Vélemények: A függetlenség napja (1996)

PadmeAmidala   2021. 07. 11.

Szerintem a mai napig jó film, 5 csillagot nem érdemel, de mindenképp érdemes megnézni, ha valaki nem látta volna. Persze nyilván Amerika menti meg a világot (főként), de mivel ez egy blockbuster, ettől szerintem el lehet tekinteni. Jók benne a poénok is. Szerintem jó volt a happy endes befejezés. 8/10

Shelby07   2018. 01. 26.

Mindig is foglalkoztatta az embereket az idegen lények létezése. Azt hiszem a régebbi időben valahogy sokkal jobban megfogták ezt a történetet mint a mostani filmekben. Pont ezért is nagyon jó ez a film. Izgalmas történetet mutatnak be nekünk, és nag... több»

Deku   2017. 07. 18.

Egy igazán időtálló sci-fi film ez mely mai napig az egyik legjobb között van számon tartva. Jeff Goldblum nagyon szuperül játszotta szerepét, a következő része szintúgy állati lett.

Thibo84   2016. 06. 22.

Talán a leglátványosabb, jól kidolgozott - mind a történet, mind az effektek -, földi inváziós film.

Sabnock Sanatory   2019. 07. 12.

Nem rossz kis film,Goldlum,és Will Smith is nagyot játszanak benne,időtálló sci-fi.Jó a történet,akciódús,és megvan benne a humor is.A vége pedig nagy-nagy happy end !

dailyfilmsan   2019. 04. 29.

A Függetlenség napja az egyik kedvenc filmem, bármennyiszer meg tudom nézni, és lassan kívülről tudom a szövegét, mégis vannak necces részei, ami miatt nem érdemli meg az 5 csillagot. Ilyen például a helyenként elég gyenge effektek. Nem a makettrombo... több»

7ETEDIK   2018. 08. 02.

Legjobb Ufo-s film a mai napig. Annó, mikor szétrobbantották az Empire State Bildinget nem hittem a szememnek, utána pedig Emmerich-ék darabjaira szedik a városokat, olyan látványvilággal, amin nem fog az idő vasfoga, ahogy ezen a filmen se.

Yosihiro   2017. 12. 13.

A 90-es évekbeli klasszikus Will Smith főszereplésével jó humorával akció dúsan fűszerezve. Mindenkinek ajánlom igazi jó film

Ms. Akárki   2019. 04. 20.

Nagyon klassz világmegmentős, idegenmegszállós film. Goldblum és Will Smith miatt is tökéletes kis hétvégi kikapcsolódás. Nagyon izgalmas, és ahhoz képest, milyen régi a látvány, a kesztyűt simán felveszi némelyik mostani sci-fivel.

Norbert93   2018. 07. 18.

Tipikus Amerika megmenti a világot sci-fi, kissé sablonos karakterekkel, de mégis tökéletesen működik. Will Smith és Goldblum igazán nagyot alakítottak egy sci-fi-akciófilmhez mérten. Gyerekkorom egyik meghatározó filmje.

harnas1207   2018. 12. 06.

Lehet, hogy komolytalan és kissé giccses, de akkor is élvezhető. Évekig nem láttam ennél jobb idegen támadásos filmet. a folytatása sajnos nem sikerült jól, teljesen felesleges volt.

Bazzzsi   2017. 11. 01.

Jó kis, globális UFO-s film. Mindenre kiterjedő alkotás, elég rendeben van a szereposztása is. A története izgalmas volt és komolyan is tudta venni az ember.

Szivárvány1   2016. 10. 23.

Zseniális film. Kedvenc űrlény inváziós filmem. Jeff Goldblum persze kiemelkedőt alakít benne mint mindig. A második része is nagyon tetszett idén nyáron, de az egy még mindig a favorit. Nagyon tetszett, hogy a régi veteránokat is benntartották a filmben.

MidoD7   2019. 04. 12.

Bemutató alapján lehet jó egy film, de nem feltétlen biztos a szórakozás; de ez remek lett. Szórakoztató film, vicces karakterek remek tálalással, jól megírt forgatókönyvvel, váratlan fordulatokkal. Örök kedvencem, egyszerűen nagyszerű.

kevelin   2018. 03. 03.

Nem igazán vagyok oda a sci-fi filmekért, de ezt bármikor szívesen újranézem. Időtálló történet ami bármikor szórakoztat.

petraszab   2019. 05. 12.

Kihagyhatatlan film a témában. Tetszett, hogy egy történelmi eseményhez kapcsolták a földönkívüli storyt. Látványos és izgalmas film.

VFTS   2016. 08. 09.

Egy tipikusan amerikai film, de ettől függetlenül nagyon jó. Kötelező megnézni.

szabomarc   2019. 02. 16.

Nekem nagyon tetszett a film, erős lett. Szeretem alapvetően a földönkívüliekkel kapcsolatos filmeket, témákat, így alapból nyertes volt szinte a történet, de jó volt a kivitelezés is.

Curacao86   2016. 07. 02.

Ez egyszerűen látványfilm, sablon sztorival, semmi több. Csak 20 éve még nagy szám volt ilyen effektes film, idegen lényes, titkos bázisos, Földet megtámadós dologgal! - Amúgy meg Will Smith kurvára nem főszereplő. Egy kis senki, a végén segédkezik p... több»

Csillagpor   2018. 10. 14.

Imádom. Zseniális film. Kevés filmet szeretek ennyire. A színészgárda is zseniális, de főleg a történet ami megfogott. Ahhoz képest milyen régi film visszanézve még a speciális effektek sem öregedtek el annyira. Nagy kedvencem Will Smith és Jeff Gol... több»

hell.l   2016. 05. 07.

Az egyik legjobb film ebben a kategóriában. Szórakoztató, nagyon jók a vizuális effektek. Jól megcsinálták az űrhajókat, űrlényeket benne. Remélem a második része is olyan színvonalas lesz, mint ez a klasszikus.

erahurka   2018. 08. 21.

Jó kis űrlényes akció-sci-fi ahol inkább az akción és a romboláson van a hangsúly. Mai szemmel itt-ott már talán kilóg a lóláb, de technikailag ennek ellenére is azt mondom hogy jól összerakták. Inkább látszódjon néhol hogy valami nem igazi, de igazi... több»

Adepto   2016. 01. 25.

Sokszor hatásvadász, tipikus sztoriszerkezettel és fordulatokkal rendelkező "amerikai film". Mindemellett mégis élvezhető, vannak nagyon jó részek benne, pl. amikor Will Smith-t megállítják a bázisnál (ha az az), hogy van-e engedélye, akkor felemeli az ejtőernyőt, ahol egy űrlény fekszik...

oneminute   2018. 07. 07.

Időtálló, izgalmas, a mai napig elnyűhetetlen film. Nézd meg!

ereln   2016. 04. 27.

Ez egy örök kedvenc, mindenkinek ajánlom, gyakran nosztalgiázok ezzel a filmmel. Nagyon szeretem a 90-es évek filmjeit, szinte mindegyik zseniális. Nagyon várom már a 2. részét!

trixxy   2015. 11. 15.

Hát szerintem zseniális ahhoz képest, hogy már majdnem 20 éve készült. Sok ufós, földönkívülis-űrhajós filmet láttam, de nekem akkor is ez az egyik kedvencem ebben a műfajban. Most láttam, hogy 2016-ban jön a második része, de abban sajnos Will Smith... több»

szoljhozzam   2016. 04. 30.

Nagyon szeretem ezt a filmet, van egy különleges hangulata. Érdekes a története és igényes a kidolgozása. Az UFOs filmek szerelmeseinek kötelező mindenképpen.

postaslaszlo8   2016. 06. 23.

Az egyik legjobb földönkívüli inváziós katasztrófafilm, nagyon tetszik a megvalósítása. A színészek egytől egyig hihetőek és ismertek. Mindenkinek ajánlom, aki még nem látta, mert az idő múltával a minőség nem múlik.

portal91   2016. 06. 24.

Elég jó kis katasztrófafilm lett, tele humorral! Nagyon szeretem kb. 1 hónapja láttam utoljára, de ugyanolyan jó volt, mint elsőre. A színészek nagyon jók főleg Smith és Goldblum!

krysn95   2015. 10. 29.

Minden nyáron meg kell nézni és szó szerint idézni. Emerich talán legjobbja, fergeteg castinggal. Tökéletes arányok, könnyed de nem teljesen komolytalan koncepció és Will Smith Goldblum.. Érdemes pótolni ha eddig kihagytad..