X-Men: Az ellenállás vége

X-Men: The Last Stand

2023.07.30 Lipót Testvér

Lehet, hogy kicsit váratlanul durvult el a helyzet, de én csípem az ilyen filmeket.

Számos kedvenc karakteremnek mondtunk búcsút a film alatt (annyit mondok, hogy csak egy halt meg...), de kihozták a legjobbat. Hiszen pontosan ilyen hirtelen történt minden a képregényekben is. A története ennek sem rossz, de az új arcok nem túl karakteresek. A Mutánsok Testvérisége majdnem olyan jó találmány, mint a mutánsgyógyszer. Apropó mutánsgyógyszer; Hank McCoy pontosan így reagált rá a képregényekben is. Az X-Men a legjobban képregényhű Marvel-filmgyűjtemény. A végén és az elején vannak némi eltérések a kettő közt, de ettől még nem rossz. Egyedül azt sajnálom, hogy Mystique elvesztette a képességét.

2019.05.24 Thibo84

Az első két rész után, ez egy visszalépés volt, nem is kicsit. Singer távozásával, olyan nekem, mintha elvesztette volna a film a szívét és lelkét. Akcióban bővelkedik, még több új mutánst vonultatnak fel, és még ott van a Sötét Főnix szál is. Annyi ... Több

2022.11.25 Timon

X-Men OP

Az nem szó erre a remek filmre, hogy remekmű. Az előző kettő ízléses tempóban végzett csapatépítést, ez pedig mindennek a csúcsa volt, ahogy kellett. Sötét és komor, kemény drámai fordulatok, ahol pedig Magneto a hidat felemelte, na az nagyon OP volt. Erős volt, hogy a mutánsokra beteg emberekként tekintettek. Valahol megérthető, de ha valaki valamiben rendkívül jó, erős, más (a jó értelemben), akkor azzal inkább szégyenkezés helyett felvágni kellene (kérkedni azért nem), de jó célokra felhasználni biztos. Rámutat ez a film arra is, hogy akármennyire is be akarnak illeszkedni, félnek tőlük, mindenkinek úgysem lehet megfelelni, de ugye nem mindegy, milyen erőről van szó. Jean „visszatérése” például nagyon ütős volt, főleg az, ahogy Főnixként X-professzort megölte és közben még egy ház felemelésére is telt az erejéből. Sajnálom is őt, hogy nem igen tudott mit kezdeni ezzel az oldalával, ahol nem volt erős kontrollja. De Magnetónak még kevésbé. A végén pedig, ahogy Logannek kellett megölnie, nagyon szívbe markoló volt. Mindeközben nagyon fenséges és erős zene (nem lehet betelni vele) kíséri a filmet, főleg a vége felé. Annyit még ehhez, hogy ez az X-Men trilógia a szememben sokkal összetettebb, tisztább és eredetibb, érettebb és valamelyest kulturáltabb is, mint valamennyi MCU-film. De csak ez a film egyszem magában is. 10/10

2018.07.21 Norbert93

Nem kifejezett rossz film, de a jó nem ilyen. A leggyengébb X-Men film, nem is csoda, hogy az Eljövendő múlt napjaival töröltek minden ami ebben az univerzumban megtörtént.

2018.12.03 harnas1207

A Logan filmben volt egy utalás, amiatt néztem ezt a részt meg. Nagyon gyenge volt minden tekintetben.

2016.02.12 Balint

A trilógia méltó lezárása, sokkal gyengébbre számítottam, de mikor megmozdul a híd, ilyen monumentális jelenet nem sok van, hirtelen még hasonló sem ugrik be ;)

2018.07.26 Norbi

Kicsit gyenge lett az előzőekhez képest. Volt egy-két látványos jelenet (pl:Magneto és a híd ) amik talán segítették érdekesebbé tenni a filmet, ez nem azt jelentik hogy rossz volt , csak nem a megszokott.

2016.07.26 Leilani

Nem tetszett annyira mint az előző két rész, mégis szórakoztató volt a film. Nekem valami nagyon hiányzik belőle. A film látványvilága tökéletes és a színészek is nagyon jól játszanak.

2016.04.27 ereln

Ez már lényegében rosszabb lett az előző filmeknél, de mégis méltó lezárása a trilógiának. Nagyon sok hibája van és sajna Főnix csak mellékszereplő, de így sem egy rossz film.

2016.02.07 bviki

A trilógiából ez a kedvencem. Technikailag itt már azért fejlődtek és csavaros történet. Jean Grey átalakulása nagyon jó. Nagyon drámai a vége farkas és Jean szempontjából.

2017.10.03 Garfbob10

Az X-Men-filmek közül az egyik leggyengébb az X-Men kezdetek: Farkas mellett. Egy jó alapokkal rendelkező történet volt, mégis sikerült elcseszni. Azért a színészi alakítás még mindig rendben van.

2019.07.07 atombence

Harc a végsőkig - A visszafejlődés kezdete

Az eredeti trilógia utolsó része, brutális összeszedetlenséggel, de gazdagon. Ez inkább egy sikertelen lezárás mint a trilógia utolsó része. Attól még jó.

2015.02.04 kissanyi

Nekem is ez a rész tetszett a legkevésbé. Ez talán annak tudható be hogy rengetegen meghalnak benne. Meg alapból is a bemutató után teljesen másra számítottam. Azt nem mondom hogy rossz de pl a 2. résznek is jobb hangulata volt. De aztán jött az Elj... Több

2015.01.30 b.szenti007

Nagyon jó lezárás, ami nem lezárás, mert egy csomó új történet kezdetét jelenti (ez a végén lévő rövidke jelenetből látszik). Nagyon jó benne, hogy egyre több mutáns képregénykaraktert ismerhetünk meg belőle. :) Már legalább 3-szor láttam, de lesz még 4. is. :)