A démonok háza (1982)

Amityville II: The Possession

BloodyMary   2017. 02. 03.

Damiano Damiani remek mesterember, kifogástalanul csinálja a munkáját és ért hozzá, hogyan ijesztje meg az embereket, vagy hogyan hozzon frászt az emberre. A film jól sikerült, nagyon jó horror a megszállottságról. Sokkal összetettebb mint az előző film, és pár lépéssel továbbvitte a minőséget is.

a-arnold   2016. 06. 10.

Nagyon szeretem ezeket az Amityvill filmeket, elég érdekesek... Ennek a filmnek meg különösen jó a filmzenéje, a legelején az nagyon jó :) Horror rajongóknak szerintem kötelező darab...

A film rendezőjének, Damiano Damianinak (1922–2013) ez volt az első olyan rendezése, amit egyből amerikai mozis bemutatásra készített.

(Kóborló )

A filmbéli Anthony Montellit alakító Burt Young a forgatások ideje alatt vesztette el az édesapját.

(Kóborló )

A híres paranormális nyomozóházaspár, Ed Warren (1926–2006) és Lorraine Waren (1927–2019) tanácsadóként vettek részt a film forgatásánál.

(Kóborló )

A forgatókönyvírónak, Tommy Lee Wallace-nak ez volt az első forgatókönyvírói munkája.

(Kóborló )

A film rendezőjének, Damiano Damianinak (1922–2013) több szexuális jelenetet is ki kellett vágatnia a kész filmből a tesztvetítés után.