Pedig Stephen King-rajongó vagyok; ez a film talán novella formában rendben van, de Mick Garris, King (aki a filmes forgatókönyvet is írta), Dennis Dion, a "special effects" csapat vezetője és operatőrünk, Rodney Charters együtt jól elbaltázták a filmet...
Történetünk főszereplői valami furcsa "vámpír-démon-cenobita" keverékeknek néznek ki. A sztori sajnos unalmas, klisés és sekélyes. Izgalomfaktor nem sok van benne, viszont logikátlanság annál több.
Főhősünk, Charles (Brian Krause) és fiatalos anyja, vagy éppen szeretője, Mary (Alice Krige) új lakók a kisvárosban. Energiavámpír alakváltók, akiknek egy ellenségük van: a macskák. Igen, félnek a cirmosoktól, és ez a filmben is fontos szerepet kap majd a későbbiekben.
Ebbe az indianai kisvárosba Bodega Bay-ból menekültek, de ki tudja már, mióta élnek és menekülnek, hiszen egy helyen nem "táplálkozhatnak" túl sokáig. A szűz lányokból kiszívott energiákból táplálkoznak, így maradhatnak életben. Láthatjuk, hogy Charles a felhajtó, és Maryval együtt táplálkoznak, ha a fiú elkap egy-egy szűz lányt.
Sajnos így filmen ez a "low-budget" szörnyűség nem mutat túl jól, és a "maszkos" csapat is nagyon gyengén muzsikált, egyszerűen borzalmasak a különböző gumiförmedvények és különféle "félelmetesre" gyártott jelmezek.
Hihetetlenül értelmetlen jelenetek tömkelege, mint amikor Charles kocsija színt vált, vagy amikor Simpson seriff (Dan Martin) macskája betámadja, és halálosan megsebesíti Charlest.
Látjuk, hogy Charles kinyírja gyanakvó tanárát, Mr. Fallows-t (Glenn Shadix), aki rájön, hogy Charles bizonyítványai hamisak. De az iskola legszebb lánya, Tanya (Mädchen Amick) is "behódol" Charles-nak, ám a srác már az első randin ki akarja nyírni Tanyát, aki megsebesíti a srácot, majd Simpson macskája már halálosan megmarja a fiút.
Láthatunk még láthatatlanná válást, pisztolygolyótól felrobbanó rendőrkocsikat, így tényleg minden gagyi és bizarr részt megtalálhatunk King mester gyengécske produkciójában.
Pedig még Ron Perlman is szerepelt a filmben, sőt Stephen King, mint kissé bárgyú temetőgondnok, plusz Clive Barker és Tobe Hooper is "cameo"-zik a filmben, mint rendőrségi technikusok. De ez így sem sikerült. Mint, valljuk be őszintén, King regényeinek döntő többsége, amit filmre adaptálnak.

70 Stephen King: Alvajárók (1992)
Az anya és fia páros - aki nem mellesleg igen különleges lények - egy kisvárosba költöznek, hogy szerezzenek maguknak egy szüzet. több»