A térség (2015-)

The Expanse

Shohreh Aghdashloo

Lechner István   2021. 05. 30.

Igazi sci-fi

Kötelező darab, az elmúlt évtized legjobb sci-fi sorozata.

Tlung   2017. 05. 07.

Nagyon jól sikerült a filmes változat! Legtöbbször gyengének és lecsupaszítottnak tűnik a egy sorozat, ha először könyv formájában kerül a kezembe, de az Expanse tartalomban és látványban is a maximumot hozza ki az eredeti történetből.

Deku   2017. 08. 21.

Ez beteg jó sci-fi sorozat lett, nagyon ott van minden téren. Izgalmas és elképesztően magával ragadó képsorokat mutat. Látványos is ami ritka egy sorozatnál.

ultemate   2016. 01. 06.

A syfy mindig remek sorozatot,filmet készít.Ez is az....

robertim   2015. 12. 10.

A könyv olvasása után láttam az első részt. Ígéretesnek tűnt! Várom a folytatást!

A sorozat alapjául szolgáló könyvek szerzőjének neve (James S.A. Corey) csak egy álnév, ami Daniel Abrahamet és Ty Francket takarja. Ty Franck korábban George R. R. Martin (Trónok harca) asszisztense volt.

A sorozatot a torontói Pinewood Studios-ban forgatták.

A súlytalanságban játszódó szexjelenetek levezényléséhez az alkotók profi koreográfust béreltek fel.

A The Expanse első évada az azonos című regénysorozat első kötetének első felét dolgozza fel.

Az első évad utolsó része ugyanazt a címet ("Leviathan Wakes") viseli, mint a sorozat alapjául szolgáló regénysorozat első kötete.

Ellenben azt is érzem, hogy amit a The Expanse kapcsán immáron negyedik évadja kapunk, az nem az alapanyagból kihozható maximum, de sokszor még csak a közelében sincs annak. több»