Közösség

Vélemény:

 

82 Bosszúállók: Végtelen háború

(2018)

Bosszúállók: Végtelen háború

 
HercegPeter   2019.01.21 21:08
0

Nyilvánvaló, hogy a film legfontosabb eleme a befejezése ezért én képtelen vagyok arra, hogy úgy beszéljek róla, hogy nem spoilerezem le. Tehát SPOILERVESZÉLY! Végre egy szuperprodukciós szuperhősfilm, ami oda meri adni a győzelmet a gonosz kezébe. Persze nyilvánvalóan ez csak átmeneti, de akkor is tiszteletre méltó. Nincs az az elcsépelt befejezés, hogy a végén minden (max egyet-kettőt leszámítva) hős ott áll a legyőzött főellenség felett. Aztán volt egy utolsó utáni jelenet ahol bemutatják a következő ellenfelet, ezzel felvezetve a folytatást. Erre itt most nincs szükség, hiszen nyilvánvaló, hogy a végén úgy is a jófiúk győznek, tehát egyértelmű, hogy van folytatás. Ez a film a Marvel-moziuniverzum megkoronázása, hiszen talán Hangyán és Sólyomszemen kívül mindenki felbukkan. Ráadásul többjüknek nem csak Thanos-szal, de saját problémáival is meg kell küzdenie. Thor elveszíti egész népét beleértve a testvérét is, Hulk vívódik önmagával, Vízió súlyos sebet kap és Gamorának pedig különösen kemény a dolog. Nézzük a másik oldalt, Thanos egy alapból jó erőben lévő fickó, aki szép sorban összeszedi a végtelen köveket így növelve erejét. Azt meg kell hagyni, hogy a cél amiért küzd teljesen jogos. Viszont senki sem kérte, hogy játsszon istent és irtsa ki a fél univerzumot. Tehát meg kell állítani. Erre pedig egyértelműen csak a Bosszúállók képesek, kiegészülve Wakandával és a Galaxis őrzőivel. Azt már megszokhattuk, hogy a látvány tökéletes, azonban az eddigi filmektől eltérően most kicsit kevesebb a humor. Számomra kicsit furcsa volt, hogy ilyen sok hőst elveszítettünk, hiszen a következő részre elég kevesen maradtak, márpedig valakinek meg kell állítania Thanos-t. Persze belép majd a képbe Marvel-kapitány, de kérdés hogy ő egyedül képes lesz-e pótolni a kieső "kollégákat"? Nem sokára kiderül. Én ezt a filmet csak egy felvezetésnek gondoltam és úgy hittem, hogy a lényeges események majd a következő részben érkeznek. Nem így lett. A következő részben csak egy dolgot szeretnék: egy olyan csatát ahol az összes hős egyszerre egy helyen küzd a gonosz ellen. Azért nem 5 csillag mert a második rész még leronthatja és szerintem ezeket együtt kell nézni.