Közösség

Vélemény:

 

77 Elysium - Zárt világ

(2013)

A disztópikus filmek sorában TOP-10-be tartozik

 
Master   2024.03.09 14:03
0

Érdekes jövőbeni világot ábrázol az Elysium, ahol a kiváltságos gazdagok egészséges helyen élhetnek minden orvosi ellátást megkapva (Elysiumban, egy Föld körüli pályán egy bázison), míg a szegények a szennyezett Földön. A főhős, Max eleinte hétköznapi életet él, egy gyárban dolgozik, nyomorúságos körülmények között. De egy nap balesetet szenved, így egyetlen esélye kigyógyulni a sugárbetegségből Elysium. Fel kell oda jutnia. Megkezdi háborúját az elit ellen, miközben támogatókat is kap, egy földi banda képében. Az Elysium jó film, van benne fantázia, egy különleges disztópikus világ, és több remek alakítás is. Sharlto Copley (mint Kruger) az elysiumi elitnek dolgozó bérgyilkos zsoldos karakterében meglepően nagyot alakít. A film nálam erős alkotás a disztópikus filmek között. Értékelésem így nem is lehet kevesebb négy csillagnál, ami százalékban 80-85 százalék. Ajánlom a futurisztikus filmek kedvelőinek, de az akciómániások is élvezni fogják. Én eddig háromszor láttam. és az utolsó alkalommal is élveztem.