Star Wars: Az utolsó Jedik

Star Wars: The Last Jedi

Artsomnia
2017/12/13

Az utolsó Jedik a valaha készült egyik legjobb Star Wars film, amely előtérbe hozza a karakterességet és megragadja a lényeget. A humor és a dráma megfelelő egyensúlya tematikailag is alátámasztja a történéseket, amelyek szinte állandó izgalmat jelentenek, talán kissé elhúzott időtartama ellenére. A stáb egy csodálatos filmet alkotott, amely egy új generációnak teremt hősöket, izgalmakat és mondanivalót. Több

MovieAddict
2017/12/13

A Star Wars: Az utolsó Jedik minden hibája ellenére, többet és kicsit mást adott, mint a mire számítottam, persze azért van még hová fejlődni. Remélem az utolsó epizódban már tényleg turbó fokozatra kapcsolnak és letépik az arcunkat, kitépik a szívünket és olyan csavart raknak bele ami miatt az előző epizódokra is más szemmel tekintünk majd vissza. Több

Vox.hu
2017/12/14

Értékelés: 9.5/10
Star Wars - Az utolsó Jedik
Rian Johnson rendező két kézzel tenyerelt bele a messzi-messzi galaxisba, hogy megpróbálja megreformálni a franchise-t, hogy bátran belehajigáljon megfelelő mennyiségű humort, feszültséget, akciót és drámát, valamint hogy azokat is meghökkentse, akik már kiokoskodták az összes létező rajongói teóriát. És basszus, sikerült neki! Több

Smoking Barrels
2017/12/18

Rian Johnson jött, látott, és győzött a valaha volt egyik legjobb Star Wars-mozival! Több

Smoking Barrels
2017/12/18

De azt hiszem, már a Lord-Miller páros kirúgásakor sejthettük, hogy előbb halunk meg, mint hogy egy valóban bátor, önálló karakterrel bíró Star Warst lássunk. És ha Rian Johnsonnak ez a kreatív szabadság, bele sem akarok gondolni, mihez kezd majd a saját trilógiájával... Több

Supernatural Movies
2017/12/28

A film olyan megoldásokkal rakta helyre a megtekintés előtti kételyeim, hogy hirtelen nincs is rá jobb szó, mint a gyönyörű. Több

Filmezzunk.hu
2018/01/11

Értékelés: 8.2/10
Összességében a nyolcadik résznek sikerült jóval túlszárnyalnia Az ébredő Erőt és Rian Johnson bőven szolgált epikus és váratlan jelenetekkel. A látvány világ lenyűgöző, a történet a közepét leszámítva kiváló és a filmnek saját humora is van. Emellett korántsem lett tökéletes Az utolsó jedik és jogosan erősödhetnek fel a kritikai hangok. Ezek ellenére egy biztos, nagy várakozással vagyok a trilógiát és a skywalker vérvonalat befejező kilencedik részhez. Több

Dunszt.sk
2018/01/24

A Star Wars(ok) vizuális érzékenysége
A kockázatvállalás minden bizonnyal meghozza a maga gyümölcsét, a produkció újításai módosítják a Star Wars-filmek érzékelési tartományát. A sztori és a szereplői identitás boncolgatása a kilencedik rész előtt innen nézve tökéletesesen elhanyagolható. Ahogy Yoda mester fogalmaz az egyik réges-régi Star Wars-regényben: „A találgatás felesleges, amikor a türelem mindent elénk tár.” A komplex képi rendszer felfejtése türelmet igényel; még a nyolcadik epizódban is van felfedeznivaló. Több

Revizoronline.com
2018/02/28

Összeköt és megvilágosít

Lenyűgözően merész és provokatív Star Wars-film lett Az utolsó Jedik. Paradigmaváltást ugyan nem hoz, de élénkíti a franchise arculatát. Csak ne akarna ennyire széles nézőbázisnak megfelelni. KOVÁCS PATRIK KRITIKÁJA. Több

Kultúrpart.hu
2018/03/06

We are the jedi
Ezt nem láttam jönni. Nem csak azért, mert a jó öreg Luke egy szigeten bujkált, inkább azért, mert Rian Johnsonék tökéletesen eltitkolták, mire készülnek Az utolsó Jedikkel. Unortodox misére.
Több

Dewer
2018/03/24

Összességében nem tudunk mást kiemelni: Az utolsó Jedik egy kimondottan élvezetes, magával ragadó, igazi Csillagok háborúja alkotás, nüansznyi hibákkal, ellenben sok érzelemmel, szenvedéllyel és bámulatos látványvilággal. Messze jobb, mint a Zsivány egyes és az Ébredő erő, és felülmúlja az előzmény trilógiát is. Nálunk csak a Birodalom visszavág és az Új remény előzi meg. Kihagyhatatlan, valódi moziélmény. Több

Art7.hu
2018/03/29

Értékelés: 8.5/10
Rian Johnson rendezésében két év várakozás után folytatódott a legendás saga, tovább bővült a megkerülhetetlen jelenséggé vált Star Wars-univerzum. A Csillagok háborúja-filmektől szokatlan megoldásokkal és narratív elemekkel átszőtt űrmese egészséges mértékben hökkenti meg a legelvakultabb rajongókat is. Több

socfest
2018/04/23

Értékelés: 6.7/10
Star Wars – Az utolsó Jedik kritika
Az utolsó Jedik jó irányba tolja a karaktereket és egy ígéretes kilencedik részt készít elő, de a cselekmény és a következetesség szenved a stáblistáig. Minél többet gondolok a látványra és a karakterekre, annál jobb a kedvem, minél többet a történet felépítésére, annál rosszabb. Spoiler alert! Több

jerrycomovie
2018/11/23

"Biztos vagyok benne, hogy a készítők figyelemmel követték a nagyobb filmes fórumokat, amelyekben a rajongók a kívánságaiknak adtak írásos hangot. tuti, hogy a forgatókönyvíró is találkozott több teóriával, hogy vajon Luke milyen mondattal fogja elfogadni Rey kezéből a régi lézerkardját. Azután leforgatták azt a változatot, amelyik ettől a legtávolabb állt és éppen ezért a film egyik legjobb pillanata." Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!