A SHIELD ügynökei

4. évad (2016) - 22 epizód
5. évad (2017) - 22 epizód
6. évad (2019) - 13 epizód
7. évad (2020) - 13 epizód

A Bosszúállókból ismert Coulson ügynök (Clark Gregg) a S.H.I.E.L.D. nevű titkos szervezet munkatársaként egy különleges osztagot vezet. A csoport tagjai közt található kém, pilóta, mérnök, biokémius valamint egy hacker is. A csapat, élükön Coulsonnal, rejtélyes jelenségek nyomába ered, és bár… Több

Premier (HU): 2014.08.28. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2023.02.26 kabel

Túl mélyen a saját valóságában

A SHIELD ügynökei egy vicces, apróbb melléksorozatból nőtte ki magát, mely először csak néha-néha utalgatott a vele párhuzamosan futó filmekre, néha egy-egy ismertebb színész bevonásával. Azonban a sorozat túlnőtte magát ezen a státuszon, és – hogy relevanciáját megtartsa – folyamatosan egyre vadabb és vadabb történetek mesélését vállalta magára, annak ellenére, hogy ezek gyökeresen ellentmondtak annak, amit a sorozat korábbi epizódjai képviseltek. A karakterek nem bírták ezt a tempót, és nem tudtak elég gyorsan kinőni a sztereotipikus szerepeikből. Nem tudott a kapcsolatuk mélyebb lenni, mert a széria még mindig a „heti egy ügy” vonalat csinálta ahelyett, hogy egybefüggő történetet meséljen el. A későbbi évadok átálltak erre, de azon a ponton már túl késő volt, és a sorozat teljesen random mitológiát kovácsolt magának, nagyon elrugaszkodott sztorikkal. Semmi sem volt szent vagy biztonságban, azonban egyik karakter sem volt hihető vagy földhöz ragadt. A konfliktusok ugráltak a világmegváltó és az univerzummegváltó között, a problémák felfoghatatlanok és kaotikusak lettek, a behozott karakterek pedig nem tudták, milyen szerepben vannak, mert az írók úgy változtak, mint a Marvel-filmek értékelései. A sorozat végül szanaszét esett.

2017.12.13 Yosihiro

Egy újabb képregény feldolgozás ami nagyon jól sikerült. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

2017.08.21 Deku

Kicsit elmaradtam eme sorozat megtekintésével viszont ameddig láttam nagyon jó kis spin-off sorozat lett. Kedvelhetőek a karakterek és ez nagyon jó pont. Ajánlom.

2017.07.28 Orosz István

Nekem nagyon nem jött át ez a sorozat,pedig mindenki azt mondja a harmadig évad után már nagyon jó lesz. Na de ki bír végigszenvedni három hosszú évadot?

2018.03.25 dailyfilmsan

A marvel filmek színvonalát várva nagyot koppantam. Gagyi... A szöveg kidolgozatlan csak sodródik a filmek storyline- án de a közötte eltelt idősíkot bugyuta szereplők bugyuta cselekedetei töltik ki :/ Sajnos a sorozat évadjaiban max ha 6 rész van am... Több

A sorozatban Fitz karakterének a betegségét nem akarták egyik részről a másikra helyrehozni, ugyanis a készítők szerint ez tiszteletlenség lett volna a valódi betegekkel szemben.Szerző: sz.marci

Bobby Morse és Lance hunter karakterei esélyesek voltak egy spin off sorozatra, amit végül a Marvel kaszált. Szerző: sz.marci

A shield ügynökei és a Carter ügynök című marvel sorozatok szereplői egy dubsmash párbajba kezdtek, amelyek olyan jól sikerültek, hogy többször is nekifutottak. Szerző: sz.marci

A harmadik évad végén bemutatkozott mesterséges intelligencia (AIDA) jelentősebb szerepet fog kapni a következő évadban. Szerző: sz.marci

Az egész első forgatási hét alatt Elizabeth Henstridge nem a megfelelő nevén szólította Clark Gregg-et. Gregg pedig még csak ki sem javította.Szerző: Archívum

(2015. 05. 18.)
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - pilot
Egy teljesen érdektelen hi-tech nyomozós sorozat lett, amely abból próbál meg megélni, hogy epizódonként egyszer megemlítik benne Thort és Vasembert. Több