Túlélők viadala

Snowpiercer

2023.12.28 Erik Csok

A nép lázadása!

Most néztem meg a filmet, és egyszerűen nem tudok mit mondani. Nagyon régen volt már ilyen, hogy úgy álltam fel egy filmről, hogy na ez... Ez rohadt jó volt! De most, ez így lett! Ez a film annyi mindenben egy egész királyság, hogy azt sorolni nem lehet. Én nem tudok belekötni, komolyan mondom. A történet, az izgalmas, érdekes, van társadalomkritika benne, a látvány első osztályú, helyenként brutális, de tényleg, és az a feszültség, amit tud teremteni, az valami leírhatatlan! A középen és a végén én tudtam izgulni, tátott szájjal néztem a történéseket, úgy meg tudott lepni a film helyenként, mert tényleg vannak olyan részek, amire az ember nem is számítana. És a színészekről még nem is beszéltem, márpedig ebben a filmben mindenki, és tényleg mindenki, szerintem fantasztikus! A karakterek is jól ki vannak dolgozva, Chris Evans pedig tökéletesen hozza a lázadó vezetőt. Tényleg nagyon tetszett nekem ez a film, és nem gondoltam volna, hogy ennyire fog, de mégis! Egyszer ezt a filmet mindenképpen látnia kell mindenkinek, nem csak azért, mert úgy alapból király, hanem azért is, mert egy képregény-adaptációhoz képest hordoz magában társadalomkritikát, nem is keveset!

2021.10.15 Laca//Ho/rr/oR//

a nap véleménye

Így nem szeretnék túlélni... Egy látványos alkotás pár megválaszolatlan kérdéssel a nyakán

Érdekes megvilágítás volt egy effajta társadalmi rendszer felépítése és bemutatása egy rengeteg vagonból álló szuper vonaton, melyet a fagy ellen építettek a Föld apokaliptikus jégkorszaka végett. Először is egy remek és nem mindennapi ötlet volt egy... Teljes kritika

2020.08.18 Harper

Egy önmagánál többet jelentő disztópikus akciófilm

A dél-koreai Bong Joon-ho nevét nagyon megjegyeztem 2013-ban, a Snowpiercer megtekintése után, mert egy olyan erős alkotást tett le az asztalra 7 éve, ami máig bennem maradt (és azóta is nagy kedvencem). Bár azóta még vagy tucatszor megnéztem, és min... Teljes kritika

Ázsiai rendező, aki nem lépte túl a saját árnyékát. Vontatott és unalmas. Klisékkel tarkított, ezerszer leírt és megrendezett történet, ráadásul nagyon gyér a színészek játéka. Újabb érthetetlen film, amit az apokaliptikus mivolta sem húz ki a csávából.

2016.02.16 indingo

Már régebben láttam, de marhára tetszett! Sokan mondják, hogy Az éhezők viadalának férfi változata. Hát nem tudom. A vonat vagonjai mind mind mások, mint Madách Az Ember tragédiájában. Arra már nem emlékszem, hogy a vonat hogy is tud menni ha minden megfagyott.

2017.08.16 Deku

Nem ez a kedvenc filmem Chris Evans-tól az egyszer biztos. A történet több helyen is erősen sántít míg a színészek játéka is hatalmas bukta volt. Nagyon nem tetszett.

2018.08.06 dailyfilmsan

Ez valami nagyon nagy hülyeség volt. Nem is nagyon tudtam eldönteni hogy most ezt komolyan gondolják vagy ez egy paródia. Nem is értem hogyan tudta ez a forgatókönyv bevonzani ezeket a színészeket. Ha ráakadtál erre a filmre és hezitálsz, hogy ááá lehet jó mert jók a színészek benne...segítek nem jó ne nézd meg!

2017.10.16 Szilonka

Chris Evans mostanában az egyik kedvencem. Ez a film is egy jól sikerült darab. Nagyon megérintett a története. Felkavaró és izgalmas, nagyon elgondolkodtató.

2019.12.03 elekm90

Az film alapötlete tetszett, néhol szinte már komikus volt, ahogy ábrázolta a társadalmi különbségeket a film (talán amiatt is, mert egy képregényen alapszik). Volt benne pár erős jelenet és összességében a hangulat és sztori is jó volt. Nem Bong Joon-ho legjobbja, de rendben van. 7/10

2020.05.29 Norbert93

A társadalom vonatja

Egyedi és kultikus film darab - nem kevés és nyílt társadalomkritikával - ami néha kicsit húz azért a B kategória felé, de úgy gondolom, hogy a Bong Joon Ho kihozta belőle amit kitudott, ennyi fért bele és kész. A többi sajnos nem rajta múlott, de erősen hozzájárult a film egyediségéhez. Kultikus darabnak tartom, de vannak gyengeségei.

2018.12.12 harnas1207

Igazi megosztó film! Különleges és elgondolkodtató volt számomra. Nagyon kíváncsi voltam mi történik ha lejutnak a vonat végére. Nah, ott aztán jött a csalódás, a záró jelenet nagyon béna volt. A másik gond a filmmel az volt, hogy a vonatról tudjuk, ... Több

2022.02.22 BoBamburg

Annyira nem nagy szám, de mégis működik. Sőt, másodjára is teljesen le tudott kötni, és talán még jobban is tetszett, mint elsőre. Netflixen amúgy van egy előzménysorozat hozzá, de az viszont elég gyenge sajnos.

2022.03.21 Solo

A legjobb disztópikus film

A Snowpiercer a legjobb disztópikus film, amit valaha csináltak. Egy különleges világot teremtett a koreai rendező, melybe egy többrétegű sztorit helyezett, érdekes karakterekkel. Egyszerre izgalmas és elgondolkodtató, mert sokan (az árnyékos oldalon élve) mindennapi küzdelmeinkkel tudjuk rokonítani a történetet, és egy esetleges jövőt is felfedezhetünk benne, a diktatúrák elleni harccal. Chris Evans tökéletes a legfőbb karakter megformálására. Markáns és ugyanakkor érzelmekre is képes az a figura, akit megjelenít. Nálam a Snowpiercer egy 90%-os film.

2019.01.10 Bazzzsi

A címe nem tetszik, nagyon félrevezető. A története jól építkezik és sok minden történik benne.