A búra alatt

Under the Dome

1. évad (2013) - 13 epizód
2. évad (2014) - 13 epizód
3. évad (2015) - 13 epizód

Egy Egyesül Államokbeli kisváros lakói egy napon különös jelenségre lesznek figyelmesek: településükre egy rejtélyes Búra ereszkedett. A pánik azonnal úrrá lesz a lakókon, ám megpróbáltatásaik csak ezt követően veszik kezdetüket. A Búra teljesen elszigeteli őket a külvilágtól, se ki, se be… Több

Premier (HU): 2013.09.11.

2020.10.07 belavagyok

Eleve egy butaság a története, nem tudtam komolyan venni. A második évad pedig még nevetségesebb volt.

2016.02.18 indingo

Az első két évad tetszett, különleges volt. A harmadik viszont elképesztően rossz, mintha mások írták volna a forgatókönyvet. Az UFÓS vonulatot nem tudom minek kellett, biztos Spielgerg erőltette. El is kaszálták a sorozatot.

2015.10.02 rbernadett

Nagyon szeretem Stephen Kinget és a könyveiből készült sorozatokat. Bár szinte mindegyiket sikerül egy kicsit elrontani. Ezt is sikerült. Mondom ezt úgy, hogy nem olvastam a könyvet és nincs összehasonlítási alapom, de így az utolsó évad kb. közepén ... Több

2016.12.05 HercegPeter

Nagy reményekkel kezdtem bele és az első évadban igazam is volt. De sajnos a folytatás gyengére sikerült, a befejezés pedig borzalmas lett. 1-2 karakter tetszett, viszont sok (főleg a gyerekek) idegesítő volt. Ez a ki-be járkálás pedig teljesen marhaság volt.

2017.03.07 GedyPapa

Egy több mint 1000 oldalas 2 részes könyv ad némi alapanyagot egy sorozathoz..De ebben az esetben ez sem volt elég..Annyira elrugaszkodott az eredeti sztoritól, hogy vontatottá és szinte nevetségessé vált az egész. Már a színészek se hitték el, hogy ebből bármi jót ki lehet hozni, így persze, hogy elkaszálták..

Stephen King a forgatókönyvírási munkálatokban is részt vett. Szerző: indingo

A sorozatot Steven Spielberg produkciós cége készítette. Szerző: indingo

A sorozat Stephen King azonos című regényén alapszik. King a könyvet még 1976-ban kezdte el írni, ekkor azonban mindössze 75 oldal készült el belőle. A történetet 2007-ben újra elővette, a regény 2009-ben került a boltok polcaira.Szerző: hp

A producerek állítása szerint a sorozat főellensége maga a bura.Szerző: hp

Dean Norris, a Chester's Mill rendőrfőnökét játssza nem először bújik a törvény őrének szerepébe. Ilyen karaktert alakított a Halálos fegyver 2.-ben és a Totál szívásban is.Szerző: hp

(2015. 05. 06.)
A legfontosabb talány, a búra rejtélye (mint ahogy anno a Lostnál a sziget rejtélye) továbbra is kampóként akaszkodik a néző kíváncsiságába. Nem tudom, meddig húzzák majd a sztorit, én mindenesetre még stabil nézőjük maradok erre az évadra. Több