Andor (2022)

Diego Luna
Fiona Shaw
Stellan Skarsgård

kabel   2023. 01. 15.

Az első Star Wars, ami nem úgy kezeli a karaktereit, mint egy mesefilm

Sajnos a Star Wars média nagyrésze nem az igazi a napjainkban. A Kenobi nevetségesen ostoba, a Boba Fett altató, a filmek pedig kaotikusak. Ez a sorozat azonban nem úgy néz a nézőkre, mint akik összepisilik magukat az első Baby Yoda láttán vagy egy X-Wingnél ugrálnak a kanapé előtt. Az igazat megvallva nagyon nagyon kevés utalás van az egész sorozatban bármilyen más Star Wars filmre. A karakterek végre nem egysíkú, rajzfilmesen jó-rossz oldalt képviselő szereplők. A történet központjában álló gerillaháború mindkét oldalán vannak olyanok, akik a maguk módján a legjobbat akarják. A birodalom például egy céltudatos bürokrácia, kiskapukkal, ahol az egyetlen törekvés az elnyomás gyakorlása. Ez ezerszer ijesztőbb, mint egy vödörsisakos csávó fekete ruhában, aki néha megfojt egy járókelőt. A sorozat második fele nem aprózza el az elnyomás érzését, a karaktereink folyamatosan olyan szituációkba kerülnek, hogy nem tudunk nem szorítani nekik. A sorozat egyetlen igazi hátránya, hogy kicsit túl sok szereplője van, akik 90%-ban sohasem találkoznak egymással, így bár történetük párhuzamosan fut, egyik sem válik igazán hangsúlyossá, és az az érzés, mintha két külön sorozatot néznénk. Sajnos ez kihat a történet konklúziójára is, ahol végre megvolt a lehetőség, hogy az összes szereplőnk találkozzon, de majdnem egyik szál sem lett elvarrva, és sztori lezáratlan maradt.

hp   2022. 10. 09.

Bár még nem ért véget az évad, innen már nem lehet elrontani. Az Andor magasan a legjobb Star Wars-sorozat, ami annyira rugaszkodik el a Star Wars világától, mint a Zsivány Egyes, de mindvégig érezzük, hogy mi adja a hátterét ennek a sorozatnak. Közb... több»

Timon   2022. 09. 21.

Meg kell hagyni, szokatlanul erős nyitás egy SW-élőszereplős alkotásnál. Nekem viszont valamennyi közül ez a kedvenc nyitásom (mind a három epizódot beleértve). Amikor bejelentették, éreztem hogy ez is valami új lesz. Igaz, egy lázadó-pilóta előtörté... több»

Piczil Zsolt   2022. 11. 05.

Öncenzúrázva az élmény 5/5

Én továbbra is szigorúan 50%-át kivágom a sorozatnak, jórészt csak az Andor vonalat tartom meg, nem vagyok kíváncsi a despota birodalmi elit életére, politikai cselszövésére. Tejóistenűrkommunistavagyokénis. Így csak a rablás/menekülés/ börtön vonalat mutatja és az irgalmatlanul ütős! Az Andor-vonal annyira nyomasztó a börtön résznél, mint egy THX-be oltott 1984. Itt lehet megérteni, a "terroristák" miért annyira veszett kutyák, miért annyira elkeseredettek hogy öngyilkos akciókat hajtanak végre (Zsivány Egyes). A Mon Mothma/ Birodalmi nyomozás vonal, ha nem is felesleges, részenként elég belőle 2-3 perc. Az az érzésem, az én mozifilmekhez szokott szervezetem csak a vágóasztal "szűrésével" bír megbirkózni a sorozatok felhígított történeteivel.

petera050   2022. 09. 23.

Nem akarok máris nagy szavakat használni, de szerintem erre a szériára már nagy szükségünk volt. Nekem az ObiWan csalódás volt egy kissé, de ez most teljesen kárpótol érte, úgy érzem.

Mirci   2022. 09. 24.

Oé, ez engem máris beszippantott, csak nehogy elszúrják az írók, nagyon tudni fog kelleni tartani ezt a szintet, mert irtó izgalmasan startolt.

Zsebok   2022. 09. 22.

Nagyon kemény, sötét hangulatú, nekem nagyon bejött. Látványra is szép.

Tony Gilroy, a sorozat írója és producere vezette a Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet átdolgozását és újraforgatását, ahol Cassian Andor karaktere először jelent meg.

(Hupka Adrián)

Diego Luna és Alan Tudyk újra eljátsszák Cassian Andor és K-2SO szerepét, amelyeket korábban a Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet (2016) című filmben alakítottak.

(Hupka Adrián)