Egy német kisvárosban nyoma veszik egy gyereknek. Az eset négy család életére is komoly hatással van. Szinte mindenki titkokat őriz, melyek az eset kapcsán lassan a felszínre törnek...
A sorozat harmadik évada június 27-től a… több»
Az előzetes látványa és hangulata megragadott, ezért kíváncsian kezdtem bele a sorozatba. Az eleje még érdekesnek tűnt, de epizódról epizódra haladva már kényelmetlenül belassult a történet. Mintha a mátészalkai személyvonaton ültem volna, éreztem, hogy megyünk, csak azt nem, hogy haladunk. Közben ismerős jelenetek sora tárult elém, amelyeket más filmekben vagy sorozatokban valamikor láttam már. Egy kis Donnie Darko, némi Pillangóhatás, csipetnyi Az. És a Twin Peaks nyomasztó kisvárosi hangulata, a szélsőségesen groteszk figurák nélkül. Az első évad cselekménye egy izgalmas, kétórás filmbe is belefért volna. Viszont 10 epizódra széthúzva túlságosan sok volt a szemlélődő, semmitmondó jelenet, ami jelentősen befékezte a sztori haladását. A második évad létrejöttét a jövedelemszerzésen kívül nem tudom, mi más indokolta. A harmadik évadra aztán felgyorsul. Csak nem a cselekmény, hanem a színvonal zuhanása. Egy Nick Hornby regényben (Betoncsók) olvastam egyszer, hogy "ha egy gödörben van az ember, akkor hagyja abba az ásást" – megszívlelendő tanács. Ezen a ponton félbehagytam a sorozatot, és csak hosszú kihagyás után néztem végig. Utólag úgy érzem, hogy semmit sem vesztettem volna, ha kihagyom. Az egész szériára rátelepedett a 80-as, 90-es évek német családsorozatainak szelleme.
A legszövevényesebb történetű időutazós sorozat, amit valaha láttam. Teljesen beszippantja a nézőt, már az első rész. A műhaj kedvelőinek kötelező darab. Elképesztően tömény a története, rengeteg apró mozzanattal, aminek a későbbiekben fontos szerepe... több»
Lenyűgözött. Már 2x megnéztem és még mindig tudnám nézni. Egy igen igényes sorozatról, német sorozatról van szó. Ami a bolondját járatja velünk. Minden részlet fontos minden kapcsolódik mindenhez és két nagy tézis között ingázik egy időutazó háttérre... több»
Na ez az a sorozat, amiről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni: összetett, szövevényes, igen bonyolult, de minden pillanatában átgondolt történet. Remek fényképezés és hangulat jellemzi, igazi profi munka. Már-már kibogozhatatlan családi viszonyok, időhurkok, párhuzamos dimenziók jellemzik, és aki nem ijed meg a kihívástól, hogy itt bizony figyelni kell, az szenzációsan fog szórakozni, azt garantálom.
A „Sic Mundus Creatus Est” szó szerinti fordítása: „És a világ így jött létre”. Ez azt is jelentheti, hogy „A kezdet”.
(jfruzsi97)A HG Tannhaus nevében szereplő „HG” kezdőbetű tisztelgés HG Wells előtt, aki az „Időgépet” írta, a vezetéknév pedig valószínűleg a „Blade Runner” franchise-ban a Tannhauser kapura utal.
(jfruzsi97)November 12-e, amely döntő fontosságú a műsor számára, fontos dátum a „Vissza a jövőbe” című, az időutazásról szóló filmben is. Elmondható, hogy ez az a dátum, amikor az időutazással kapcsolatos döntések és cselekedetek ütköznek.
(jfruzsi97)