A Birodalom visszavág

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

2016.01.17 beero88

Eszement jó film ez is akárcsak az első rész, persze grafikában és látványban még mindig nagyon hasonló az első részhez de ez nem ront a film élményén amit nagyon jól eltudtak adni.

2018.06.04 Filmelemző

Az egyik legjobb valaha készített film és egyértelműen a legszínvonalasabb Star Wars epizód, amit az is bizonyít, hogy 38 éve nem tudtak hasonlót készíteni (pedig volt rá 9 kísérlet is). A Birodalom visszavágban van rengeteg akció, lenyűgöző látvány,... Több

2015.06.17 Dodi

Ez az a film, amit valamiért sose tudok végig nézni, engem ez nem köt le!

2022.03.29 Coyote

A Star Wars franchise legjobbja

Kedvenc filmjeim sorában ezüstérmes az 1980-as A Birodalom visszavág, mely egyben az egyik legjobb valaha készült film is szerintem. Sokan találgatták már titkát, és azt, hogy a már 11 résznél járó franchise új epizódjai miért nem tudják megismételni A Birodalom visszavág elképesztő népszerűségét és sikerét. Az én válaszom erre a talányra (hosszas gondolkodás után) az, hogy az Empire Strikes Back egyedi módon találta meg az egyensúlyt mese, akció, kaland, könnyed humor, misztikum és látvány között, mely egyensúly az összes többi résznél mindig elbillent valamerre. Az előzmény részeknél a mese irányába, egyes daraboknál az akció felé (R1), másoknál pedig (VIII. rész) az erőltetett humor tájékára. A Birodalom visszavágban szinte mindent megtalálunk, ami átélhetővé tehet egy történetet: azonosulásra alkalmas karaktereket, jó sztorit, izgalmakat, rejtélyt és vicces, sőt romantikus jeleneteket. Igazság szerint akibe szorult némi fantázia, az szereti ezt a filmet akkor is, ha nem hardcore Star Wars-fan (like me). Értékelésem: 100%.

2019.07.22 MidoD7

Magától értetődik, hogy nem kell ettől a filmtől olyan látványvilágot várni mint egy mai darabtól ahol minden a CGI-ról szól de épp ezért sztoriban nagyon erős és szórakoztató.

2021.07.22 stewie_griffin_2005

Az Új reményhez képest fejlődött, végre volt benne dráma, jobb lett a történet, és Vader is komolyabb lett. Látványilag is jobb, mint az elődje. Yodát meg alapból szeretem, néha vicces is volt, mikor Luke hátára felmászott. Szerintem a legjobb Star Wars film. 10/10

2018.03.07 kevelin

Nincs különösebb véleményem erről Star Wars részről. Az első hat film úgy jó ahogy van. De Darth Vader-t még mindig imádom. Nagyon jól összerakott franchise lett belőle.

2015.02.10 Milanman

A klasszikus trilógia legsötétebb és talán legerősebb, legfelnőttesebb darabja, a Keresztapa, a Terminator és az Alien franchise második része mellett a filmtörténelem legjobb folytatása.

2017.04.18 bgnz367

Lehet, hogy 1980-ban készült a film de mai napig a legjobb Star Wars filmek között ez a trilógia van. Hangulatos, izgalmas, és eszméletlen, a zenei világa pedig egyszerűen csodálatos.

2015.01.26 hackerjulcsi

Gyerekkorom nagy kedvence az egész trilógia.. kár, hogy az újabb részeket jól eltolták.. :( Team Darth Wader

2016.08.02 VFTS

Ismét egy lenyűgöző filmet kaptunk, jó sztorival. A film végére már-már teljesen reménytelennek tűnik a helyzet a lázadóknak, ezzel készítik elő a katartikus lezárást a hatodik részben.

2021.05.30 Kósa Bence

Irvin Kershner legjobb filmje. Persze, hogy az eredeti trilógia legjobbja, már szubjektív megítélés. Nekem Az egy új remény és a Jedi visszatér többet jelent, még úgy is, hogy talán objektíven megítélve minőségileg ez a legjobb.

2016.07.25 Leilani

Az összes Star Wars filmet imádom, ez az egyik kedvenc részem. Nagyon izgalmas, akciódús ez a film. Han a kedvenc szereplőm. Nagyon tetszik a kapcsolata Leilával. Mindenkinek ajánlom.

2017.01.02 Scramananga

Az egyik legjobb sequel a történelemben. Egész egyszerűen, a hangulata sötétebb, hiszen mégis csak egy háborús film. A szerelmi szál nagyon jól van vezetve, és a vizuális effektek is kinőtték magukat. Minden idők egyik legjobb filmje, kötelező.