Túlélők viadala

Snowpiercer

2018.04.15 TomÁcs

Voltak nem a legjobban kivitelezett dolgok a filmben, de ezeket elnéztem neki. Tetszett a zárt tér, jól koncentrálta a történetet. Izgalmas volt és rejtélyekkel teli.

2015.05.06 hsanya182

Elgondolkodtató, fura egy film, a monotonságát átéreztem, végig egy haladó vonaton zajlik... Vannak benne érdekesnek és fordulatosnak vélt dolgok amitől a Thiller-t címet méltón megérdemli. Végül is az igazságról és a lázadásról szóló jó kis sci-fi.

2018.12.01 VvV

Az alapötlete igaz több sebből vérzik, de valamiért mégis kedvelhető film.

2016.02.19 Lonka

Nekem nagyon tetszett a film története, hangulata, kivitelezése, meg maga a díszlet. Egyes vagonok marha jól, már-már mesésen voltak megcsinálva. Az persze, hogy a vonat a nagy mínuszok ellenére is ment érdekes, de elnézem nekik.

Szórakoztat és elgondolkodtat, pedig látványakció

Bong Joon-ho dél-koreai rendező egy különleges filmet készített 2013-ban, a Snowpiercer forgatásainak befejeztével, mely eredeti műfajához és látványakció jellegéhez képest sokkal többet jelent és hordoz. A disztopikus alaphelyzettel - a Föld kihalt hómezővé válásával és az egyetlen túlélésre alkalmas hely megjelölésével (mely egy folyamatosan száguldó vonat) - a forgatókönyv olyan alapszituációt teremt, melyben a szerelvény egy modern társadalom szimbóluma. A diktatórikus körülmények egy torz jövőt mutatnak nekünk, ahol a reménytelen elnyomottak soha nem emelkedhetnek fel, azaz nem kerülhetnek a vonat elejébe. Ám mégis van remény: Curtis (Chris Evans) összefogja és megszervezi a kisemmizetteket, és élükre állva megindul a mozdonyért. Kocsiról, kocsira haladva törnek előre a szabadságért. Jók az akciójelenetek, különösen a legvéresebb verekedés okoz megdöbbenést, amikor Curtisék egy egész vagonra való, állig felfegyverzett és éjjellátókkal rendelkező gyilkossal küzdenek meg rögtön azt követően, hogy a vonat egy sötét alagútba ér (és kialszanak a fények). Nagy kedvencem ez a film, mert ezernyi árnyalata, jelentése van, noha elvben egy szimpla akciófilm (mondjuk annak is óriási). Értékelésem: 90%.

2017.12.10 Greeta

Fú bajom a vonattal volt. Semmi sem működik, kint minden megfagy de a vonal még mindig megy. Ha ezt elnézem, akkor maga a történet nem is olyan rossz. A kocsiszínek feltárásával meg a csavarral a végén.

2016.06.19 Timcsi

Nekem nagyon bejött a film. A hangulata, a mondanivalója és a stílusa. A története végig izgalmas, egy perc unalom sincs benne.

2016.08.02 VFTS

Egy elgondoltató film, amit szerintem rendkívül jól megcsináltak. Fordulatokban és váratlan dolgokban nincs hiány. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a filmet.

2015.08.21 Curacao86

A filmet alapvetően érdekessé teszi a helyszín, vagyis az, hogy a világ körül folyamatosan mozgásban lévő vonaton játszódik a történet. Az is ad az egészhez, hogy a vonat vagonjaihoz és a korábban megszokott társadalmi rendhez (legszegényebbektől a l... Több

2021.06.28 Kósa Bence

Ez egy mestermű. Biztos, hogy túlzok, de ez akkor is egy remek film. Chris Evans, Ed Harris és szegény Jhon Hurt a film csúcspontjai. A film egy alternatív jövőben játszódik, ahol az egyetlen lakható hely egy vonat. A vonaton fel vannak osztva a társadalmi rétegek. Ha kedved van a filmhez, nézd meg!

2015.06.10 macskulare

Hát nem szabad racionális aggyal nézni, mert tele van hibával.. de a másik oldalról pont jó, ha valaki olyasmit keres, ami kirántja a mindennapokból. Egy kaszabolós, lövöldözős, "megtudni az igazságot" szóló LÁZADÁS.

2016.09.05 sipiarpi

Kedvelem a disztópiákat, mert megmutatják mivé válhatunk, és általában reményt is nyújtanak. Itt az emberi társadalmat jelképező vonat ötlete tetszett. Viszont a történet eseményei bizonyos szempontból esetlegesek voltak. Simán kinyírhatták volna a f... Több

2017.11.03 jake_green

A rendezőtől egy ismét nagyszerű filmet láthattunk az Oldboy és a bosszu asszonya után, inkább nyugatiasabb és nem koreai virtussal készítve, viszont a hatásvadász és jó rendezői elemeket, vonalvezetést átemelve. Egyedi darab, ajánlom, le fog bilincselni :)

2015.12.23 batukán

Ennyire röhejes ultragagyi filmet már rég nem láttam. Egy valamit nem értek: Olyan színészóriások, mint Ed Harris, hogy adhatják hozzá a nevüket? Rejtély.