Közösség

Vélemény:

 

87 Sötétség

(2017)

Dark

 
indingo   2018.05.26 22:40
2

A legszövevényesebb történetű időutazós sorozat, amit valaha láttam. Teljesen beszippantja a nézőt, már az első rész. A műhaj kedvelőinek kötelező darab. Elképesztően tömény a története, rengeteg apró mozzanattal, aminek a későbbiekben fontos szerepe lesz. Nem is rémlik hasonló film, amely ilyen megközelítésben tálalná az idő témát. Különleges a hangulata, más mint a megszokott talán pont azért, mert nem az USA-ból jött. Sokak a Stranger Thingshez hasonlítják, nekem inkább a Csillagok között és az Időhurok jutott róla az eszembe. Az elején nagyon kell figyelni a nevekre, mert rengeteg szereplő van benne, továbbá minden részben újabb szereplők tűnnek fel, akiket ráadásul más idősíkban is megismerünk. Zseniális! Komplett családok a szerelők papa-mama-gyerekek egy misztikus sok-sok titokkal teli kisvárosban. Mindenkinek van valami takargatnivalója. Kezdetben zavart a német nyelv, de később megszoktam. Nem is rémlik, hogy nagyon néztem volna német sorozatot az évek során. Vannak benne visszatérő elemek, például a szobájában ágyában fekvő főszereplő srác a rémálmaival vagy a folyamatos lámpa villogás. Én annak külön örültem, hogy arra is figyeltek a készítők, hogy a különböző színészek, akik ugyanazt a karaktert játsszák tényleg hasonlítsanak egymásra. A főcímről is érdemes pár szót mondani, nagyon különleges ez a tükrözéses megoldás. Az alapzene is remek, nálam valamiért a Cápa zenéje jut róla eszembe. Az első évad után rengeteg megválaszolatlan kérdés maradt, bár sok minden ki is derült. A második évadra nagyon nehéz lesz megtartani ezt a színvonalat, hogy ne essenek át a ló túl oldalára és ne legyen túl erőltetett az egész. Egyszer még mindenképpen újranézem a sorozatot, más szemmel, úgy hogy már sok mindent tud az ember, hogy jobban összeálljon az egész és mindent megértsen az ember. Szerintem nem kell rá sokat várni és az amerikaiak elkészítik a saját verziójukat belőle.