A Birodalom visszavág (1980)

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

Vélemények: A Birodalom visszavág (1980)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Deku   2017. 07. 08.

Eszméletlen folytatás egy eszméletlenül szuper trilógiának. Korához képest egy fantasztikus világba repít el. Nekem mai napig ezek a részek a kedvenceim mert eredetiek.

Orosz István   2017. 08. 01.

Ebbe a részben az első rész okozta izgalmat, még csak fokozni tudták. Tetszik a havas bolygó, a birodalmi lépegetők. A csata jelenetek. Minden meg van benne, hogy kalandos, és szórakoztató legyen.

GedyPapa   2017. 03. 06.

A sorozat legjobban sikerült része szerintem, amit a legtöbben idéznek és tudnak fejből. A történet és a látvány is kiváló. Akárhányszor meg tudnám nézni, bármilyen nyelven.

Thibo84   2019. 05. 15.

Az eredeti trilógia második része még több akciót, látványt tartogat számunkra, ráadásul nem várt fordulatot a végén. Sikerült az első részt felülmúlnia. És még újabb karaktereket is behoznak a történetbe, köztük Yodát. Mindenki Vader nagyúr titokzatos múltján tanakodott, de az előzményfilmekben erre választ kapunk. Engem mindig is inkább a Jedi mester élete érdekel, hogy mi történt vele 900 éven át, hisz soha nem tudtunk meg igazán róla semmit. Szerintem a főbb karakterek közül, ő sokkal rejtélyesebb mint bárki más. Az effektusokért felelősök előtt szerintem fejet lehetne hajtanunk, mert a film elején lezajlott csata és az űrben történt üldözés is igen látványosra sikeredett pláne, hogy akkor nem volt CGI.

beero88   2016. 01. 17.

Eszement jó film ez is akárcsak az első rész, persze grafikában és látványban még mindig nagyon hasonló az első részhez de ez nem ront a film élményén amit nagyon jól eltudtak adni.

Dodi   2015. 06. 17.

Ez az a film, amit valamiért sose tudok végig nézni, engem ez nem köt le!

Artemisia   2018. 08. 12.

A birodalom visszavág egy szalagra rögzített műkincs, a Star Wars filmek leggrandiózusabb darabja. Cselekményben és hangulatban egyaránt felülmúlhatatlan. Páratlanul kalandos, akciódús és félelmetes, reményvesztett hangulatot teremt. Gyakorlatilag minden jelenete zseniális. Briliánsak a jeges bolygón játszódó jelenetek a jetiszerű lényekkel és a "sarkvidéki tevékkel". A Birodalom támadása szenzációsan lett kivitelezve, "dermesztő", ahogy a birodalmi Lépegetők kimérten lépegetnek a napkeltében. Nagyszerű Solo és Leia menekülése, és a Landonál játszódó jelenetek is .A szerelmi szál szépen bontakozik ki Solo és Leia között, illetve Solo karaktere is elmélyül. A film végén pedig visszautalnak a Klónok támadására, amikor Anakynhoz hasonló módon elveszti a karját Luke is. Kétségtelenül minden idők egyik legjobb filmje.

MidoD7   2019. 07. 22.

Magától értetődik, hogy nem kell ettől a filmtől olyan látványvilágot várni mint egy mai darabtól ahol minden a CGI-ról szól de épp ezért sztoriban nagyon erős és szórakoztató.

Norbert93   2019. 01. 05.
A popkultúra legnagyobb csattanója

Méltán tartja a legjobb SW film pozícióját, a legkorszakalkotóbb sci-fi, ami egyben a filmvilág legismertebb csavarját tartogatta a tarsolyában. A popkultúra mai napig szerves része. Népszerűsége ahelyett, hogy kapott volna az új trilógia hatására inkább nőttön nő, s ezzel ( na meg minden mozzanatával) beírta a magát a filmtörténelembe.

bgnz367   2017. 04. 18.

Lehet, hogy 1980-ban készült a film de mai napig a legjobb Star Wars filmek között ez a trilógia van. Hangulatos, izgalmas, és eszméletlen, a zenei világa pedig egyszerűen csodálatos.

Yosihiro   2015. 04. 18.

Mimden rész ebből a soroztaból egy nagysikerű remekmű. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Remek szórakozáas hiszen van benne akció, izgalom, szerelem és "technika" amit a korhoz képest nagyszzerűen megoldottak. Ajánlom mindenkinek remek remek kikapcsolódás :) Üdv Yosihiro

Leilani   2016. 07. 25.

Az összes Star Wars filmet imádom, ez az egyik kedvenc részem. Nagyon izgalmas, akciódús ez a film. Han a kedvenc szereplőm. Nagyon tetszik a kapcsolata Leilával. Mindenkinek ajánlom.

sabnock666   2018. 12. 18.

Az eredeti trilógia legjobb, sőt messze a legjobb,legizgalmasabb, és leglátványosabb része. Amikor először láttam fiatal tiniként, a Birodalmi lépegetőktől a frászt kaptam. Egyszer legalább minden évben megnézem a trilógiát, és soha nem unom meg! Gyönyörűek a havas tájakon forgatott részek, talán a legszebb,amit filmen átéltem. Csúcs a mai napig!

VFTS   2016. 08. 02.

Ismét egy lenyűgöző filmet kaptunk, jó sztorival. A film végére már-már teljesen reménytelennek tűnik a helyzet a lázadóknak, ezzel készítik elő a katartikus lezárást a hatodik részben.

Scramananga   2017. 01. 02.

Az egyik legjobb sequel a történelemben. Egész egyszerűen, a hangulata sötétebb, hiszen mégis csak egy háborús film. A szerelmi szál nagyon jól van vezetve, és a vizuális effektek is kinőtték magukat. Minden idők egyik legjobb filmje, kötelező.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Gyerekkorom nagy kedvence az egész trilógia.. kár, hogy az újabb részeket jól eltolták.. :( Team Darth Wader

Filmelemző   2018. 06. 04.

Az egyik legjobb valaha készített film és egyértelműen a legszínvonalasabb Star Wars epizód, amit az is bizonyít, hogy 38 éve nem tudtak hasonlót készíteni (pedig volt rá 9 kísérlet is). A Birodalom visszavágban van rengeteg akció, lenyűgöző látvány, fantázia, humor, harc és kaland épp a megfelelő arányokban. Zseniális és megismételhetetlen. Jók a karakterek, hitelesek a konfliktusok és tökéletes a forgatókönyv is. Persze nem hibátlan film, de majdnem az. Értékelésem a maximum, 10 / 10 pont természetesen.

kevelin   2018. 03. 07.

Nincs különösebb véleményem erről Star Wars részről. Az első hat film úgy jó ahogy van. De Darth Vader-t még mindig imádom. Nagyon jól összerakott franchise lett belőle.

Milanman   2015. 02. 10.

A klasszikus trilógia legsötétebb és talán legerősebb, legfelnőttesebb darabja, a Keresztapa, a Terminator és az Alien franchise második része mellett a filmtörténelem legjobb folytatása.

Kadik   2017. 11. 11.

A trilógia legjobb része, az erős kezdés után még feljebb sikerült juttatni a SAGA-t. Végre nem minden jön össze a "jó" oldalnak, a Galaktikus Birodalom stratégiájába bővebb bepillantást nyerhetünk, valamint Darth Vader és a Császár viszonyába is. Volt benne akció jelenet, szerelmi szál és jó pár fordulat.

timar88   2017. 06. 23.

A Star Wars filmek között én nem tudok választani és nem is akarok. Mindegyik egy gyöngyszem, a maga kis hibáival, de az első három rész nálam nem is külön filmek, hanem egy azonos alkotás.

irongozu   2015. 11. 21.

Nem vagyok egy Star Wars fun, de eddig mindet láttam és erre emlékszem a leginkább. Talán egy kicsit fordulatosabb a többi epizódnál. Vagy csak a birodalmi lépegetők miatt gondolom ezt.

Pirospingu   2016. 08. 21.

Sokak szerint ez a Star wars filmek csúcsa, bár én egynek tekintem az egész régi trilógiát. Darth Vader karaktere ebben a részben már igen ki tud bontakozni és megjelenik már az Uralkodó (a "fő gonosz") és Yoda mester (a "fő jó") is. Tulajdonképpen egy padavan Jedi (Luke) kiképzésén van a hangsúly és itt van a filmtörténelem egyik legnagyobb csavarja. Hihetetlen monumentalitás érezhető ebben a részben, kár kihagyni.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 10.

Tu tu tu tututu tututu A legizgalmasabb resz, pedig az elozo utan szerintem a rajongok sem gondolhattak, hogy lesz jobb. A csatajelenetek kb olyanok, mint amit az ember a legdurvabb almaiban elkepzel es puff puff bang bang. A birodalmi lepegetok pedig a legjobb otlet minden idok nem modern SW folytatasait nem szamitva.

Vágottszemű   2019. 03. 22.

Jó film lett. Nem a kedvencem a Star Wars, de ez kifejezetten jó lett a többihez képest. Mindenképp megéri megnézni, ha még nem láttad. Remek színészek szerepelnek benne.

kabel   2016. 01. 08.

Kérdés nélkül a filmtörténet egy legfontosabb filmje és egyik legjobb sci-fi alkotása.

oneminute   2018. 07. 06.

Nem túl rég, a párom miatt néztem meg az összes részt. Érdekes történet, de azt kell mondjam, itt-ott elveszítettem a fonalat, ki van kivel, és ki ellen harcol. A történet vége felé már az volt az érzésem, hogy mindegy mivel, csak folytassák a filmet, mert bevételt hoz.

Balint   2016. 02. 13.

Lucas egykori tanárát kérte fel, hogy múlja felül alapművét, bárcsak nekem is ilyen tanáraim lettek volna ;)

Vadgazda   2016. 05. 21.

Gyerekkorom kedvenc trilógiája, a Hoth bolygón vívott csata jelenet pedig sok későbbi nagy filmnek az alapját adja kivitelezésben. Imádom a szereplőgárdát és a sztorit, kár hogy a második 3-at nem sikerült olyan jóra készíteni mint az elsőket.

Döme   2016. 07. 17.

nem vagyok nagy Star Wars rajongó, de mint filmrajongó, úgy gondoltam , hogy egy ekkora alapművet nem hagyhatok ki. Persze a sorozat többi részét sem. Az , hogy mikor készült a film, és milyen a látványvilága, ezt nézve le a kalappal. A történet ugye mondanom sem kell, hogy magáért beszél. Egész jó volt. Ne kövezzen meg senki, úgy kezdtem, hogy nem vagyok rajongó !