Andor

Andor

2024.03.19 FREEWAY

Várom a folytatást

Ez az előzménysztori nagyon tetszett nekem. Úgy éreztem, hogy sikerült mélyebben bemutatni Cassian Andor karakterét, és érdekes volt látni, hogyan alakult ki a lázadás mozgalma. A történet izgalmas és fordulatos volt, tele volt akcióval és feszültséggel. Emellett a karakterek és az emberi dráma is jól kidolgozott volt, és néhány szereplőnek igazán megvolt a maga egyedisége. Összességében úgy gondolom, hogy ez a sorozat remek kiegészítése a Star Wars-univerzumnak, és alig várom, hogy lássam, merre visznek tovább Cassian kalandjai.

2022.10.09 hp

Bár még nem ért véget az évad, innen már nem lehet elrontani. Az Andor magasan a legjobb Star Wars-sorozat, ami annyira rugaszkodik el a Star Wars világától, mint a Zsivány Egyes, de mindvégig érezzük, hogy mi adja a hátterét ennek a sorozatnak. Közb... Több

2022.09.21 Timon

Meg kell hagyni, szokatlanul erős nyitás egy SW-élőszereplős alkotásnál. Nekem viszont valamennyi közül ez a kedvenc nyitásom (mind a három epizódot beleértve). Amikor bejelentették, éreztem hogy ez is valami új lesz. Igaz, egy lázadó-pilóta előtörté... Több

2023.10.27 Robinson76

Az előzményfilm előzménysorozata

A 2016-ban bemutatott Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történetben mutatkozott be Cassian Andor, aki ebben a szériában alapozza meg hírnevét mint a Lázadók későbbi űrharcosa. Andor egy éles eszű, de piti kis tolvajként értékes dolgok eltulajdonítása mellett régen eltűnt nővérének felkutatásával tengeti mindennapjait. Egyik ilyen rablása során hoz egy rossz döntést, ami olyan események láncolatát indítja be, melyek során végül azzá az emberré fog válni, amit a korábban leforgatott, de 5 évvel később játszódó filmben már láthattunk. A sorozat forgatókönyve remek, stílusosan követi a már ismert sémát: az első három epizód az alapozó, a következő három rész a rablás előkészítését és végrehajtását mutatja be, majd kapunk egy börtönlázadással egybekötött nagy finálét. Vizuálisan csodálatos az egész széria, és ugyan nem egy akciókkal telerakott, űrcsatákkal felturbózott sorozatról van szó, mégis méltó helye van ebben a fantasztikus galaxisban.

2022.11.05 Piczil Zsolt

Öncenzúrázva az élmény 5/5

Én továbbra is szigorúan 50%-át kivágom a sorozatnak, jórészt csak az Andor vonalat tartom meg, nem vagyok kíváncsi a despota birodalmi elit életére, politikai cselszövésére. Tejóistenűrkommunistavagyokénis. Így csak a rablás/menekülés/ börtön vonalat mutatja és az irgalmatlanul ütős! Az Andor-vonal annyira nyomasztó a börtön résznél, mint egy THX-be oltott 1984. Itt lehet megérteni, a "terroristák" miért annyira veszett kutyák, miért annyira elkeseredettek hogy öngyilkos akciókat hajtanak végre (Zsivány Egyes). A Mon Mothma/ Birodalmi nyomozás vonal, ha nem is felesleges, részenként elég belőle 2-3 perc. Az az érzésem, az én mozifilmekhez szokott szervezetem csak a vágóasztal "szűrésével" bír megbirkózni a sorozatok felhígított történeteivel.

2023.01.15 kabel

Az első Star Wars, ami nem úgy kezeli a karaktereit, mint egy mesefilm

Sajnos a Star Wars média nagyrésze nem az igazi a napjainkban. A Kenobi nevetségesen ostoba, a Boba Fett altató, a filmek pedig kaotikusak. Ez a sorozat azonban nem úgy néz a nézőkre, mint akik összepisilik magukat az első Baby Yoda láttán vagy egy X-Wingnél ugrálnak a kanapé előtt. Az igazat megvallva nagyon nagyon kevés utalás van az egész sorozatban bármilyen más Star Wars filmre. A karakterek végre nem egysíkú, rajzfilmesen jó-rossz oldalt képviselő szereplők. A történet központjában álló gerillaháború mindkét oldalán vannak olyanok, akik a maguk módján a legjobbat akarják. A birodalom például egy céltudatos bürokrácia, kiskapukkal, ahol az egyetlen törekvés az elnyomás gyakorlása. Ez ezerszer ijesztőbb, mint egy vödörsisakos csávó fekete ruhában, aki néha megfojt egy járókelőt. A sorozat második fele nem aprózza el az elnyomás érzését, a karaktereink folyamatosan olyan szituációkba kerülnek, hogy nem tudunk nem szorítani nekik. A sorozat egyetlen igazi hátránya, hogy kicsit túl sok szereplője van, akik 90%-ban sohasem találkoznak egymással, így bár történetük párhuzamosan fut, egyik sem válik igazán hangsúlyossá, és az az érzés, mintha két külön sorozatot néznénk. Sajnos ez kihat a történet konklúziójára is, ahol végre megvolt a lehetőség, hogy az összes szereplőnk találkozzon, de majdnem egyik szál sem lett elvarrva, és sztori lezáratlan maradt.

2023.01.09 Tonyka

A zsivány recept bizony működik

Nem titkolom, az összes Disney Star Wars próbálkozás nálam elhasalt. A három mozifilm legyen közepes. A Han Solo szintén közepes. Egyetlen értékelhető a Zsivány egyes. Ez sem hibátlan, pár bugyutaság belekerült, de magasan kiemelkedik a többi közül. ... Teljes kritika

2023.02.01 taba

Star Wars tartalommal ellátva

A Mandalorianhoz hasonlóan ez a sorozat is jól sikerült, hátteret és történetet ad a korábban eléggé felszínes Star Wars filmes univerzumnak. Kiemelném Denise Gough színésznő alakítását, aki remekül alakítja a futurista-fasiszta birodalmi tiszt szerepét. Szerencsére, a jelenlegi amerikai sorozat trendekkel ellentétben, nincsenek a filmben a nézőre erőltetett homoszexuális jelenetek.

2023.04.17 László

Csalódás

A Zsivány Egyes az egyik kedvenc Star Wars-filmem, ezért nagy reményekkel kezdtem az előzményfilmnek. Az első öt rész nem tudott felvillanyozni, rendkívül unalmasan telt, és a főszereplő játéka is nagy csalódást keltett. Inkább újranézem a Zsivány Egyest.

2022.09.23 petera050

Nem akarok máris nagy szavakat használni, de szerintem erre a szériára már nagy szükségünk volt. Nekem az ObiWan csalódás volt egy kissé, de ez most teljesen kárpótol érte, úgy érzem.

2022.09.24 Mirci

Oé, ez engem máris beszippantott, csak nehogy elszúrják az írók, nagyon tudni fog kelleni tartani ezt a szintet, mert irtó izgalmasan startolt.

2022.09.22 Zsebok

Nagyon kemény, sötét hangulatú, nekem nagyon bejött. Látványra is szép.

2022.09.21 Bálint

Nagyon más, mint a klasszikus Csillagok háborúja. Semmiképpen sem mondanám nosztalgikusnak, ami nekem kifejezetten tetszett, de lehet, hogy mást elriasztana.

2022.09.27 firczy

Nekem alapvetően a Zsivány Egyesből nem jött be Andor karaktere, de itt most sokkal jobban ki van ez bontva, és persze érthető is az ő motivációja.