Ms. Marvel

Kamala Khan New Jersey-ben nevelkedett és nőtt fel. Rádöbben, hogy olyan erőknek parancsol, amelyek segítségével képes az alakváltásra.

(Hupka Adrián)

Premier: 2022.06.08. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

1. évad (2021) - 6 epizód

2022.07.23 Gábor390920

A Marvel új sorozata, úgy mint a mostaniak, új színt hozott a Marvel-Univerzumba. A sorozat első részében megismerhetjük a tinédzser Kamala Khant, aki hatalmas Marvel Kapitány rajongó és csak szeretne eljutni egy szuperhősös találkozóra. Mikor megta... Több

2022.06.09 Tonyka

Tini limonádé szuperhős köntösben

Nem tudom merre tart majd ez a sorozat, az első rész viszont nem volt rossz. Könnyen azonosultam a tinédzserrel, és a problémáival. Szépen rávilágítanak, hogy nem egyszerű az élet idegenként egy országban. Komoly kihívás megfelelni a saját kultúrád követelményeinek, miközben húz a másik világba való beilleszkedés, illetve annak a hatásai. Hiába, fertőző a nyugati kultúra. Mi nézők is eltöprengünk mi is a helyes. Mindkét világnak vannak erényei, szóval nem egyszerű az útkeresés. Szerencsére nem dramatizálják túl, hősnőnk humorral, komolytalansággal és egy baráttal hidalja át a gondokat. Egyelőre kedves kis sztori, remélhetőleg maradnak ezen a vonalon, ami még idősebb fejjel is nézhető, élvezhető. A szereplőválogatás jól sikerült, érdekes karakterek. Szépen felépítették a családot, szigorú anya, a kissé engedékenyebb apa, és hozzá egy segítőkész testvér. A fura, de tehetséges barát is rendben van. Persze vannak klisék, többek közt a népszerű undok széplány is ide tartozik. Világmegváltásra nem számítok, de lehet belőle egy jó kis szórakoztató családi sorozat. A lehetőség megvan benne, szóval szurkolok, hogy maradjon ez az irány. Remélhetőleg érdekes karakterfejlődést láthatunk. Kíváncsi vagyok miféle hatása lesz a keménymagos rajongásból, szuperhőssé válásnak. No és a karperec eredete is tartogat még érdekességet, valószínűleg.

2022.06.10 Kriszfiu33

Eddig nagyon tetszik. Mint Pókember és Marvel kapitány egy karakterbe gyúrva. A Marvel friss marad és folyamatosan meglepetéseket okoz! Reméljük tartják a minőséget.

2022.06.09 matrosh1980

Egy újabb szánalmas sorozat, ami akár a legrosszabb is lehet, mire a végére érünk az évadnak. A gyártási pénzek elpazarlása. Marvel és Disney tudtok ti jobbat is.

A második MCU-projekt, amelyben kanadai színész a főszereplő (Iman Vellani). Az első Simu Liu volt, a Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája (2021) című filmben, majd Tatiana Maslany lesz a következő a She-Hulk (2022) sorozatban.Szerző: Hupka Adrián

A Marvel kapitány színésznője, Brie Larson állítólag szerepelt volna a sorozatban. Szerző: Hupka Adrián

Kamala Khan 2013-ban debütált a Marvel-képregényekben Ms. Marvelként. Előtte ezt a szerepet Carol Danvers töltötte be, aki a jelenlegi Marvel Kapitány. Szerző: Hupka Adrián

Az MCU egyik első olyan szuperhős-eredettörténete, amelyet nem filmként adtak ki - a She-Hulk (2022) mellett. Szerző: Hupka Adrián

Ms. Marvel (Kamala Khan) lesz a Marvel első élőszereplős muszlim hőse. Szerző: Hupka Adrián

(2022. 07. 08.)
Kamala Khan megmenti a szuperhősmítoszt
Kamala Khan neve a keményvonalas Marvel-fanoknak mondhat valamit. A lány egy amerikában élő muszlim pakisztáni család sarjaként született. Rajong a szuperhősökért, különösen Marvel Kapitányért, innen a névválasztás, tehát nem sok köze van Carol Danvershez. Így aki a Marvel Kapitányra alapozza a sorozattal kapcsolatos elvárásait, az pozitívan vagy n... Több
Titánok
2018