Cowboy Bebop - Csillagközi fejvadászok

Cowboy Bebop - Csillagközi fejvadászok

Cowboy Bebop

Spike Siegel, Jet Black és Faye Valentine stílusos fejvadászok, akik a csillagokat járják a bőséges jutalom reményében. Ennek ellenére folyton pénzszűkében vannak, akárhol is dolgozzanak a Naprendszerben. Képzett harcosok, mesterien bánnak a fegyverekkel, és a szövegük is ütős, de ezek a… Több

Premier: 2021.11.19. | Netflix (2021.11.20.)

2022.10.24 JRD

Nem láttam még sosem az animesorozatát, így gyakorlatilag "szűzen" ültem le megnézni. Bevallom, John Cho az egyik kedvencem, és érdekes volt látni egy ilyen szerepben. A sztori pedig jópofa, ötletes. Az akciójelenetek tetszettek és bevallom, nem is e... Több

2021.11.25 Norbert93

Mi a baj az animeadaptációkkal?

Az animeadaptációk egyik, ha nem a legnagyobb fiaskója, az az, hogy vissza akarják adni az eredeti hangulatát, atmoszféráját, karakterei jellegzetességeit. De ami egy japán animációs filmben megfelelően működik, az hülyén jön ki élő szereplőkkel. (Lásd Rouroni Kenshin, Fullmetal Alchemist.) Az anime éppen jellegzetességei miatt működik, de egy filmben oda a kémiája, az összkép idétlenné válik. A karakterek mozdulatainak, grimaszainak átültetése élő emberekre egyszerűen idétlen hatást kelt. A Cowboy Bebop ezeken valamicskét azért túllépett, főleg a grimaszokon, így annyira nem lett természetellenes, mint az eredeti japán élőszereplős adaptációk. A zenét is egy az egyben átemelte, ami talán nem is volt rossz húzás, viszont az már igen, hogy a színészeknek gyakorlatilag annyi feladatuk volt, hogy lemásolják az eredeti karaktereket, semmi egyedit vagy említésre méltót nem tudtak felmutatni (és ez nem is feltétlenül az ő hibájuk volt.) A film cselekménye eléggé katyvasz, és az évad második harmadától már kifejezetten unalmas, de mégis, mindent összevetve, egyértelműen előrelépés az eddigi anime adaptációkhoz képest. Ezzel együtt egy gyenge közepes értékelést sikerült összehozni, hiszen azért mégsem olyan pocsék az összkép, mint egy Dragon Ball Evolution-, Rouroni Kenshin- vagy Fullmetal Alchemist-adaptáció.

2021.11.26 taba

Ahhoz, hogy valaki értékelni tudja ezt a sorozatot, előtte látnia kell az eredeti rajzfilmszériát is, hiszen a hangulat és a háttér szinte teljes egészében onnan lett átemelve. A kiváló blues aláfestő zene egyértelműen a sorozat egyik fontos stílusel... Több

2021.11.19 justynaw

Nagyon vékony palánkon egyensúlyozott nálam és félek, hogy a rossz felé billen inkább. A színek és vizuális effektek jók, a zene remek, nagyon jó, hogy visszatért Yoko Kanno. Jet és Spike kettősét szerintem jól megoldották a színészek, de Faye esetében a szereposztás és amit kihoztak a karakterből gyalázatos lett.

2021.11.22 cosmik

Nekem nem jött be a szereposztás, illetve elég nagy katyvasz az egész. Bár voltak benne jó dolgok is. Tulajdonképpen kevert érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban, de az biztos, hogy az animének a nyomába sem ér.

Chonak remek hangja van. A Viva La Union garázsbanda énekese.Szerző: JRD

John Cho (Cho Yu-Han) az első ázsiai származású amerikai színész, aki Hollywoodban egy mainstream thriller főszerepét kapta meg.Szerző: JRD

John Cho talán legismertebb szerepe (ezen kívül) a Star Trekben Hikaru Sulu.Szerző: JRD

A sorozat japán szinkronja újra összehozta a régi csapatot. Minden szereplőt azok szinkronizálnak, akik az eredeti animében is hangjukat kölcsönözték a karaktereknek.Szerző: Hupka Adrián

Eint, a kutyát két corgi is alakítja: Harry és Charlie névre hallgatnak.Szerző: Hupka Adrián

(2022. 01. 06.)
Műfajok kavalkádja jazz-zenére – Kritika a Cowboy Bebop – Csillagközi fejvadászok című sorozatról
Marad tehát egy összességében szórakoztató első évad és a kultikus anime, amit az új feldolgozással egy időben szintén műsorára tűzött a Netflix. Több
Titánok
2018