Egy csapat szuperhős ismét találkozni kényszerül, amikor őket örökbefogadó és kiképző nevelőapjuk váratlanul elhuny.
Lebilincselő, fotelba ragasztós sorozat. Szerintem kifejezetten eredeti a sztori, sok benne a csavar, szerethetők a karakterek. Viszont Page számomra gyenge láncszem, ami az alakításokat illeti, de ezt lehet, csak az előítéletem mondatja, más filmjeiben sem szeretem. Ennek ellenére nyugodt szívvel kezdjen bele mindenki bátran!
Érdekes felütés, ígéretes alaphelyzet, jól kivitelezett történetvezetés. A szuperhős-családhoz a jövőből visszatérő családtag, "Ötös" a jövőben szerzett tapasztalatából kiindulva vezeti "testvéreit" a pár nap múlva bekövetkező világvége megakadályozására. Ez így még nagyon jól is hangzik, de a végeredmény már kevésbé lett az. A széria mintha nem találná a saját útját, pedig lenne honnan meríteni, lehetne benne több a hősök szuperképességein alapuló akciókból, és az sem lenne gond, ha nem lenne ennyire kiszámítható a történet és a végkifejlet.
Nagy kedvenc lett ez a sorozat, nem is értem, miért nem néztem meg hamarabb. A második évad megjelenésekor néztem meg mind a két évadot. Már az elején megfogott, ha nem is az első résznél, de a másodiknál mindenképp. Imádom az ilyen szuperhősös, vilá... több»
Az első rész még nem igazán kötött le, és volt az egészben valami furcsa, amit értettem, hogy lehet szeretni, de valahogy nem az én világom (a Doom Patrolt például végül ezért hagytam abba), és bár a furcsasága nem múlik el a részek előrehaladtával, ... több»
Nagyon jó sorozat. Kár, hogy még nincs szinkronja. Kellemes, kalandos az alaptörténet. Mindegyik gyereknek van képessége, de nekem mégis Klaus volt a kedvencem. Ő a szíve-lelke az egésznek. Klaus és Dave szerelmi szálát azért legalább egy rész erejéig elnéztem voltam. Így feleslegesen nagyon átrohant rajta a sorozat.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Az alapmese jó, a fényképezés, díszletek főleg az első részekben nagyon remekek. Ha nem lett volna az évad vége felé az a "kis " csavar, hogy kiderül, hogy Number Seven sem olyan átlagos, mint amilyennek hitte magát, azért hamarabb eluntam volna. Nag... több»
A 2. évad 4. epizódjának vége felé Öt az ókori görög mondatot mondja: "Andra moi ennepe, Mousa, polutropon, hos mala polla". Ezek a szavak Homérosz Odüsszeiájának első soraiból származnak, jelentésük: "Férfiuról szólj nékem, Múzsa, ki sokfele bolygott s hosszan hányódott".
(Thibo84)A Bizottság teljes egészében az 1950-es évek esztétikáján alapszik. A ruhák, a technológia és a belsőépítészet egyaránt azonos stílushoz igazodik.
(Thibo84)A Cár Bomba egy hidrogénbomba, a valaha tesztelt legerősebb atombomba, amelyet az oroszok építettek; Vanya becenéven futott.
(Thibo84)Vanya fejlődő képességét ruhatárán keresztül láthatjuk. A bemutató elején sötét ruhát visel, szorosan hátrahúzott hajjal. Amint felfedezi erejét, ruhái színesebbé, haja pedig lazábbá válik. Az első évad végére teljesen fehér öltönyt visel.
(Thibo84)A képregényben 7 gyermek szerepelt, akiket Hargreeves örökbe fogadott, 6-os számmal Ben Hargreeves, aki még a sorozat megkezdése előtt meghalt, ismeretlen körülmények között. A 2. évad fináléjában megtudhatjuk, hogy az Esernyő Akadémián küldetés közben halt meg. Képessége egy másik dimenzióból származó szörnyek előállítása volt a mellkasán lévő portálon keresztül, általában csápok formájában.
(Thibo84)Az 1. évad 3. részében, a Hazel és Cha Cha közti harcot követően Diego ellenőrzi Anyát, aki egy képet hímez a Holdról, aminek egyharmada leválik a többiről. Ez utalás az 1. évad 10. epizódra, ahol a Hold egy darabja a Föld felé zuhan.
(Thibo84)Noha Grace-t eredetileg az 1900-as évek eleji dajkának tervezték, stílusa végül az 1950-es évekbeli háziasszonyra változott, amikor anyai szerepet vállalt a hét gyermek számára.
(Thibo84)Billy Dec-et, Alec Whaite-ot és Russell Dennis Lewist meghallgatták Diego Hargreeves szerepére.
(Thibo84)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »