Közösség

Vélemény:

 

86 Andor

(2022)

Andor

 
Timon   2022.09.21 18:19
2

Meg kell hagyni, szokatlanul erős nyitás egy SW-élőszereplős alkotásnál. Nekem viszont valamennyi közül ez a kedvenc nyitásom (mind a három epizódot beleértve). Amikor bejelentették, éreztem hogy ez is valami új lesz. Igaz, egy lázadó-pilóta előtörténete, akiről úgyis tudjuk, hogy mi történik vele a Zsivány Egyesben, nem biztos, hogy elsőre túl izgalmas. Mégis, az első három rész után le voltam nyűgözve. Ennél több kellemes újítás nem volt még Star Wars-ban. Talán a The Mandalorian-nál is többet tud kihozni. Szóval én személy szerint a galaxisért sem állítom, hogy ez fölösleges lenne, már csak azért sem, mert univerzumbővítésről van szó. Így ment pl. az előzménytrilógia, a Clone Wars, a Rebels, a Mandoverzum, hogy úgy mondjam. És jó hosszú az SW-idővonal. Mindig jól el lehet mélyülni benne, nekem legalábbis ennyire bejött. A technológiája minden eddiginél jobban fókuszált a valós környezetre, és kevésbé a képernyős háttérre. Meg is látszott a színészeken, hogy kényelmesen mozogtak a szerepükben. Ezek és a zene (amit állítólag forgatás alatt vettek fel) nagyon erőssé teszik a sorozatot már most, és felnőttesebbé valamivel. 10/10