2018.10.17 17:46 Márton Olvasottság: <100x
0

Egy méltó folytatása a Rémálom az Elm utcában: Freddy visszavág

Nekem kimondottan tetszett ez a folytatása a Rémálom szériának! Szinte tökéletesen idézi meg az első rész hangulatát, sőt talán még egy kicsit félelmetesebbre is sikeredett és ezt, elsősorban a története miatt írnám! Már az első Rémálom az Elm utcában című filmhez is sikerült egy elég egyedi forgatókönyvet készíteni és ez a tendencia ennél a résznél is működőképes volt! Sőt még egyfajta újítást is belevisznek (ami azért is nagy szó, mert ez még csak a második rész és nem feltétlenül volt erre szükség) de ha már meglépték ezt a készítők, akkor mindezt tették igencsak "pofásra"! Hisz mint az első részben, illetve a további részekben, Freddy elsősorban az álmokban cserkészi be az áldozatait! Addig a második rész egyfajta kakukktojás, mert itt inkább egy feltételezett skizofrén ábrázolással gyilkolgat és ezt a feltételezést a történet végéig fent is tartja, ezért az érdeklődésemet és a figyelmemet is magához ragadja a kész film! A másik dolog ami nekem kimondottan tetszett a folytatásban, hogy talán még egy kicsit jobbak is lettek az effektek, mint az elődjénél! Freddy karakterén sem érződik még a humor (azt csak a harmadik résztől viszik bele az alkotók), sőt itt talán még kegyetlenebb mint az első részben! Nekem a többi szereplővel sem volt komolyabb problémám, de e téren azért talán kicsit gyengébben teljesít mint az elődje! Sokan nem szeretik ezt a filmet, (amit annyira nem értek), hisz itt még ízig-vérig horror volt és nem parodizálták el annyira mint a további részekben! Számomra egy erős folytatás volt és ami persze nem lesz amolyan instant klasszikus mint a 84-es film, de az elvárásaimnak korrektül megfelelt!

horror

Öt éve már, hogy Nancy Thompsont rémálmok gyötörték az Elm utcában, s közben a házba új lakók költöztek. Jesse-t a beköltözés pillanatától kezdve rémálmok gyötrik, de... több»

0