2018.10.24 05:22 Márton Olvasottság: <100x
0

Üresjáratok a Rémálom 4-ben

Az 1987-ben bemutatott Rémálom az Elm utcában harmadik része mint kritikailag, mint pedig anyagilag (főleg ez időtájt) nagyon sikeres volt, ezért a forgalmazó stúdió egyből elkezdte forgatni a soron következő Rémálom filmjüket és a kevés idő miatt, sajnos minimális minőségváltozás azért észrevehető a kész filmen! Ezt elsősorban maga a forgatókönyvön lehet tetten érni, mert jóval kidolgozatlanabb maga a története! Már maga az a tény, hogy miként hozzák vissza az "élők" sorába Freddy karakterét, hagy némi kivetnivalót maga után! Illetve a harmadik rész készítőinek volt egy pár jó ötletük hogy miként lehetne az egész Rémálom franchise-ba friss vért pumpálni és míg ez teljes mértékben nyomon követhető a harmadik részben, addig itt a negyedik felvonásban ez kevésbé érzékelhetjük! Tulajdonképpen ahogy néztem ezt a részt, csak újabb és újabb kérdések merültek fel bennem a történetben rejlő lehetőségekről, de válaszokat nem kapunk ezekre! Viszont számomra a legnagyobb gond a filmmel, nem a lukacsos történet volt, hanem maga a központi karaktere Freddy! Itt már egyértelmű hogy az egész filmet őrá hegyezték ki, ő a központi karakter, ami nem is lenne számomra gond, hisz van annyira erős és érdekes eme karakter, hogy simán el tudja vinni az egész filmet a hátán, de szerintem nem ebben a formában, mint ahogy láthattuk! Mert míg a harmadik részben, igaz már megmutatkozik a perverz fekete humora a karakternek, mégsem éreztem ott még soknak, ellentétben mint itt! Itt már kicsit úgy éreztem hogy túltolták a karaktert a humor terén és még akkor is, ha volt jó pár igencsak hatásos beszólása Freddy-nek, inkább váltak ezen dolgok, a film kárára, mint előnyére! Emiatt a brutalitásán is egyfajta "csorba" esett, hisz teljes mértékben komolyan vehetetlenné váltak a gyilkosságok benne! Amit viszont nagyon jól eltaláltak a filmben, az a zenei betétek, amik már a harmadik részben is igencsak jók voltak, de itt még egy lapáttal tudtak a minőségre rakni! Összegezve: nem ezt tartom az egész Rémálom széria legrosszabb részének, mert egy simán fogyasztható darabja ez is, de mint történetileg mint minőségileg sokat nem ad hozzá az egész Rémálom franchise-hoz!

horror

Freddy Krueger újra visszatér, hogy tovább terrorizálja a megmaradt Álomharcosokat, illetve azt a fiatal nőt is, aki a kezében tarthatja a megoldást, hogy végleg legyőzzék a gonoszt. több»

0