A szövetség (2003)

The League of Extraordinary Gentlemen

Peta Wilson
Sean Connery
Sean Connery

harnas1207   2021. 07. 06.

Gyerekkoromban még ütősnek mondható film volt, de mára már inkább röhejes. Pedig a Bosszúállók stílus igen jó ötlet volt. Személy szerint nem ismerem a képregényt, amiből készült, de a kiválasztott különleges karakterek nem voltak túl érdekfeszítőek.

Norbert93   2019. 05. 14.

Méltatlanul alulértékelt

Nagy kedvencem volt régen, mondhatni a 2000-es évek Bosszúállói voltak, csak nem ütöttek akkorát. A steampunk filmek talán legjobbja, bár ma már kicsit elavult, de ez a fajta összeállás akkoriban még igen szokatlan volt és fogott meg a legjobban. Kicsit olyan az összképe, mintha egy 90-es évekbeli kalandfilmet, a Bosszúállókat, a Watchment és némi steampunk összeráztak voltak egy nagy shakerben. Bár nem egy zseniális film, de ennek ellenére tőlem megkapja az 5 csillagot, mert az egyedi világa és az akkori filmezésben egyedülálló koncepció nagyon megragadta a képzeletemet.

e-batta   2016. 09. 11.

Előfutár

Nagy-nagy kedvencem volt annak idején ez a film, a mostani Marvel vagy DC Univerzum előfutárának is tekinthető, hiszen egy csapat szuperhősről szól, akik összeállnak, hogy megvédjék a világot. Alan Quatermain (Sean Connery), Salamon király kincsének ... teljes kritika»

elekm90   2020. 12. 02.

Ez a film egy óriási baromság, és kissé igénytelen is, mégsem tudom egyértelműen gyengének nevezni, mert egyébként meg a maga módján szórakoztató, ami részben talán az egyedi szuperhős-felhozatal hatása is.

Owotonor   2019. 02. 12.

Kevés szuperhősfilmek egyike amelyik úgy érzem nekem való, tetszik a komolyság, a karakterek jelleme és kidolgozása ahogy egy egységet alkotnak, és van egyfajta mélység érzet benne.

batukán   2015. 12. 28.

Ami biztos, hogy ez egy izgalmas, jó iramú film érdekes karakterekkel Nem feltétlenül a legjobb képregény sztori, amit eddig láttam, de mégis újranézhető.

Lord British   2015. 06. 19.

Egyszer nézhető CGI-orgia, bántóan hűtlen a képregényhez. Sean Connery az egyetlen értékelhető személy benne, de ezt a filmet sajnos még ő sem tudta megmenteni.

A filmben 55-en haltak meg.

(Norbi)

Allan Quatermain, Nemo, Jekyll és Hyde, Dorian Gray és Moriarty professzor valamennyien meghaltak a saját történeteikben.

(magyaristvan)

Amikor Nemo sofőrje bemutatkozik, azt mondja: "Hívjatok Ishmaelnek!" Ez a nyitómondata Melville Moby Dickjének.

(magyaristvan)

A történet 1899-ben játszódik, egy olyan világban, ahol a technológia jóval fejlettebb, mint a mi világunkban.

(ps)

Sean Connery korábban olyan filmfelkérésekre mondott nemet, mint a Matrix (1999), A gyűrű szövetsége (2001), tette ezt azért, mert nem értette a forgatókönyvet. Tanulva ebből a hibájából szerepet vállalat a Szövetség (2003) című filmben.

(ps)