A rettegés háza (2005)

The Amityville Horror

Antalné Anett   2020. 07. 20.

Jó film!

Queenakasha   2018. 04. 08.

Ez egy kedvenc régről. Imádom ezt a történetet és Reynolds nagyon jól játszik. Már önmagában rémisztő, hogy a házban a legerősebb ember elkezd furcsán és erőszakosan viselkedni. Teljesen bele tudtam élni magam.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 23.

Ryan Reynolds jól tette a dolgát, és a gyerekszereplő is el tudta hitetni velem, hogy ebben a házban bármi megtörténhet. Izgalmas, paráztatós horror, és a zene is dob rajta...végig érezzük, hogy nagyon nincs rendben valami. Nekem bejött, magával ragadott, és izgultam rajta. Kellemes kis film, ajánlott kategória.

Timcsi   2019. 03. 05.

Tényleg eléggé félelmetes történet este nem a legjobb ezt nézni lefekvés előtt. Nekem napokig rossz érzésem volt a film után.

SzFa   2017. 09. 17.

Igazán jó film, valós történet alapján zajlik. Kicsit paráztatós. A jelentetek egy része klisé, mint pl. a kislány beszél valakivel, de ennek ellenére élvezhető alkotás.

drg0602   2020. 06. 02.

Szuper jó kis film, rég láttam, a napokban megint megnéztem és nagyon tetszett. Helyenként elég rémisztő. 10/8

mimi   2015. 04. 27.

Steve Jablonsky zenéje passzol a filmhez, sötét komor dallamokat hallhatunk.Viszont önmagában nem valami élvezetes muzsika ez.Félelmetes, komor atmoszférával rendelkező kísértetházas horror ez, megéri megnézni.

Ryan Reynolds

A film forgatása közben több stáb tag érdekes módon minden nap felébredt hajnali 3 óra 15 perckor mint Ryan Reynolds karaktere a filmben.

(Timo93)

A kritikusoknak a filmből nem tartottak elővetítést.

A film 19 millió dollárból készült el, és 108 milliót hozott vissza.

Az író személyesen soha nem dolgozott együtt a szemtanúkkal, csak a kb. 45 órányi felvett hanganyag alapján készítette el a művet.

Ronald DeFeo Jr. ügyvédje, William Weber később azt állította, hogy az egész történetet a Lutz-házaspár és ő találta ki

Ronald DeFeo ténylegesen végzett a családjával azon a helyen, ahol később a szellemjárás zajlott.

A film, Andrew Douglas (rendező) első egész estés filmje.

A család, akiről a történet szól, megpróbálta megakadályozni a film elkészültét, még a stúdiót is beperelték szerződésszegés miatt.

A film készítői észrevették, hogy Rachelnek is olyan hosszú nyelve van, mint Gene Simmons-nak, ezért helyeztek el Billy szobájában Kiss-posztert.

Mivel a filmben valódi fa ajtót használtak a szekrényes jelenetnél, Rachel Nichols-nak kb. két napon keresztül ezt kellett vernie a felvétel többszöri megismétlése miatt.