Közösség

Vélemény:

 

91 A Birodalom visszavág

(1980)

A legjobb Star Wars rész

 
Master   2024.02.17 10:01
0

A 11 eddig elkészült Star Wars-rész között (kánon és spin-off fejezeteket nézve) az 1980-as The Empire Strikes Back a legjobb. A blogunkon 9,5 pontra értékeltük a 10-ből. A Birodalom visszavág egyszerre mese, akció, sci-fi, kaland és misztikum, amihez még romantika és humor is társul. Azt hiszem, ez a film töretlen sikerének oka. A sokszínűség, melyet 43 éve nem tudtak megismételni a Star Wars világ működtetői. Legjobb jelenetek: Hoth bolygó, aszteroidamező, csókjelenet (Leia és Han között), a Yoda által vezetett kiképzési program a Dagobah bolygón Luke részvételével és végül a Luke–Vader párharc az „Én vagyok az apád” jelenettel (mely a franchise legnagyobb fordulata). Öt csillagot érdemel, hiszen egyértelműen a legjobb. Valamivel marad csak le tőle az 1977-es, legelsőként leforgatott Egy új remény (New Hope), azaz sorszámozottként a negyedik epizód. A franchise első generációs töretlen rajongója vagyok, éltes korom dacára is. Gyakorlatilag végig kísérte életemet a Csillagok háborúja-sorozat.