta szerepelt, a megnézendő horrorfilmek listáján nálam. Tulajdonképpen több szempont szerint is kíváncsi voltam erre a filmre és anno ezért is került fel erre a ... Teljes kritika

2019.01.08 Filmbarbár

Minden elismerésem az előttem (a Filmkritika részben) nyilatkozó kollégának, ám én több szempontból sem értek vele egyet. Meglehet, hogy csak az ízlésünk különbözik, és elfogadom az ő álláspontját, de én másképp látom a dolgokat. Vannak ugyan a filmb... Több

2022.04.15 BoBamburg

Tobe Hooper eddig számomra még nem látott filmje. Nem egy Texasi láncfűrészes, de egy kellemes vidámparki horror. Vannak bizonyos hibái, de szórakoztató darab, aki szereti a műfajt, az nem nagyon lőhet mellé vele.

A film forgatása 1980. márciusában kezdődött és 1980. májusára fejeződött be. Szerző: Kóborló

A film végső vágása során több jelenetfelvétel is elkeveredett, emiatt további négy napon keresztül dolgozott a stáb, hogy ismét fel tudják venni az elveszett felvételeket.Szerző: Kóborló

A filmben szerepló, cirkuszi sátorban táncoló félmeztelen nők valódi sztriptíztáncosnők voltak.Szerző: Kóborló

A film rendezője Tobe Hooper (1943-2017) balesetet szenvedett a film forgatása alatt, eltört a karja.Szerző: Kóborló

(2018. 04. 14.)
Röviden összefoglalva, a Funhouse-ban megvolt a lehetőség, hogy egy igazi klasszikus legyen, és itt még Hooper is bebizonyította nekünk tehetségét és szakmai hozzáértését Több