Vélemények: Bosszúállók: Végtelen háború (2018)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

indingo   2018. 08. 04.

Sztár és szuperhős parádé, de ez sem menthette meg. Szerintem semmi olyat nem mutatott, amit valahol, valamikor már ne láttunk volna.

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 17.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: A Marvel 20008-ban elindította híres-neves és egyben ördögi univerzumát, idén pedig a Végtelen háború képében szépen learatja a babérokat. Ezt nyugodtan érthetjük szó szerint, hiszen a mozi pénztáraknál rekordokat döntöget (jelen sorok írásakor már túl van a 1,5 milliárd dolláros bevételen, és hol van még a megállás?). De mit is tartogat számunkra a Bosszúállók harmadik közös akciója? A tíz éve startolt MCU jelen alkotásával tizenkilenc filmmel, több mint két tucat szuperhőssel, s ami a nézők számára a legfontosabb: többségében nézhető és szórakoztató mozikkal örvendeztette meg a nagyérdeműt. Az univerzumépítés ugyan több alkotóelemből tevődik össze (csak a legfontosabbak: a nagyszerű karakterek, a lenyűgöző látvány, a humor, és persze a következő etapoknak megágyazó stáblista utáni jelenetek), s egyszer csak eljön az a pillanat, amikor az eddig megismert szereplőkkel és történetszálakat egybe kell fonni. Erre végre sor került: az első részben megismert csapat mostanra szépen kibővült, s Vasember, Amerika Kapitány, Fekete Özvegy, Thor és Hulk mellett Fekete Párduc, Pókember, Doctor Strange, Űrlord, Gamora, Drax, Mordály, Groot, Tél Katona, Vízió, Skarlát Boszorkány (huh, már ebbe a felsorolásba is bele lehet fáradni) együttes erővel néz szembe az újabb fenyegetéssel. Ami, pontosabban aki nem is akárki: Thanos, s a hőn áhított Végtelen kövek megszerzése, szám szerint hat darab. A képlet ugyanis végtelenül egyszerű: aki az előbb említett kis „bizsuk” birtokába jut, az ural mindent (de tényleg, MINDENT!) az univerzumban. Azt pedig már mondani sem kell, hogyha a kövek Thanoshoz kerülnek, akkor abból semmi jó nem fog kisülni. Ezt a tervet próbálják meghiúsítani Tony Starkék, s az sem titok, hogy a Bosszúállók történetének eddigi legfontosabb, egyben legnehezebb feladata lesz. A Russo-fivérek keményfába vágták fejszéjüket: rengeteg karaktert kellett mozgatniuk, ügyelvén arra, hogy a lehetőségekhez mérten mindenki elég időt kapjon, és eközben a filmben is minimális legyen az üresjáratok száma. Arra is oda kellett figyelniük, hogy az eddigi Marvel-filmek legfontosabb antagonistáját tegyék le az asztalra, akinek motivációi és a személyisége is komplex. És azt sem hagyhatták figyelmen kívül, hogy bár a franchise a jól adagolt humoráról híres, a Végtelen háborúban bizony fontos karakterektől kell búcsút intenünk, úgyhogy a poénkodások mellett drámaiságnak is kellő teret kellett engedniük. Az összképet elnézve a rendezőpáros szinte az összes feladatát jól teljesítette. Egyrészt jelen alkotás lett az MCU leghosszabb filmje (156 perc), ám a sztori csak nagyon ritka alkalmakkor ül le, valamennyi karakter megkapta a maga játékidejét (természetesen van, aki többet, míg más mevesebbet), a drámai vonal abszolút rendben volt (de azt ne várjuk, hogy a humor száműzve lett, ó, nem!), s ami a legfőbb: végre egy igazi Marvel-nemezist kaptunk Thanos képében. A titánnak hála megjelent a valóban legyőzhetetlennek tűnő főgonosz, aki filmen belül is kapott egy valamire való háttértörténetet, amelynek köszönhetően érthetővé és világossá válnak motivációi is, továbbá a tetteinek és mondandóinak súlya is. Egy ilyen karaktert pedig (és ez tényleg nem vicc) 2008 óta várunk az MCU-ban, aki ráadásként az ördögi terve ellenére sem süllyed az egydimenzióság mocsarába. A látványra ezúttal sem tudunk panaszkodni, legyen az akár a nagy összecsapás Wakandában, akár az űrbéli kalandozások, a vizualitás most is szemkápráztató. A nagy de azonban csak most jön: ez ugyan a harmadik Bosszúállók film, s ugyan a jövőre érkező negyedik epizódnak még nincs hivatalos címe, de ebben a filmben nagyon lehetett érezni, hogy megágyaz a következő (s remélhetőleg még ambiciózusabb) kalandnak, amelyre egy évet kell várni. Jelen film ugyan önmagában rendben van, jól sikerült, de az igazi megítélését 2019 fogja elhozni, amikor a Bosszúállók néggyel lezárul egy korszak. Addig pedig találgathatunk, hogy ki éli túl, kitől búcsúzunk végleg, s azon is, hogy ki(k) tér(nek) vissza.

HercegPeter   2019. 01. 21.

Nyilvánvaló, hogy a film legfontosabb eleme a befejezése ezért én képtelen vagyok arra, hogy úgy beszéljek róla, hogy nem spoilerezem le. Tehát SPOILERVESZÉLY! Végre egy szuperprodukciós szuperhősfilm, ami oda meri adni a győzelmet a gonosz kezébe. Persze nyilvánvalóan ez csak átmeneti, de akkor is tiszteletre méltó. Nincs az az elcsépelt befejezés, hogy a végén minden (max egyet-kettőt leszámítva) hős ott áll a legyőzött főellenség felett. Aztán volt egy utolsó utáni jelenet ahol bemutatják a következő ellenfelet, ezzel felvezetve a folytatást. Erre itt most nincs szükség, hiszen nyilvánvaló, hogy a végén úgy is a jófiúk győznek, tehát egyértelmű, hogy van folytatás. Ez a film a Marvel-moziuniverzum megkoronázása, hiszen talán Hangyán és Sólyomszemen kívül mindenki felbukkan. Ráadásul többjüknek nem csak Thanos-szal, de saját problémáival is meg kell küzdenie. Thor elveszíti egész népét beleértve a testvérét is, Hulk vívódik önmagával, Vízió súlyos sebet kap és Gamorának pedig különösen kemény a dolog. Nézzük a másik oldalt, Thanos egy alapból jó erőben lévő fickó, aki szép sorban összeszedi a végtelen köveket így növelve erejét. Azt meg kell hagyni, hogy a cél amiért küzd teljesen jogos. Viszont senki sem kérte, hogy játsszon istent és irtsa ki a fél univerzumot. Tehát meg kell állítani. Erre pedig egyértelműen csak a Bosszúállók képesek, kiegészülve Wakandával és a Galaxis őrzőivel. Azt már megszokhattuk, hogy a látvány tökéletes, azonban az eddigi filmektől eltérően most kicsit kevesebb a humor. Számomra kicsit furcsa volt, hogy ilyen sok hőst elveszítettünk, hiszen a következő részre elég kevesen maradtak, márpedig valakinek meg kell állítania Thanos-t. Persze belép majd a képbe Marvel-kapitány, de kérdés hogy ő egyedül képes lesz-e pótolni a kieső "kollégákat"? Nem sokára kiderül. Én ezt a filmet csak egy felvezetésnek gondoltam és úgy hittem, hogy a lényeges események majd a következő részben érkeznek. Nem így lett. A következő részben csak egy dolgot szeretnék: egy olyan csatát ahol az összes hős egyszerre egy helyen küzd a gonosz ellen. Azért nem 5 csillag mert a második rész még leronthatja és szerintem ezeket együtt kell nézni.

Diesel   2018. 06. 04.

Érdemes volt várni erre a filmre. A Marvel szépen építette fel a történetet és végig odafigyeltek a részletekre. Thanos előzménytörténete, hogy mi is a célja az igazából valahol érthető. Az Örült Titán mindössze az egyensúlyt szeretné megteremteni az Universumban, és felszámolni a túlnépesedést. Nekem tetszett hogy a főszereplő hősök "szétváltak" és hogy több szálon futott az esemény. Személy szerint nekem a Galaxis Őrzői illetve Thor jelenetei tetszettek a legjobban. Látványra és hangulatra egyaránt nagyon ott volt főként a rengeteg szuperhős csatasora, maga a küzdelem és Thanos karaktere. (SPOILER: Egyedül azt találtam furcsának hogy a film vége felé Thanosnak lett volna lehetősége megölnie a Titánon a Vasembert, Doctor Stranget, de mégsem tette meg.) Ami nem tetszett: Thor fegyvere szerintem béna lett, egyáltalán nem még csak meg sem közelítette a legendás Mjölnirt. Ezt leszámítva egy ízig vérig Marvel filmet láthatunk csavaros történettel és látványos jelenetekkel. Végig nagyon izgalmas a film. A stúdió elérte a célját és egy igazi mesterművet hozott össze aminek alig várom a folytatását.

alexxx   2018. 04. 25.

Őszintén szólva én annak ellenére, hogy a Marvel univerzumot egyre több szál kötötte egybe és minden kis stáblista utáni jelenet, amelyben csak Thanos megjelent abszolút előrevetítette ezt az epizódot, mégsem láttam azt igazán, hogy ténylegesen tartana valamilyen irányba az egész. Így nem is vártam sokat a Végtelen háborútól, annak ellenére sem, hogy az utóbbi néhány Marvel film kifejezetten jól sikerült. Most azonban azt kell, hogy mondjam, hogy ezzel a filmmel nagyon odatette magát a rendezőpáros, végül is nem kezdett mélyrepülésbe a sorozat, sőt, nagyon is jól megalapozta az új generáció számára az utat.

Orosz István   2018. 05. 01.

Nekem kicsit vegyes érzelmek vannak a filmmel kapcsolatban. Szerintem az első kettő rész messze jobb volt, Kezdődik a Ragnarök végén egy befejezett csatával. Aztán nagy nehezen eljuttatják a hírt a földre hogy Thanos közeleg. Majd ekkor kisebb frontokban elkezdődnek a csaták. És igen semmi előzmény semmi kisebb felkészülés a csatára, csak bumm bele a közepébe, És a végen sincs egy egységes hatalmas csata hanem bukik a kisebb front, aztán elbukik a nagyobb is. Ami tetszett nem a szokványos végkimenetel lett, ill maga Thanos gondolkodás módja is érdekes, hogy megmentőként tekint magára, és nem a Világot akarja uralni. Ettől függetlenül nagyon is várom a folytatást mert van benne bőven lehetőség.

Szilonka   2018. 05. 05.

Még a popcornjába se nyúlt bele az ember, már bele is vágtak a lecsóba. Kicsit olyan érzésem volt, mintha a film első 10 perce lemaradt volna. Alig telt el egy kis idő, de már fojtogatják Hulkot, Thort és Lokit. Utóbbinak nem sok perc jutott, bár nem vagyok benne biztos, hogy nem fogjuk még őt látni. Sajnáltam, hogy „elpatkolt”, hiszen ő az egyik kedvenc szuperhős karakterem. Az orrnélküli fő gonosz ismét előjött. Egy az egyben a Harry Potter Voldemort Nagyúrára hajaz. A történet hamar körvonalazódott, újra megismerhettük a kövek történetét. Én nem vagyok egy nagy Marvel rajongó, a főbb szereplőket ismerem. A galaxis őrzőivel lévő csigacsápos ázsiai csaj vagy az elemlámpa homlokú pali fogalmam sincs, hogy kik voltak, de ez az én műveletlenségem. Futószalag szerűen léptek be a történetben a karakterek, a Pókember gyerek még az osztálykirándulásról is meglógott. A film közepére már minden négyzetméterre jutott egy szuperhős. Túltengett a tesztoszteron a képernyőn, már zavaróan sok karakter volt, valakinek csak néhány képkocka jutott. A tinédzser Groot aranyos volt, de talán, ha három jelenetben feltűnt. dr. Strange és dr. Tony Stark rivalizálása a természet feletti, mágikus dolgok és a földhöz ragadt, tudomány összecsapása volt. Thor és Quill kakaskodása legalább helyenként vicces volt. Thor műszemes jelenete is csak arra volt jó, hogy Chris Hemsworthnek ne kelljen az egész film alatt szemfedőt hordania. Az egész film alatt némiképp túltolták az akciójeleneteket, mivel a története elég kis soványka volt, holott brutál hosszú volt a játékidő. Ennyi minden egyediséget nélkülöző, fárasztó harcot rég láttam. Thor űrszörfözése vagy Strange harca a fő gonosszal még a látványosabb jelenetek közé tartozott. Már-már kínosan sablonos volt, hogy egy akció jelenetet egy kis szerelmes enyelgés követett. Sőt a végén még a Vasember esküvője is elmaradt. A lány és mostoha apa, azaz Gamora és a fő gonosz Thamos története sem tartogatott sok meglepetést. Ekkor legalább a legyőzöm a földet, megölök mindenkit én leszek a világ ura jegelve volt, de miután Thamos megöli a lányát ismét előtérbe került a dolog és díszítgette tovább a kesztyűjét a titkos kövekkel. Teszem hozzá biztos, hogy Gamoráról is kiderül, hogy valahogy túlélte a több méteres zuhanást. A galaxis őrzőinek jeleneteit szerettem még a legjobban, bár az nem rémlett, hogy Quill ennyire hülye lett volna az előző részekben. Amikor Thor több alaklommal is lenyuszizza a mosómedve Rocket elgondolkodtam, hogy honnan tudja egyáltalán mi az a nyúl. Az ő bolygóján túl sok nincs belőle. Az sem derült ki, hogy Hulk miért nem akart átalakulni, a robot szerkős Hulk meg kicsit béna volt. Időben sem helyezték el a történetet, de meglepőek voltak a retro mobilok. A női karakterek teljesen jellegtelenek voltak. Amikor a szuper csajok összeálltak legyőzni a fő gonoszt is inkább nevetséges volt, mint látványos. Ha már a látvány szóba került, rosszat nem lehet róla mondani, de nem volt benne olyan, amit korábban más filmben nem látott az ember. Néha felcsendült néhány jobb zene, ez legalább szórakoztatott pár percig. A film az elvetemült Marvel fanok számára, akik minden korábbi részt láttak az elmúlt 10 évből nekik biztos élvezetes, de egy hétköznapi mozifannak túltolt és erőltetett az egész. Olyan érzése volt az embernek, hogy minden létező szuperhőst bele akartak tolni a történetbe.

HETEDIK   2018. 07. 19.

Egy látványos CGI katyvasz a Marvel égisze alatt. Mondjuk én már azt sem tudom miről szól igazából, de a Galaxis őrzőit jó volt látni újra.

MP170506   2018. 04. 30.

Újra hatalmasat alkotott a Marvel. Fel se tűnt, hogy több mint két órás film volt. Pörögtek az események és az új bosszúállók is nagyon jól működtek együtt a régiekkel. Thor és a galaxis őrzői szuper csapatot alkotott, Tony és Strange párosában pedig nagyon jól hozták a csipkelődést. Amerika kapitány szintén nagyon jó, szerintem jó lett ez a stílus, és ott van Thanos, aki az eddigi legjobb gonosz, jó volt látni, hogy vannak érzelmei és csak a célját akarja elérni, ehhez pedig nem öldököl csak úgy. Várom már a következő részt és remélem azért visszatérnek az elvesztett hősök.

Norbi   2018. 07. 30.

Jó volt látni hogy épül fel végre fokról fokra a történet, minden részletre figyelve. Hozták a szereplők a tőlük elvárható profi szintet, ami nem is okozott csalódást, szóval így tovább Marvel.

Thibo84   2019. 01. 13.

Valahol várható volt a fordulat a végén, de az ember még sem akarta elhinni, hogy Thanos-nak végül sikerül a terve. Mikor véget ért a film, a mozi terem hiába volt tele, nem hallottam senkit beszélni, voltak akik a könnyeikkel gyászolták elesett kedvenc karakterüket. Jó poénokkal, látványos csatákkal és rengeteg érzelmekkel tűzdelték tele a Russo fivérek, bár volt egy két dolog amire jobban is oda figyelhettek volna, de ezeket betudom az izgalmuknak, hogy levezényelhetik ezt a nagy volumenű filmet. Viszont nem tetszett, hogy Hulk-ot így állították be. Thanos könnyű szerrel leverte, és nekem ne jöjjenek azzal, hogy az örült titán sokkal jobb harcos nála. Hulk minél dühösebb annál erősebb. Az ellenére, ha egy kicsit is felszökik a vérnyomása Bruce-nak, zöld alteregója azonnal színre lép, itt meg mint egy hisztis, duzzogós gyerek akit elvertek, nem hajlandó előjönni. Ang Lee 2003-as Hulk mozija mutatja be igazából a zöld monstrumot. Mióta a Disney-nél van azóta igen gyenge karaktert csináltak belőle. Hol maradt az, aki egyes képregény füzetekben bolygó pusztítókként ábrázolják. Remélem a 4. részben régi fényében fog ragyogni, még ha ehhez egy ruha is kell, hogy előcsalja Banner Hulk-ot. Thor megjelenése a nagy csata közben, Vihartörővel az oldalán, talán a leglátványosabb - és nem csak én állítóm ezt -, amitől a jó értelemben értendő, hideg futkározott a hátamon.

Milanman   2018. 04. 26.
...félig tele van. Vagy félig üres?

A pohár félig tele van, vagy félig üres, tartja a mondás. Hogy honnan nézzük, azt mindenkinek a saját vérmérséklete alapján kell eldöntenie. Tökéletesen igaz ez, az Infinity Warra is. Hosszú évek univerzumépítése ebben a filmben csúcsosodott ki, ami nyilvánvalóan hatalmas hypeot generált a film körül. Ami jó hír, hogy egész sok szempontból sikerül ennek meg is felelni. A sok hőst, relatíve kevés helyszínen sikerül úgy csatasorba állítani, hogy csak néha csúszik hiba a gépezetbe. A film egyik legnagyobb gyengeségévé érdekes módon éppen az egyik legerősebb eleme válik. A sok-sok filmen keresztül épített történet, a számtalan eredet- és egyéb megközelítésű story után egy Marvel film már nehezen... több»

harnas1207   2018. 11. 22.

Aki imádja a Marvelt annak minden film egy mestermű. Aki meg nem rajongó.... hát. A film sok logikai buktatóval rendelkezik, melyik szuperhős film nem? Giccs giccs és sok teljesen felesleges karakter. Én úgy érzem, hogy a hatalmas dobpergés után elmaradt a várva várt csoda. A film végi katarzisba pedig belerondít a tudat, hogy ezek a szereplők így vagy úgy úgyis feltámadnak. Akkor mi értelme volt megnézni ezt a hosszú filmet?

MMcFly2015   2018. 04. 29.
Egyszerűen tökéletes

Egyszerűen zseniális. Maga az a tény, hogy egy több szálon futó szuperhősfilm képes volt ilyen hatást kiváltani belőlem... Egy hónapom ráment, hogy a 2008 óta bemutatott MFU darabjait megnézzem kronológiai sorrendben, rákészülve ezzel a Végtelen háborúra. Talán ezért is erősödött meg bennem a látottaktól az élmény, mert egyszerűen csodálatra méltó, amilyen precízen és jól működően összeértek az eddig látottak. Beérett a gyümölcs, végre minden film szerepet kapott és eljutottunk idáig. Az utóbbi filmekben (Thor: Ragnarök és a Pókember: Hazatérés) számomra már túl tolták a poénkodást, mégis ebben a filmben amit kaptunk mind működött. Könnyeimet törölgettem a beszólásoktól, szerintem a 17 eddig... több»

Ms. Akárki   2019. 06. 27.

Zseniális film. Parádés, fordulatos és váratlan történet. A film végén a csattanó olyan jó volt, hogy tátva maradt a szám. Bátor húzás volt a vége a csettintés következményeivel. Izgalmas és akciódús. A látvány is gyönyörű, úgyhogy mindent szempontból is nézzük ezt a filmet látni kell.

MidoD7   2018. 05. 02.

Hát az haláli jó lett. Tűkön ülve vártam a filmet és nem kellett csalódjak szerencsére. Már jóval a megjelenés előtt maratont tartottam az összes eddig filmből és nem is tettem rosszul hisz sok dologra jó volt ilyen módon visszaemlékezni. Ez az epizód eseménydús volt és nem volt hiány meglepetésben azt kell mondjam. Remek volt, hogy minden karakter bőven kapott időt a filmből. Szintén tetszett, hogy nem dobták össze a sztorit egy egyszerű gyorsan megoldható módon. Így még inkább tovább fokozták a feszültséget bennem. Poénos volt, azonban nem estek a ló túlsó oldalára és még olyan keretek között maradtak ami tök jó érzéssel tölti el az embert és feloldja itt-ott a feszültséget. Most persze alig várom majd a következő részt. Marvel rajongóknak ez kötelező!

Norbert93   2018. 07. 18.

A CGI Blockbusterek egyik csúcsa. Nem sablonos, nem gagyi és nem vontatott. Várom a bővített változatot is, amiben a filmbéli legjobb karakter, Thanos múltja és ambiciói is bemutatásra kerülnek.

Filmelemző   2018. 05. 16.

A leginkább 15 -18 éves korosztályt megcélzó, 19 filmre bővült Marvel univerzum legújabb popcorn moziját a 40 plusszos nézők csak jó adag infantilizmussal tudják élvezni. Iszonyú látványos és ingergazdag ugyanis, de közben végtelenül gyerekes is. Valahogy mégis élvezhető (és nem csak 80-as IQ alatt), mert néha a felnőttek is szeretnek meséket nézni. Főleg ha az a mese ilyen hightech profizmussal készült és ennyire látványos. Nem beszélve a színes szereplőgárdáról, melyben ezúttal minden Marvel figurát felvonultatnak. Értékelés: 7/10 pont.

BoBamburg   2018. 05. 01.

Na igen, erre a filmre vártunk annyi ideje. Zseniális karakterek, mind a jó és mind a rossz oldalon, nagyon jól összerakott történet, és hihetetlen látvány világ. Nincs semmi felesleges vagy unalmas jelenet, az elején beindul és a végéig nincs megállás. Na meg Thanos minden idők legjobb "főgonosza". Aki szerette az eddigi marvel filmeket, az imádni fogja ezt.

VFTS   2019. 01. 30.

Minden szuperhőst láthattunk be hosszabb-rövidebb időre. Látványban, humorban és történetben hozta azt, amit a Marvel filmektől megszokhattunk. Érdemes megnézni a filmet.

czerik   2018. 07. 16.

Jó folytatása egy eddig befutott filmsorozatnak, érdekes befejezéssel. Kíváncsi leszek ennek a megoldására, már ha lesz.

TribeBubu   2018. 09. 25.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Hogy is fogalmazzak… a Marvel filmes univerzum nem a szívem csücske. De legalább a Bosszúállók részei bejöttek… eddig. Ugyan sikerült visszavenni a tavalyi Marvel filmekben tapasztalt kretén poénok cunamijából, de még itt is csikorgattam a fogamat néhány túltolt és elnyújtott komikusnak szánt jeleneten. Igen, kell a humor, de ilyen filmbe nem ez a fajta és nem ennyi. Komolyan ki lehetne nyesni úgy félórányi ilyen töltelék szemetet. A másik, amit sajnáltam, hogy nem igazán volt egyik karakter sem a helyzet magaslatán. Például Tony, aki elvileg a Föld egyik legnagyobb koponyája, úgy gondolta, hogy Strange, Pókfej és ő ronggyá verik majd Thanost a meglepetés erejével? Oké… de tudnám még sorolni. És ott voltak még a súlytalan, gyerekes feszkók. (A kedvencem az volt, amikor Tony és Strange olyan vitát folytat, amin még egy ovis is rázná a fejét, majd Peter bele akar folyni, és Tony rászól, hogy most a felnőttek beszélnek.) Végül Thanos nem volt valami izmos rosszfiú. Mármint átvitt értelemben. Iszonyú béna indítéka volt a pusztításra és a hatalom megragadására. Ezek miatt a film utolsó 20-30 percén már csak ásítoztam. Kár érte…

Greeta   2019. 08. 06.

A szuperhős világ rajongóinak biztos bejön a film, de nekem csak mese habbal az egész. Gyermeteg és megjátszott.

Bizsu82   2018. 05. 03.

Mindenképpen pozitív csalódás volt a film. Nagyon jól összerakott és pörgős, aktív, egy percig sem unatkoztam rajta. Látványban egyedülálló,. a színészek profik, hiteles alakítás. Profi rendezés, színvonalas összeállítás, magával ragadó sztori. Sikerült egy kicsit egyedülállót, különlegeset alkotni! Megéri megnézni, én mindenképp ajánlom! Műfajában átlag feletti!

szabomarc   2019. 01. 04.

Számomra már kissé erőltetett ez a sorozat, őszintén szólva az összes ugyanaz nagyjából, ebben most volt egy kis csavar, de nem tudom olyan szinten élvezni, mint amikor még újdonság volt az egész. Élvezhető teljesen, de annyira már nem köt le, én 3 csillagnál többet nem adok rá. Ha hasonlóan gondolja valaki alapvetően mint én, nem ajánlom. Unaloműzőnek egyszer megnézhető, de nem több számomra.

rainman   2019. 02. 15.
Komplex, mint egy jó cuvée

Hangulatában, egyes jelenetekben időnként bevillantak klasszikusok, mint pl. Star Wars, Az 5. elem, Mátrix stb. De remek filmekből meríteni nem bűn… Rengeteg a karakter a filmben, ez igencsak megbonthatta volna az egyensúlyt, de az, hogy négy-öt helyszínre lettek „száműzve”, jó megoldás volt. Bár tér így is igazából néhányuknak jutott, különösképpen Thanosnak, aki minden eddiginél komplexebb, félelmetesebb főgonosz. A hangvétel is komorabb az eddigi Bosszúállók filmektől, így viszont amikor poén van, tényleg betalál. A tét minden eddiginél nagyobb, és ezúttal valóban érződött, hogy van vesztenivalójuk a Bosszúállóknak (meg úgy általában a galaxisnak). A cselekmény jól kitölti a két és fél órát, üresjárat nincs, ellenben zúzás az van dögivel. Csak míg az első részben ez öncélúnak hatott – és így szinte már untatott is -, ezúttal minden egyes harcjelenet hozzáad a feszültséghez. Ritka, hogy egy sorozat részről részre javuljon, a Bosszúállók esetében megtörtént. Az eddigi legkomplexebb, legösszeszedettebb részt kapjuk a Végtelen háborúval!

Csillagpor   2019. 03. 27.
Marvel univerzum összeolvadása

Egyik kedvenc mozim. Ritkán nézek meg ennyiszer egy filmet moziban, de ezt már legalább 10-szer is megnéztem. Alig várom, hogy kiderüljön, mi lesz Thanos csettintésének a sorsa. A Végjátékban remélem, azért minimalizálódnak a veszteségek kicsit. Pókembert sajnáltam a legvégén legjobban.:(

Kis Anna Kinga   2018. 07. 10.

Nem szeretem a Bosszuallokat. De ezt a filmet szeretem, mert itt minden a legjobb es a csucsra van jaratva. Mindenki ottvan akinek ott kell lennie, nincs hiany semmiben. Amiert az atlagos mozinezo multiplexbe jar, azt megkapja ettol a filmtol.

Vágottszemű   2019. 02. 05.

Nagyon jó volt. Thanos egy kiváló főgonosz, nagyon jó a története a filmnek, a vizuális effektek is kitűnőek. A befejezése egy kicsit szomorú de már nagyon várom a következő részt.

erahurka   2018. 08. 14.

Az átlag képregény filmeknél jobb ugyan valamivel, ugyanakkor nem ér Civil Wari vagy Logani magasságokba. Egy népírtó főgonoszra miért kell érzelmes történetet erőltetni? Remélem a következő II. Világháborús film arról szól majd hogy Hitler valójában jót akart csak egy gyerekkori trauma miatt rossz eszközökhöz nyúlt, érezzünk együtt vele... A vége pedig az egész filmet súlytalanná teszi.