WandaVízió

WandaVision
Nk

1. évad (2021) - 6 epizód

Elizabeth Olsen

A Bosszúállók: Végjáték eseményei után Wanda Maximoff és Vízió ideális külváros életet élnek Westview városában, miközben megpróbálják elrejteni az erejüket a kíváncsi szemek elől. A házaspár azonban idővel gyanakodni kezd, hogy a dolgok talán mégsem olyanok, mint amilyennek… Több

Rendező: Matt Shakman
Forgatókönyvíró: Jac Schaeffer, Stan Lee
Premier: 2021.01.15. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2023.09.14 Lipót Testvér

Jól kifigurázza a gagyi sorozatokat.

Néha egy kicsit túltolták, de ez is a poén része. Nem nevezném mesterremeknek, kihagyhatatlannak sem, de az ember magába néz tőle, hogy mennyi baromságot nézett élete során. Megéri megnézni, de kettőnél többször újranézni nem. Az első két rész különösképp tetszett, no meg az, ahol Vízió megvilágosodik. Több különféle korú gyermekeket nevelő családoknál ez tökéletes a közös „színestelevíziókészüléknézéshez”. (Habár ilyen szempontból nem egy 'The Mandalorian'.) Az a gyerekszülős rész nagyon jól kifejezte, hogy hogyan tolják túl a legtöbb televíziós műsorban.

2022.01.30 Ms. Akárki

Nagyon sajnáltam, ami Vízióval történt. Ezzel a minisorozattal legalább kicsit le tudták zárni a történetüket. Elisabeth Olsen valami zseniálisan játszik. Kíváncsi leszek rá a továbbiakban is, pláne most, hogy a káoszmágia is a birtokában van.

2022.01.18 Nk

Tetszett, hogy az évad első felében nem kapkodtak a sitcomepizódokkal, így a gyanús jelek sem záporoztak túl gyorsan. A zárás sajnos tipikus Marvel csihi-puhi lett, de Wanda karakterének elmélyítése miatt megérte megnézni.

2021.03.23 stevepisti

Nálam nagyon betalált ez a stílus. Nagyon jól hozza a különböző évtizedek sorozatainak jellemzőit. A poénok jól fekszenek, a mellékkarakterek is jók. A végére szépen összeáll a kép, Wanda tuti visszatér még ebbe a vízióba.

2021.10.13 Bazzzsi

Két részt bírtam. Biztos én voltam türelmetlen, de addig valami pocsék. A történet unalmas, és a folyamatos alánevetéstől feláll a szőr a hátamon.

Elizabeth Olsen a forgatás befejezése után két nappal már utazott is Londonba a Doctor Strange az őrület multiverzumában (2022) c. film forgatására.Szerző: Nk

A sorozat munkacíme a "Nagy Vörös" (Big Red) volt.Szerző: Nk

A WandaVízió a Marvel Stúdió elsőként bemutatott saját sorozata. Eredetileg a Sólyom és a Tél Katonája (2021) lett volna az első, de a Disney+ átütemezte a COVID-19 világjárvány miatt a bemutatókat. Kevin Feige állítólag nagyon elégedett volt ezzel a cserével, mivel úgy érezte, hogy ez a sorozat jobb bevezetésként szolgált a Marvel-moziverzum számára a sorozatok világába.Szerző: Nk

A ház, amelyben Dottie él, Murtaugh háza volt korábban a Halálos fegyver-filmekben. Wanda háza ugyanaz a ház, ami a Karácsonyi vakációban (1989) szerepelt.Szerző: Nk

Jess Hall operatőr 47 különböző kameralencsét használt a hét korszak megjelenítése során, a legtöbb modern lencse volt egyedi átalakítással.Szerző: Nk

(2021. 01. 21.)
Szerelmes levél a sitcomhoz
Bár egyelőre még nem igazán lehet megfogni, hogy miről is akar szólni a széria, a WandaVízió szerethető alkotás, ami szívvel készült és igazi mosolyt csal az ember arcára. Több

(2021. 04. 29.)
Traumafeldolgozás Marvel módra
A Marvel Studiosról gyakran mondták az utóbbi nyolc-tíz évben, hogy hajlik a kísérletezésre. Azonban minden korábbi műve konzervatívnak hat a WandaVízióhoz képest, amely a címszereplő karakter traumafeldolgozását formai radikalizmussal kapcsolja össze. Több
Jupiter hagyatéka
Az Esernyő Akadémia