Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A búra alatt (2013-2015)

Under the Dome

belavagyok   2020. 10. 07.

Eleve egy butaság a története, nem tudtam komolyan venni. A második évad pedig még nevetségesebb volt.

indingo   2016. 02. 18.

Az első két évad tetszett, különleges volt. A harmadik viszont elképesztően rossz, mintha mások írták volna a forgatókönyvet. Az UFÓS vonulatot nem tudom minek kellett, biztos Spielgerg erőltette. El is kaszálták a sorozatot.

rbernadett   2015. 10. 02.

Nagyon szeretem Stephen Kinget és a könyveiből készült sorozatokat. Bár szinte mindegyiket sikerül egy kicsit elrontani. Ezt is sikerült. Mondom ezt úgy, hogy nem olvastam a könyvet és nincs összehasonlítási alapom, de így az utolsó évad kb. közepén ... több»

HercegPeter   2016. 12. 05.

Nagy reményekkel kezdtem bele és az első évadban igazam is volt. De sajnos a folytatás gyengére sikerült, a befejezés pedig borzalmas lett. 1-2 karakter tetszett, viszont sok (főleg a gyerekek) idegesítő volt. Ez a ki-be járkálás pedig teljesen marhaság volt.

GedyPapa   2017. 03. 07.

Egy több mint 1000 oldalas 2 részes könyv ad némi alapanyagot egy sorozathoz..De ebben az esetben ez sem volt elég..Annyira elrugaszkodott az eredeti sztoritól, hogy vontatottá és szinte nevetségessé vált az egész. Már a színészek se hitték el, hogy ebből bármi jót ki lehet hozni, így persze, hogy elkaszálták..

Szilonka   2016. 04. 14.

Nagyon vártam amikor beharangozták! Az első részek tök izgalmasak voltak, és utána kezdet eléggé ellaposodni és fura irányba menni a sorozat, nem csoda, hogy elkaszálták .

Ms. Akárki   2019. 09. 03.

Nagyon izgalmas és érdekes az alapgondolat amit feszeget, de sajnos túl sok részig elhúzták nyúzták az egészet, így akinek eredetileg tetszett is a sori az is legkopott szép lassan. Egyre vontatottabb lett. Érdekes belegondolni ha tényleg megtörténne az ilyen akkor az emberek vajon hogyan reagálnának.

Stephen King a forgatókönyvírási munkálatokban is részt vett.

(indingo)

A sorozatot Steven Spielberg produkciós cége készítette.

(indingo)

A sorozat Stephen King azonos című regényén alapszik. King a könyvet még 1976-ban kezdte el írni, ekkor azonban mindössze 75 oldal készült el belőle. A történetet 2007-ben újra elővette, a regény 2009-ben került a boltok polcaira.

A producerek állítása szerint a sorozat főellensége maga a bura.

Dean Norris, a Chester's Mill rendőrfőnökét játssza nem először bújik a törvény őrének szerepébe. Ilyen karaktert alakított a Halálos fegyver 2.-ben és a Totál szívásban is.