Közösség

Vélemény:

 

74 Az emlékmás

(2012)

Az egyik legjobb disztópikus-akciófilm

 
Harper   2024.03.08 06:42
0

Régóta TOP kategóriás film nálam a 2012-es Total Recall, melyet tegnap este épp negyedjére láttam haverokkal, akik nem ismerték. Úgy volt, hogy a sörözés mellett megy majd a háttérben, de egy idő után a filmet figyelték mindhárman, ahogy én előre megjósoltam. Mert nagyon jó a rendezése, és jók a szereplők is. Len Wiseman nálam már a Die Hard 4 elkészítésével bebizonyította, hogy tehetséges rendező, de a 2012-es Az emlékmással TOP kategóriás direktorrá vált. Az az igazság, hogy jobb filmet csinált, mint az 1990-es eredeti Swarci-változat Paul Verhoevennel, pedig azt is nagyon kedvelem. Az új változatban a női karakterek is jobbak: Jessica Biel és Kate Beckinsale. Kidolgozottak az akciójelenetek és Colin Farrell is teljesen hiteles az emlékeit vesztett egykori titkos ügynök szerepében. Nekem bejött az is, hogy ezúttal nem a Hold a cselekmény helyszíne, hanem az úgynevezett gyarmat, a Föld túloldala. Nálam ez a 2012-es Az emlékmás változat az egyik legjobb valaha elkészített disztópikus akciófilm. Erős 5 csillagot ér.