The Expanse

Deku   2017. 08. 21.

Ez beteg jó sci-fi sorozat lett, nagyon ott van minden téren. Izgalmas és elképesztően magával ragadó képsorokat mutat. Látványos is ami ritka egy sorozatnál.

Tlung   2017. 05. 07.

Nagyon jól sikerült a filmes változat! Legtöbbször gyengének és lecsupaszítottnak tűnik a egy sorozat, ha először könyv formájában kerül a kezembe, de az Expanse tartalomban és látványban is a maximumot hozza ki az eredeti történetből.

ultemate   2016. 01. 06.

A syfy mindig remek sorozatot,filmet készít.Ez is az....

robertim   2015. 12. 10.

A könyv olvasása után láttam az első részt. Ígéretesnek tűnt! Várom a folytatást!

Shohreh Aghdashloo

A sorozat alapjául szolgáló könyvek szerzőjének neve (James S.A. Corey) csak egy álnév, ami Daniel Abrahamet és Ty Francket takarja. Ty Franck korábban George R. R. Martin (Trónok harca) asszisztense volt.

A sorozatot a torontói Pinewood Studios-ban forgatták.

A súlytalanságban játszódó szexjelenetek levezényléséhez az alkotók profi koreográfust béreltek fel.

A The Expanse első évada az azonos című regénysorozat első kötetének első felét dolgozza fel.

Az első évad utolsó része ugyanazt a címet ("Leviathan Wakes") viseli, mint a sorozat alapjául szolgáló regénysorozat első kötete.

Míg az első évad tíz, a második és a harmadik tizenhárom epizódból épül fel.

A SyFy 2014. április 11-én rendelte be a könyv tévés 10 részes adaptációját.

A sorozat James S.A. Corey azonos című regénysorozatán alapszik.

A sorozat első és második évadát is kiválóan fogadták a kritikusok. Míg előbbi 77, utóbbi 94 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon (2017. április).

Úgy érzem, a The Expanse-ben lényegesen több lehetne egy kellemes másodvonalas sorozatnál, azonban az ötleteibe rejlő lehetőségekkel maga sem tud mit kezdeni. Lehetne egy hiteles társadalompolitikai tartalommal, értékes karakterívekkel bíró sorozat is, azonban az írók a kergetőző-problémamegoldó űrhajósok mellett tették le a voksukat. több»

Ellenben azt is érzem, hogy amit a The Expanse kapcsán immáron negyedik évadja kapunk, az nem az alapanyagból kihozható maximum, de sokszor még csak a közelében sincs annak. több»