N/A

Premier: 2013.06.24.

Évadok

1. évad
összes rész
S01E02 A tűz / The Fire (2013)
S01E03 Embervadászat / Manhunt (2013)
S01E05 Végítélet / Blue on Blue (2013)
S01E06 Végtelen szomjúság / The Endless Thirst (2013)
S01E07 Tökéletlen körök / Imperfect Circles (2013)
S01E08 Sűrűbb a víznél / Thicker Than Water (2013)
S01E09 A negyedik kéz / The Fourth Hand (2013)
S01E10 Kezdődjék a játék! / Let the Games Begin (2013)
S01E11 Az ördög maga / Speak of the Devil (2013)
S01E12 Szükségállapot / Exigent Circumstances (2013)
S01E13 Függöny / Curtains (2013)

2023.05.04 Yosihiro

A Búra alatt 1.évad

Azt kell mondjam, hogy ez az első évad adott annyi pluszt, hogy a jó kategóriába soroljam. A történet egy kicsit mese is meg sci-fi is, de valahol inkább az emberi tulajdonságok emelkednek ki semmint maga a Búra. Igazából nem tudjuk meg, mi a célja a Búrának. Az hogy az ott lévőket mentse meg, vagy épp ellenkezőleg őket tanulmányozzák az idegenek, ez nem egyértemű. A karterek jók és a több szálon futó esemény egy egésszé összpontosul. Az mindenképp pozitív, hogy van benne romantika, szerelem, pozitív és negatív érzelmek, mint gyűlölet és harag. Ezeket így összegyúrva ezt kapjuk és reméljük a második évadban is tudják majd ezt a szintet tartani. A színészek közül nem emelnék ki senkit mert én úgy látom, hogy az egyik a másik nélkül nem tudna olyan alaítást nyújtani, vagy nem azt adná vissza a vásznon, amit eredetileg szerettek volna. A színészek egymásra vannak utalva, így a csapatmunka meghozza a gyümölcsét. Üdv, Yos.

2021.12.29 ererandras

Átlagos

Csak azért átlagos, mert a koncepció remek, a kivitelezés is, még a színészek is - mondhatni - rendben vannak, de minden egyes rész után elvesz valamit az egészből. Van, amikor a kevesebb több.