Titokzatos üzenetek

Titokzatos üzenetek

Kübra

Gökhan Ahinolu barátnőjével való kapcsolata megromlik, miután üzenetet kap egy Kübra nevű felhasználótól. Ennek a kommunikációnak köszönhetően minden megváltozik, és váratlan dolgok történnek.

(Hupka Adrián)

Ország: Törökország
Premier: 2024.01.18. | Netflix (2024.01.18.)

1. évad (2024) - 8 epizód

KULCSSZAVAK

2024.01.22 szemtelen

Hit vs. szkepticizmus

Az Isztambulban élő Gökhan, a háborús veterán csodával határos módon a hadseregben túlél egy véres támadást, és ettől a pillanattól az élete teljesen megváltozik. Kétszer is sikeresen megmenti egy gyerek életét, majd furcsa üzeneteket kap egy Kübra nevű felhasználótól a mobiltelefonjára. Az üzenetek többnyire Allah tanításait tartalmazzák, és a küldő minden személyes adatát, kapcsolatait pontosan ismeri. A „Titokzatos üzenetek” című sorozat azoknak való, akik szeretik a természetfeletti és vallásos témát, ami ebben az esetben iszlám elemeket és Allahra való hivatkozásokat tartalmaz. A sorozat a jelenben játszódik, végig kíváncsiság és kérdőjelek övezik a nem olyan izgalmas cselekményt, majd a titokzatos események után megérkeznek a végső válaszok is, amik részben kárpótolnak a különös, ám kissé vontatott és elnyújtott műsoridőért. A sorozat a hit és a szkepticizmus harca, és ebbe a küzdelembe bevonnak minket, nézőt is, miszerint hol van a határ, tarthatunk-e bizonyosnak olyan dolgokat, amit tudományosan nem tudunk bizonyítani, avagy marad az örök kételkedés és hitetlenkedés?