X-Men: The Last Stand
X-Men: Az ellenállás vége

X professzor mindig is arra törekedett, hogy megtanítsa tanítványainak kontrolálni képességeiket, és jóra használni azokat, hogy a mutáns-ember kapcsolatok ne mérgesedjenek el. A kormány megbízásából kifejlesztésre kerülő anti-mutáns szer, egy gyógyszer ami képes lenne egyszerű halandóvá tenni… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2006.05.25. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2023.07.30 Lipót Testvér

Lehet, hogy kicsit váratlanul durvult el a helyzet, de én csípem az ilyen filmeket.

Számos kedvenc karakteremnek mondtunk búcsút a film alatt (annyit mondok, hogy csak egy halt meg...), de kihozták a legjobbat. Hiszen pontosan ilyen hirtelen történt minden a képregényekben is. A története ennek sem rossz, de az új arcok nem túl karakteresek. A Mutánsok Testvérisége majdnem olyan jó találmány, mint a mutánsgyógyszer. Apropó mutánsgyógyszer; Hank McCoy pontosan így reagált rá a képregényekben is. Az X-Men a legjobban képregényhű Marvel-filmgyűjtemény. A végén és az elején vannak némi eltérések a kettő közt, de ettől még nem rossz. Egyedül azt sajnálom, hogy Mystique elvesztette a képességét.

2019.05.24 Thibo84

Az első két rész után, ez egy visszalépés volt, nem is kicsit. Singer távozásával, olyan nekem, mintha elvesztette volna a film a szívét és lelkét. Akcióban bővelkedik, még több új mutánst vonultatnak fel, és még ott van a Sötét Főnix szál is. Annyi ... Több

2022.11.25 Timon

X-Men OP

Az nem szó erre a remek filmre, hogy remekmű. Az előző kettő ízléses tempóban végzett csapatépítést, ez pedig mindennek a csúcsa volt, ahogy kellett. Sötét és komor, kemény drámai fordulatok, ahol pedig Magneto a hidat felemelte, na az nagyon OP volt. Erős volt, hogy a mutánsokra beteg emberekként tekintettek. Valahol megérthető, de ha valaki valamiben rendkívül jó, erős, más (a jó értelemben), akkor azzal inkább szégyenkezés helyett felvágni kellene (kérkedni azért nem), de jó célokra felhasználni biztos. Rámutat ez a film arra is, hogy akármennyire is be akarnak illeszkedni, félnek tőlük, mindenkinek úgysem lehet megfelelni, de ugye nem mindegy, milyen erőről van szó. Jean „visszatérése” például nagyon ütős volt, főleg az, ahogy Főnixként X-professzort megölte és közben még egy ház felemelésére is telt az erejéből. Sajnálom is őt, hogy nem igen tudott mit kezdeni ezzel az oldalával, ahol nem volt erős kontrollja. De Magnetónak még kevésbé. A végén pedig, ahogy Logannek kellett megölnie, nagyon szívbe markoló volt. Mindeközben nagyon fenséges és erős zene (nem lehet betelni vele) kíséri a filmet, főleg a vége felé. Annyit még ehhez, hogy ez az X-Men trilógia a szememben sokkal összetettebb, tisztább és eredetibb, érettebb és valamelyest kulturáltabb is, mint valamennyi MCU-film. De csak ez a film egyszem magában is. 10/10

2018.07.21 Norbert93

Nem kifejezett rossz film, de a jó nem ilyen. A leggyengébb X-Men film, nem is csoda, hogy az Eljövendő múlt napjaival töröltek minden ami ebben az univerzumban megtörtént.

2018.12.03 harnas1207

A Logan filmben volt egy utalás, amiatt néztem ezt a részt meg. Nagyon gyenge volt minden tekintetben.

Colossus kinézetét nem CGI segítségével, hanem egy teljes alakos fényvisszaverős öltözettel oldották meg, ugyanis így sokkal olcsóbb volt.Szerző: stevepisti

A film költségvetése 210 millió dollár volt és jelenleg 459 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

2006-ban a 7. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

A 20. legtöbb bevételt hozó képregényfilm jelenleg. (2016 aug.)Szerző: mamiéstöti2