Tűzgyűrű

Pacific Rim

2023.06.27 Morpheus

Élvezetes fantáziavilág gyermeki énünk számára

Mindig sajnáltam azokat, akik elvesztették gyermeki énjüket, és a filmek terén már nem képesek használni fantáziájukat. A Tűzgyűrű (Pacific Rim) olyan film, amihez szükséges elővennünk ezt a képességünket, de ha ez sikerül, akkor jól szórakozhatunk. Ami nekem leginkább tetszik ebben a filmben, az a karakterek időnként vicces, néhol heroikus megjelenítése. A központi figura Raleigh Becket (Charlie Hunnam), aki kiváló harcos és tehetséges Kaiju-vadász, aki profin képes a hatalmas Jaegerek kezelésére. Társa eleinte testvére, majd a szépséges Mako (Rinko Kikuchi), akihez idővel gyengéd szálak fűzik a férfit. A páros szembeszáll a Föld népességét fenyegető óriás szörnyekkel (ők a Kaijuk), bár a küzdelmük néha reménytelennek tűnik. Közben kapunk némi humort is a fura tudós, dr. Newton révén, akit a filmben Charlie Day alakít (frenetikusan). Valahogy jópofa és izgalmas az egész, nem tehetek róla, de nekem bejön. Guillermo del Toro, aki A víz érintése című 2017-es filmdráma Oscar-díjas rendezője is, szerintem szórakoztató sci-fi fantasyt készített. Nálam 80%-os.

2021.03.30 rainman

a nap véleménye

Eszement adrenalinbomba

Elenyésző azon momentumok száma, mikor egy adott filmet újranézve felülpontozom magam. A Tűzgyűrűnél ez történt/történik. Egy nagy kliséhalmaz, de emellett egy eszement adrenalinbomba is. Adott egy izgalmas felütés, egy az óceán mélyén megnyíló résen... Teljes kritika

2021.12.02 Harper

Látványos fantáziaözön

Meglepő volt számomra, hogy egy első pillantásra "B" kategóriás szörnyfilm, ami CGI-tobzódásnak ígérkezik, lehet ütős és szórakoztató. Ráadásul épp az a része jó igazán, ami nem lenne elvárható tőle: a karakterek ábrázolása és a konfliktusok megjelenítése. Persze grandiózus a kaijuk látványa is, és harcaik bemutatása is a hatalmas jaegerekkel. Guillermo del Toro kétségtelenül nagyon jó filmet készített (így megbocsátjuk neki a 2017-es A víz érintését). A szereplők közül Idris Elba és Charlie Hunnam emelhető ki, mindketten élvezetes alakításokkal. A Tűzgyűrű egy meseszerű látványfilm, de annak elsőosztályú.

2021.09.02 Laca//Ho/rr/oR//

Elfogultság nélkül ajánlatos, de a látványvilága mindent megér. Szemtelenek ezek a kaichuk

Természetesen jobban ki lehetett volna dolgozni egy-két dolgot, és jobban rá lehetett volna helyezni a hangsúlyt a cselekményre, a dolgok miértjére. De ez egy igazán erős akciófilm lett sci-fibe mártva. A látványvilága pedig eszement, nagyon robusztu... Teljes kritika

Néztem egy számítógépes játékot élő szereplőkkel. Na bumm. Mit mondjak, nem ájultam el. Megcsinálták, kész lett, ennyi. Megnéztem, aztán néztem ki a fejemből, és semmi több. CGI és semmi más.

2022.02.28 dailyfilmsan

Egy új világ, egy új fiktív világ tárul elénk ebben a filmben, nagyon extra és látványos, már-már erősen túlzó, de akkor is csak úgy árad az adrenalin és a tesztoszteron a filmből. Néha kicsit színpadias volt számomra, de nem vészes szinten. Részlet... Több

2017.08.30 Deku

Ez aztán oltári király film lett. Nagyon kellemes volt az egész, hangulatos volt a látványvilága és nagyon lélegzetállító is. Szerintem simán csúcs lett és ez nem elfogultság. Nagyon tudom ajánlani.

2017.07.18 Orosz István

Ezt a filmet nagyon eltalálták , a történet és a látvány is rendben van. Ja és ami a legjobb még egy folytatást is ígértek, amire én már személy szerint nagyon kíváncsi vagyok.

2019.06.28 Ms. Akárki

Nem vártam sokat a filmtől, de kifejezetten kellemeset kellett, hogy csalódjak. Egész jó kis robotos, szörnyharcos, bunyós film lett a végére, bár néhol a történet azért vérzett, de egy ilyen filmnél ez majdhogynem várható. Akciódús, látványos ütközetek és kiválóan koreografált harcjelenetek.

2018.09.12 Norbert93

Szerencsére a film nem próbálja magát komolyan venni, mint a Transformers. Azt adja aminek készült: LÁTVÁNYFILM. Azon kevés filmek egyike, amelyikre megérte 3D jegyet váltani.

2021.01.20 Nk

Számomra igazi bűnös élvezet. Tele van szemforgatásra kényszerítő baromsággal, a történet pedig akkora kliséhalmaz, amit nehéz szavakkal leírni. De akkor is. Néhány kellemes emléket hozott vissza a gyerekkoromból, én a Power Rangersre asszociáltam (Mighty Morphin Power Rangers), és ezért nem tudok haragudni rá.

2018.06.27 hsanya182

Elég erős a történetvezetés és igazán emberi szemszögből építkezik fel, teccett ahogy indul a film. Távolabbról szemlélve egy igazi "alien"-es, "robot"-os, "godzilla" like féle szupermozi. Szóval aki vevő és nyitotta az ilyenekre annak igazi csemege ... Több

2018.08.16 BoBamburg

Ha van filmes műfaj amit rohadtul bírok, azok a japán Kaidzsú filmek, meg az óriásrobotok. Erre boom, itt van ez a film, ami gyönyörűen ötvözi mindkét stílust. 2 órás játékidő tökéletesen kivan használva, végig pörög a film, látvány príma, történet rendben. Iskolapéldája a dögös akció/sci-finek.

2022.01.24 drg0602

Nagyon látványos, akciódús sci-fi film, amely párosul egy nagyon jó témával. Látvány elképesztő! Színészi teljesítmények is jók. Garantált szórakozást nyújt a nézőknek! 10/10