hp

Diego Luna
Diego Luna
Fiona Shaw
Stellan Skarsgård

A Zsivány Egyes történetében bemutatott Cassian Andor előtörténetével ismerkedhetünk meg, amint a lázadás kialakulásának kezdeti éveiben tevékenykedik.

(Hupka Adrián)

Premier: 2022.09.21. | Disney+ (2022.09.21.)
Több

2024.03.19 LeBron James

Várom a folytatást

Ez az előzménysztori nagyon tetszett nekem. Úgy éreztem, hogy sikerült mélyebben bemutatni Cassian Andor karakterét, és érdekes volt látni, hogyan alakult ki a lázadás mozgalma. A történet izgalmas és fordulatos volt, tele volt akcióval és feszültséggel. Emellett a karakterek és az emberi dráma is jól kidolgozott volt, és néhány szereplőnek igazán megvolt a maga egyedisége. Összességében úgy gondolom, hogy ez a sorozat remek kiegészítése a Star Wars-univerzumnak, és alig várom, hogy lássam, merre visznek tovább Cassian kalandjai.

2022.10.09 hp

Bár még nem ért véget az évad, innen már nem lehet elrontani. Az Andor magasan a legjobb Star Wars-sorozat, ami annyira rugaszkodik el a Star Wars világától, mint a Zsivány Egyes, de mindvégig érezzük, hogy mi adja a hátterét ennek a sorozatnak. Közb... Több

2022.09.21 Timon

Meg kell hagyni, szokatlanul erős nyitás egy SW-élőszereplős alkotásnál. Nekem viszont valamennyi közül ez a kedvenc nyitásom (mind a három epizódot beleértve). Amikor bejelentették, éreztem hogy ez is valami új lesz. Igaz, egy lázadó-pilóta előtörté... Több

2023.10.27 Robinson76

Az előzményfilm előzménysorozata

A 2016-ban bemutatott Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történetben mutatkozott be Cassian Andor, aki ebben a szériában alapozza meg hírnevét mint a Lázadók későbbi űrharcosa. Andor egy éles eszű, de piti kis tolvajként értékes dolgok eltulajdonítása mellett régen eltűnt nővérének felkutatásával tengeti mindennapjait. Egyik ilyen rablása során hoz egy rossz döntést, ami olyan események láncolatát indítja be, melyek során végül azzá az emberré fog válni, amit a korábban leforgatott, de 5 évvel később játszódó filmben már láthattunk. A sorozat forgatókönyve remek, stílusosan követi a már ismert sémát: az első három epizód az alapozó, a következő három rész a rablás előkészítését és végrehajtását mutatja be, majd kapunk egy börtönlázadással egybekötött nagy finálét. Vizuálisan csodálatos az egész széria, és ugyan nem egy akciókkal telerakott, űrcsatákkal felturbózott sorozatról van szó, mégis méltó helye van ebben a fantasztikus galaxisban.

2022.11.05 Piczil Zsolt

Öncenzúrázva az élmény 5/5

Én továbbra is szigorúan 50%-át kivágom a sorozatnak, jórészt csak az Andor vonalat tartom meg, nem vagyok kíváncsi a despota birodalmi elit életére, politikai cselszövésére. Tejóistenűrkommunistavagyokénis. Így csak a rablás/menekülés/ börtön vonalat mutatja és az irgalmatlanul ütős! Az Andor-vonal annyira nyomasztó a börtön résznél, mint egy THX-be oltott 1984. Itt lehet megérteni, a "terroristák" miért annyira veszett kutyák, miért annyira elkeseredettek hogy öngyilkos akciókat hajtanak végre (Zsivány Egyes). A Mon Mothma/ Birodalmi nyomozás vonal, ha nem is felesleges, részenként elég belőle 2-3 perc. Az az érzésem, az én mozifilmekhez szokott szervezetem csak a vágóasztal "szűrésével" bír megbirkózni a sorozatok felhígított történeteivel.

Tony Gilroy, a sorozat írója és producere vezette a Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet átdolgozását és újraforgatását, ahol Cassian Andor karaktere először jelent meg. Szerző: Hupka Adrián

Diego Luna és Alan Tudyk újra eljátsszák Cassian Andor és K-2SO szerepét, amelyeket korábban a Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet (2016) című filmben alakítottak. Szerző: Hupka Adrián

(2023. 06. 07.)
A Star Wars világát is emberek lakják
Az Andor a franchise temérdek rajongói jutalomfalatja után szokatlanul érett és az évtizedek óta hangoztatott panaszokra is gyógyírt jelentő adaléka lett a Star Wars-univerzumnak. Több