A SHIELD ügynökei

Agents of S.H.I.E.L.D.

2023.02.26 kabel

Túl mélyen a saját valóságában

A SHIELD ügynökei egy vicces, apróbb melléksorozatból nőtte ki magát, mely először csak néha-néha utalgatott a vele párhuzamosan futó filmekre, néha egy-egy ismertebb színész bevonásával. Azonban a sorozat túlnőtte magát ezen a státuszon, és – hogy relevanciáját megtartsa – folyamatosan egyre vadabb és vadabb történetek mesélését vállalta magára, annak ellenére, hogy ezek gyökeresen ellentmondtak annak, amit a sorozat korábbi epizódjai képviseltek. A karakterek nem bírták ezt a tempót, és nem tudtak elég gyorsan kinőni a sztereotipikus szerepeikből. Nem tudott a kapcsolatuk mélyebb lenni, mert a széria még mindig a „heti egy ügy” vonalat csinálta ahelyett, hogy egybefüggő történetet meséljen el. A későbbi évadok átálltak erre, de azon a ponton már túl késő volt, és a sorozat teljesen random mitológiát kovácsolt magának, nagyon elrugaszkodott sztorikkal. Semmi sem volt szent vagy biztonságban, azonban egyik karakter sem volt hihető vagy földhöz ragadt. A konfliktusok ugráltak a világmegváltó és az univerzummegváltó között, a problémák felfoghatatlanok és kaotikusak lettek, a behozott karakterek pedig nem tudták, milyen szerepben vannak, mert az írók úgy változtak, mint a Marvel-filmek értékelései. A sorozat végül szanaszét esett.

2017.12.13 Yosihiro

Egy újabb képregény feldolgozás ami nagyon jól sikerült. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

2017.08.21 Deku

Kicsit elmaradtam eme sorozat megtekintésével viszont ameddig láttam nagyon jó kis spin-off sorozat lett. Kedvelhetőek a karakterek és ez nagyon jó pont. Ajánlom.

2017.07.28 Orosz István

Nekem nagyon nem jött át ez a sorozat,pedig mindenki azt mondja a harmadig évad után már nagyon jó lesz. Na de ki bír végigszenvedni három hosszú évadot?

2018.03.25 dailyfilmsan

A marvel filmek színvonalát várva nagyot koppantam. Gagyi... A szöveg kidolgozatlan csak sodródik a filmek storyline- án de a közötte eltelt idősíkot bugyuta szereplők bugyuta cselekedetei töltik ki :/ Sajnos a sorozat évadjaiban max ha 6 rész van am... Több

2020.03.26 Robinson76

A Marvel univerzum egyik zászlóshajója

A S.H.I.E.L.D. egy terrorizmus-elhárító szervezet. Ügynökei egy különleges osztagot alkotnak. Feladatuk: kivizsgálni az új, különös vagy épp ismeretlen jelenségeket szerte a világon, így védelmezve az emberiséget. A csoport tagjai: egy kém, egy pilóta, egy mérnök, egy biokémikus, valamint egy hacker. Összességében egy jó sorozatról beszélünk, amit minden Marvel rajongónak látni kell. Kedvelhetőek voltak a karakterek, könnyedek és poénosak a sztorik, és mindig kaptunk valami kis szuperhősös kikacsintást, kütyüt vagy szereplőt, hétről hétre egy újabb üggyel. Sajnos a kezdetektől voltak hullámvölgyek és a színvonal egyre csak csökkent. Néha kifejezetten sivárak az epizódok, a látványra kicsit jobban rágyúrhattak volna a készítők, de összességében így is egy korrekt sorozatról beszélhetünk.

2015.05.14 ZeroHero

Ez tipikusan az a sorozat, ami gyengén indul, majd idővel egyre jobb lesz, végül az első évad meglehetősen sötét, szövevényes, izgalmas és nem utolsósorban igen látványos részekkel zár. A karakterek közül persze Coulson viszi a prímet, köré épül a tö... Több

2019.08.25 Ms. Akárki

Imádom. Tökéletes és kihagyhatatlan sorozat Marvel fanoknak. Pörgős, akciódús a már jól megismert karakterekkel akiket megszerettünk. Caulson amúgy is nagy kedvenc marad mindig.

2016.04.27 ereln

A sorozat nagyon gyengén indult, de mára az egyik legjobb sorozattá fejlődött. Nagyon szeretem az utalásokat a filmekre, zseniális ahogy összehozták ezt a filmes univerzumot.

2015.06.05 Mr. Z

Nagyon tetszik a sorozat. Érdekes, kb ott kezdődik ahol a Bosszúállók véget ér. Hisz Coulson történetét is megtudjuk ami elég meghökkentő. Nagyon tetszik ez a Shield vs Hydra párharc.

2015.09.17 tamas84

Kicsit többet vártam ettől a sorozattól, valami hasonlót, mint amit a Gotham például meg tudott csinálni. Nekem a SHIELD egy átlagos második vonalbeli széria, az ilyesmire pedig nincs időm. Így is túl sok jó széria van, amit év közben nem is tudok kö... Több

2015.06.21 neeta92

Igazán jó kis sorozat bárki bármit mond. Nincs benne semmi negatív. Kaptunk egy mellékszálat Coulson életéről és ez igazán érdekes. Szépen felnőtt a sorozat és míg az elején kissé harmat gyenge volt addig a végére értelmes erős lett.

2016.04.27 Zsóka

12 éves lányom imádja, mostanában ezt nézi esténként....én nem láttam még, uh csak az ő nevében tudok értékelni:)

2015.05.01 house354

Ez egy jó sorozat. Nekem akkortól vált egyik kedvencemmé, mikor Coulson előjött. Nagyon bírom a fickót, csak miatta megérte végignéznem. De a történet is tetszett. Legalább is az első évad, a másodikat még nem láttam.