Elysium - Zárt világ

Elysium

2024.03.09 Master

A disztópikus filmek sorában TOP 10-be tartozik

Érdekes jövőbeni világot ábrázol az Elysium, ahol a kiváltságos gazdagok egészséges helyen élhetnek minden orvosi ellátást megkapva (Elysiumban, egy Föld körüli pályán egy bázison), míg a szegények a szennyezett Földön. A főhős, Max eleinte hétköznapi életet él, egy gyárban dolgozik, nyomorúságos körülmények között. De egy nap balesetet szenved, így egyetlen esélye kigyógyulni a sugárbetegségből Elysium. Fel kell oda jutnia. Megkezdi háborúját az elit ellen, miközben támogatókat is kap, egy földi banda képében. Az Elysium jó film, van benne fantázia, egy különleges disztópikus világ, és több remek alakítás is. Sharlto Copley (mint Kruger) az elysiumi elitnek dolgozó bérgyilkos zsoldos karakterében meglepően nagyot alakít. A film nálam erős alkotás a disztópikus filmek között. Értékelésem így nem is lehet kevesebb négy csillagnál, ami százalékban 80-85 százalék. Ajánlom a futurisztikus filmek kedvelőinek, de az akciómániások is élvezni fogják. Én eddig háromszor láttam. és az utolsó alkalommal is élveztem.

2015.05.13 rbernadett

Nagyon jó színészek egy nagyon rossz filmben. Némi túlzással újkori robotzsaru. Szeretem Matt Damont de ezt most nem hittem el neki. Jodie Fosternek jól állnak ezek a szerepek, de sajnos egy személyben kevés volt ahhoz, hogy megmentse a filmet. Időpocsékolás.

2022.07.20 JRD

Nem igazán kötött le. Hiába volt ott Matt Damon vagy Jodie Foster, a film gyenge lett. Egy ilyen sztoriból sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Egyszer megnéztem . Hiába adja egyik vagy másik csatorna nem villanyoz fel a gondolat, hogy újra meg... Több

2015.07.28 kabel

Neill Bloomkamp az egyik kedvenc rendezőm lett a District 9-t követően, így nagy reményekkel néztem bele eme filmjébe. Azonban hatalmasat kellett csalódnom. Az előző filmjében és az Elysium elején olyan komor, de valósághű képet festett az emberiség ... Több

Matt Damon teljesen hiteltelen és gyenge karakter volt ebben a kínszenvedős moziban. Valahogy se füle, se farka érzés, és ez nem is változik a végéig. Felejtős, unalmas.

2016.11.18 indingo

Remek film, az elején féltem, hogy sok értelmetlen akció jelenet lesz benne, de szerencsére nem. A története nagyon elgondolkodtató.

2016.05.28 Orosz István

Nagyon jó film nagyon sok olyan dolgot mutat be ami elgondolkodtató,vagy éppen meg is történhet. A föld egy nyomornegyed a gazdagok fent az űrben gondtalanul. Ám főhősünk mégis eljut a lehetetlen helyre élete feláldozásával segít a lenti embereknek. Egy nem happy end-el végződő sztori. De sttól még nagyon jó.

2023.08.03 Jerico

Fantáziavilág, akciókkal

Neill Blomkamp egy izgalmas és érdekes fantáziavilágot rakott össze 2013-ban, amikor megírta az Elysium forgatókönyvét, majd meg is rendezte ezt a pörgős Matt Damon filmet. Jó sztori, mely a gazdag kivételezettek Földről való elköltözését állítja középpontba, egy itt rekedt, majd fellázadó fiatalember, Max (Matt Damon) sorsát is bemutatva. A vagyonosak egy mesterséges holdra, az Elysiumra költöznek, nem messze a földfelszíntől, ahol minden egészségesebb, mint lent. Max szerencsétlen helyzetbe kerül munkahelyén, és létkérdéssé válik számára a feljutás. Harca afféle felkeléssé változik, mely felforgatja az egész kialakult rendszert. Az Elysium – Zárt világ egy különleges disztópikus akciófilm, noha hivatalos besorolásai között ott szerepel több helyen is, hogy sci-fi. De nagyon nem az. Viszont elgondolkodtat bennünket, mert felvet egy nagyon is elképzelhető jövőképet arról, hogy a klímakatasztrófa és atomháború szélére sodródott mai világunk talán valóban így fog kinézni 2154-re, a film cselekményének időpontjára. Nekem tetszett, értékelésem: 80% (noha az IMDb-n csak 66%-ra értékelték).

2017.10.22 Bazzzsi

Ennél a filmnél jöttem rá, hogy MAtt DAmon tényleg sok oldalú és tehetsége színész. Előtte is kedveltem, de valahogy itt átszakadt a gát. A film története érdekes, sok kérdést vet fel és holott egy távoli jövőben játszódik mégis a társadalom kép valahol a mai feltúrbózott mása.

2018.04.16 TomÁcs

Történetben nem kaptunk újat, készült már hasonló, de még így is egy jó film összességében. Nincsenek benne logikai buktatók, látványos és izgalmas a sztori.

2018.11.09 VvV

Nekem tetszett a film. Valahol a jelen létható egy posztapokaliptikus jövőben.

2018.07.24 Norbi

Kellemes csalódás ért filmnézés közben. Jó jelenetekben bővelkedett, és a történet sem volt valami csapnivaló sablon. Az akció sem hiányzott belőle.

2017.12.17 Greeta

Remek film. Tetszett a mondanivalója és ez a jövőben játszódó különös világ, ahol a gazdagok teljesen elszeparálják magukat, az elképesztő fejlettség és hogy mindent megtehetnek.

2018.04.01 Filmelemző

Neill Blomkamp 2009 -ben rendezte meg a District 9-et, majd 4 évvel később egy különleges sztorival állt elő (amihez a forgatókönyvet is ő írta), ez lett az Elysium. A történet szerint az emberiség számára szinte lakhatatlan a Föld, a szennyezettség,... Több