Közösség

Vélemény:

 

82 Bosszúállók: Végtelen háború

(2018)

Bosszúállók: Végtelen háború

 
TribeBubu   2018.09.25 20:58
1


Hogy is fogalmazzak… a Marvel filmes univerzum nem a szívem csücske. De legalább a Bosszúállók részei bejöttek… eddig. Ugyan sikerült visszavenni a tavalyi Marvel filmekben tapasztalt kretén poénok cunamijából, de még itt is csikorgattam a fogamat néhány túltolt és elnyújtott komikusnak szánt jeleneten. Igen, kell a humor, de ilyen filmbe nem ez a fajta és nem ennyi. Komolyan ki lehetne nyesni úgy félórányi ilyen töltelék szemetet. A másik, amit sajnáltam, hogy nem igazán volt egyik karakter sem a helyzet magaslatán. Például Tony, aki elvileg a Föld egyik legnagyobb koponyája, úgy gondolta, hogy Strange, Pókfej és ő ronggyá verik majd Thanost a meglepetés erejével? Oké… de tudnám még sorolni. És ott voltak még a súlytalan, gyerekes feszkók. (A kedvencem az volt, amikor Tony és Strange olyan vitát folytat, amin még egy ovis is rázná a fejét, majd Peter bele akar folyni, és Tony rászól, hogy most a felnőttek beszélnek.) Végül Thanos nem volt valami izmos rosszfiú. Mármint átvitt értelemben. Iszonyú béna indítéka volt a pusztításra és a hatalom megragadására. Ezek miatt a film utolsó 20-30 percén már csak ásítoztam. Kár érte…