Holdlovag

Moon Knight

2023.02.13 bkzsani

Hát, én elvesztettem a fonalat. Onnan, hogy lelőtték Markot a 4. részben. Még a végén sem értettem, amikor felébredt az ágyban, hogy akkor most álmodta csak a egészet, vagy nem. Nekem egy kicsit zakkant film, még emésztenem kell.

2022.07.06 Emmersson

In medias res

Oscar Isaac egészen jó volt Poe Dameronként és a Dűne Leto Atreidesként. Nos, itt már főszerepet kapott, ráadásul jutalomjátékként duplát. Nem is rajta úszott el ez a sorozat. A két karakter közti különbséget szépen elhatárolva jelenítette meg, hihet... Teljes kritika

2022.11.06 Timon

Marvel-psycho

A Marvel a szememben mostanában kicsit kegyvesztett volt az új Thor-film (enyhén szólva) helytelenségei miatt, de a Moon Knight helyreállította az egyensúlyt. Igaz, hogy tavasszal láttam utoljára, de most újra belenézve rámutatott arra, hogy az új MC... Teljes kritika

2022.05.08 Robinson76

Egy személyben lúzer és egyiptomi istenség

Főhősünk, aki egy kissé ügyefogyott ember benyomását kelti, a legszerencsétlenebb karaktert hozza a Marvel szuperhősök közül. A meghasadt tudatú testben ébredező túlvilági hős, aki az első részekben lassan bontakozik ki, hogy aztán egyiptomi istenként törjön elő a szorongó kisemberből. A széria kap még egy érdekes háttérsztorit is, amelyből kiderül, miért alakult ki a többszörös személyiségzavar főszereplőnél. A széria első három epizódja volt a legerősebb, aztán inkább hullámzó színvonalú lett. Az egyiptomi közeg és annak hitvilága izgalmas, a színészek jól teljesítettek, a sorozat alkotói kreatív módon ötvözték a hőssztorit és az egyiptomi mitológiát. Viszont, ami már-már sajátja a Marvel sorozatoknak, hogy a végére kicsit szétesett, a finálé pedig elnagyoltnak hatott. Az utóbbi időszakban bemutatott Marvel-szériákhoz hasonlóan ez is szokatlan és különleges sorozat is egyben, annak minden pozitívumával és negatívumával együtt. Hoz ugyan egy átlagot, de annál semmivel sem lett több.

2022.07.24 Lóri Ádámcsik

Fanoknak ajánlott

Marvel rajongóknak biztosan tetszeni fog, de mint sorozat végtelenül untam. Nem fogott meg sem a történet, sem a főszereplő.

2022.05.11 jfruzsi97

Ismétlem magam, nem vagyok nagy Marvel-rajongó, mégis megfogott valahogy a sztori. Jól sikerült, érdekes lett, bár egy két helyen kissé kínos és nevetséges volt ami történt benne, nem tudtam hova tenni. Összességében jól sikerült.

2022.12.18 Török389133

Az első rész még egész jó volt, de a többi nagyon unalmas volt.

2022.05.13 taba

Nem csak holdkórosoknak

A Marvel eddigi sorozatai szinte mind jók, nem kivétel a Holdlovag sem. A skizofrén személyiségzavarral küzdő főhős a történet elején még nincs tisztában világmegmentő szerepével, erre csak szépen lassan döbben rá. Hangulatos atmoszféra, fordulatokban bővelkedő történet.

2022.08.06 SzupiMester Nézhetetlen

Megnéztem az összes részt, ez valami hihetetlen egy gagyi sorozat volt :) Mi ez a lerágott csont ovis megfilmesítése? Csak egy önálló ötletet láttam volna benne, de nem, több filmből van összerakva. Ez a tipikus: "Józsi kéne egy sorozat!" "Oké, mennyiért?" "1500."

2022.02.14 Zola

Milyen csodálatos első epizód. A kameramunka elragadó volt, ahogyan azt éreztette velem, hogy ugyanolyan zavarodott vagyok, mint a főhős, elképesztő volt. Plusz a párbeszédek önmagával eladták az egészet.

2022.04.24 Marius

Hát, nekem fenomenális, kiszámíthatatlan. Imádom. Azt hittem, a sorozatok között a Loki lesz a kedvencem, de nagyot tévedtem.

2022.04.07 luksa10

A három főszereplő - Isaac, Hawke és Calamawy - színészi játéka elfogadható. A mellékszereplők közül azonban néhányan gyengék, különösen a múzeumfelügyelőt alakító Lucy Thackeray.

Az itt véleményt írók közül csak az utolsó kettő volt, aki helyesen gondolta szerintem, a másik két jómadár elnézte a házszámot. Ez a legjobb Marvel-sorozat, messze a legjobb sztoriban, messze a legjobb a szereplőgárdával. És az effektek! Fenomenális, a kedvencem!

2022.06.20 Ywerd

Isteni popcorn mozi

Tekintettel arra, hogy nem ismerem az összes MCU képregényt, még nem tudom hogyan kapcsolódik az MCU világába a Hodlovag. Ettől függetlenül tetszett a sorozat (remélem folytatása várható), kellemes mix volt istnekből, hősökből és antihősökből. Oscar Isaac játéka a tudathasadásos személyiségek megformálásában kiemelkedő, véleményem szerint.