Holdlovag (2022)

Moon Knight

Ethan Hawke

taba   2022. 05. 13.

Nem csak holdkórosoknak

A Marvel eddigi sorozatai szinte mind jók, nem kivétel a Holdlovag sem. A skizofrén személyiségzavarral küzdő főhős a történet elején még nincs tisztában világmegmentő szerepével, erre csak szépen lassan döbben rá. Hangulatos atmoszféra, fordulatokban bővelkedő történet.

Robinson76   2022. 05. 08.

Egy személyben lúzer és egyiptomi istenség

Főhősünk, aki egy kissé ügyefogyott ember benyomását kelti, a legszerencsétlenebb karaktert hozza a Marvel szuperhősök közül. A meghasadt tudatú testben ébredező túlvilági hős, aki az első részekben lassan bontakozik ki, hogy aztán egyiptomi istenként törjön elő a szorongó kisemberből. A széria kap még egy érdekes háttérsztorit is, amelyből kiderül, miért alakult ki a többszörös személyiségzavar főszereplőnél. A széria első három epizódja volt a legerősebb, aztán inkább hullámzó színvonalú lett. Az egyiptomi közeg és annak hitvilága izgalmas, a színészek jól teljesítettek, a sorozat alkotói kreatív módon ötvözték a hőssztorit és az egyiptomi mitológiát. Viszont, ami már-már sajátja a Marvel sorozatoknak, hogy a végére kicsit szétesett, a finálé pedig elnagyoltnak hatott. Az utóbbi időszakban bemutatott Marvel-szériákhoz hasonlóan ez is szokatlan és különleges sorozat is egyben, annak minden pozitívumával és negatívumával együtt. Hoz ugyan egy átlagot, de annál semmivel sem lett több.

jfruzsi97   2022. 05. 11.

Ismétlem magam, nem vagyok nagy Marvel-rajongó, mégis megfogott valahogy a sztori. Jól sikerült, érdekes lett, bár egy két helyen kissé kínos és nevetséges volt ami történt benne, nem tudtam hova tenni. Összességében jól sikerült.

Zola   2022. 02. 14.

Milyen csodálatos első epizód. A kameramunka elragadó volt, ahogyan azt éreztette velem, hogy ugyanolyan zavarodott vagyok, mint a főhős, elképesztő volt. Plusz a párbeszédek önmagával eladták az egészet.

Marius   2022. 04. 24.

Hát, nekem fenomenális, kiszámíthatatlan. Imádom. Azt hittem, a sorozatok között a Loki lesz a kedvencem, de nagyot tévedtem.

andras411   2022. 04. 02.

Nagyon nyomták, hogy ez majd mennyire más lesz, de ebből legfeljebb ennyi az igaz. Más, mint a többi Marvel-széria, de sajnos a többségükhöz hasonlóan ez kis középszerű, legalábbis az első rész után. Isaac persze jó, ha valami lesz ebből a soriból, akkor az miatta lesz. Meglátjuk a folytatást...

luksa10   2022. 04. 07.

A három főszereplő - Isaac, Hawke és Calamawy - színészi játéka elfogadható. A mellékszereplők közül azonban néhányan gyengék, különösen a múzeumfelügyelőt alakító Lucy Thackeray.

A Holdlovag eredeti felszerelését 5000 évvel ezelőtt Sólyomszem készítette. A Bosszúállók Sólyomszeme megalkotta a fegyvereket a papok számára, hogy megvédjék magukat, amikor a nyugati parti Bosszúállók ideje a múltba utazott az ókori Egyiptomban, és a papok 5000 évvel később Holdlovagnak adták őket.

(jfruzsi97)

Moon Knight rendelkezik a Khonshu által neki adott erőkkel, de ezeket a Hold hatására csak éjszaka tudja használni. Míg ez változott az évek során, Moon Knightnak eredetileg csak a Hold fényében volt megnövekedett ereje, máskor pedig jelentősen legyengült.

(jfruzsi97)

Khonshu a legjelentősebb kérdőjel a Holdlovag képregényekben. A legendák szerint Khonshu Atum, az első új istenek és Amaunet, a levegő istennő fia. Khonshu a hold és a bosszú istene. Ő az, aki megadta Marc Spectornak természetfeletti erejét és képességeit, amíg a Hold alatt dolgozott.

(jfruzsi97)

A történet alapja egy Marvel-képregény, amit Doug Moench és Don Perlin alkottak. Holdlovag karakterét gyakran a Marvel-univerzum Denevéremberének is nevezik, azonban valamivel extrémebb, mint a DC Sötét lovagja.

(Hupka Adrián)

Bizonyos híresztelések alapján lesznek jelenetek, amelyeket titokban forgattak ősi szent helyeken Egyiptomban, azonban ezek nem lettek megerősítve.

(Hupka Adrián)

A Holdlovag a szokásos Marvel-termékekhez képest érezhetően kiforratlan, látszólag semmi köze a képregényuniverzumhoz. Tán mégis éppen ezért képes szimpatikus és kellemes szórakozássá válni. több»