Rick és Morty

4. évad (2019) - 10 epizód
5. évad - 10 epizód
6. évad (2022) - 10 epizód
7. évad (2023) - 10 epizód

A Rick és Morty című animációs filmsorozat egy briliáns tudós és nem éppen lángelméjű unokája izgalmas és olykor veszélyes kalandozásait meséli el.

(erare)

Premier: 2013.12.02. | HBO Max (2021.06.21.)

2023.08.17 ww2003

Alap.

Amikor a poént megtekerik, visszacsavarják, átfűzik, majd az egész összetekeredett-gabalyodott sztorit még jól oldalba is rúgják egy baseballütővel, na az a legjobb.

2019.04.22 Ms. Akárki

Imádnivalón lökött animációs sorozat mélyen, tudatosan elrejtett mondanivalóval, amit szép lassan bogozhat ki a néző. Rick és Morty kalandjai teljesen kikapcsolják az embert a sokszor elmebeteg, debil figuráival és történetével. Gyereknek nem hinném, hogy annyira való, de nem is hiszem, hogy ők a célközönség.

2018.11.29 harnas1207

Elsőre nagyon nem tetszett, méghozzá az animáció miatt. Aztán láttam egy részt random az első évadból és ráfüggtem. Nagyon állat sorozat. Vicces és a sztorik is össze vannak rakva. Jah és nagyon morbid!

2020.04.16 Danny99

Ilyen, ha fullba tolja valaki a kretént

A RIck és Mortynál egy újabb Adult Swim remekműről beszélhetünk. Egy teljesen elborult Futurama, ami egy Family Guy szintű elcseszett család életét mutatja be, South Park szintű szókimondással és stílussal. Ebből egy olyan szintű torz, mutáns sorozat jött létre, aminek az alapja nem tudom milyen durva parti alatt jutott eszébe Harmonéknak. Az animációs, sci-fi, black comedy, aminek a 2 főszereplője a részeg, hibbant tudós Rick és az ő buta, manipulálható unokája Morty. A történet különböző bolygókon és idővonalak között zajlik. Dan Harmontól megszokottan tele metahumorral. A sci-fi műfaj parodizálása ugyanúgy jelen van, de az egyik jelenetben az ötletgazda egyik sorozatát Community nézik az ürlények a tévében az igazi szereplők földönkívüli hasonmásaival. A Rick és Morty tényleg egy felnőtt animációs sorozat. Nem csak a nyelvezete és a szereplők viselkedése miatt, hanem a sorozat üzenetei és utalásai is csak egy bizonyos korosztály felett mennek át.

2018.10.05 Csillagpor

Kedven animációs sorozatom, ever….IMMMádom. Hogy nem ismeri őket az egész világ. Eddig akárkivel beszéltem senki nem tudta miről beszélek. Nagyon jó és aktuális témákat dolgoz fel kicsit dilibogyószerűen átformálva. Egyszerre vidám és szomorú, depres... Több

A 3. évad 3. része – Pickle Rick - Uborka Rick című epizód – Legjobb animációs sorozat kategóriában 2018-ban Emmy-díjat nyert.Szerző: Spidey

A Rick és Morty és a Gravity Falls című animációs sorozat egy univerzumban játszódik, melyre több nyomot is hagytak a készítők a rajongók számára. Ilyen például az, amikor Rick és Morty szökésben van a többi Rick elől egy részben, és több különböző portált is nyit csalinak, hogy ne tudják, melyik irányba mentek valójában. A Gravity Falls beli portálba az egyik részben Stan beleejt 3 tárgyat (toll, bögre, notesz), és pontosan azok esnek ki ebben a Rick és Morty epizódban a portálból.Szerző: Spidey

Sarah Calke, Beth hangja tud böfögni "parancsra". Justin Roiland emiatt féltékeny volt, mivel az ő általa szinkronizált Rick folyamatosan böfög.Szerző: Képkockák

A sorozat előkészületei során Bryan Cranston jelentkezett Jerry szerepére.Szerző: Képkockák

A főcímzenét eredetileg a Kutya Világ (Dog World) című animációs sorozathoz szánták, amiben Peter, Edmund, és Sally Michaels egy másik dimenzióban ragadtak, ahol a kutyák uralják a világokat emberi aggyal, viszont a sorozatot nem sikerült befejezni, ezért időhiány miatt abbahagyták. A Rick és Morty 1. évad 2. részében (vagyis, ha a pilot-epizódot nem számoljuk, akkor gyakorlatilag a legelső epizódban) viszont erősen utalnak a sorozatra, hogy a kutyák a sisakokkal lettek okosabbak, és mivel veszélyt jelentenek az emberek számára, Rick egy másik dimenzióba küldte. Majd Morty ezzel a mondattal zárta le az epizódot: "Nahát, egy egész világ tele intelligens kutyákkal! Vajon milyen lesz majd, Rick?". Rick pedig válaszolt, erősen utalva a Kutya Világ sorozatra: "Szerintem csodás. Kialakulhat belőle egy minden korosztály számára megfelelő műsor. Én például megnézném, Morty. Részenként legalább 11 perc, hátha beleírhatnak a színészek is". Morty: "Hát tudod, ez most egy nagyon megnyugtató gondolat".Szerző: sunset moonset

(2016. 08. 08.)
Rick and Morty
A Rick and Morty tehát mindenképpen egy olyan egyveleget képvisel, amely nemcsak méltó örököse lehet az egyre inkább kifáradó South Parknak és a MacFarlane-életműnek, de egyben egy új színt is visz ebbe a műfajba. Több