Közösség

Vélemény:

 

81 Az útvesztő

(2014)

Az Útvesztő 1.

 
Yosihiro   2021.01.01 17:05
2

Ha azt mondom, ez a film jól sikerült, akkor szerintem sokan egyetértenek velem. Nem is igazán a színészi alakítások teszik érdekessé jóvá ezt a filmet, hanem a mondanivalója és a látvány, amit szerintem jól összekomponáltak. Az érzelmek terén nagy ürességet éreztem, bár némi felcsillanás volt, de ez csak a közepes kategóriát ütötte meg. A misztikus, ismeretlen része az, ami vonzó, és szó szerint érdekes lehet. Összességében a forgatókönyv jó, a rendezés jó. A színészek szerintem nem tudnak többet adni a forgatókönyvnél, ez a játék nálam csak közepesben merült ki. A képi effektek viszont jók lettek, és a hanggal is meg voltam elégedve. Így, ha ezt összegyúrom, akkor egy jó filmet kapok, így megérdemli a négy csillagot. Egyes karakterek vagy túl el voltak nyomva, vagy túl erőltették, és így elég hullámzó filmet kapunk. A vége, mondhatjuk, pozitívummal záródik, ez mindenképp egy folytatásra ad okot. Nekem a főhős, Thomas megjelenítését túl előtérbe helyezték, és pl. a lányt elnyomták. Viszont a barátját és annak halálát remekül megoldották. A látványra nem lehetett panaszunk, talán több csavart is el tudtam volna képzelni a filmben. A film mondanivalója pedig azért gondolkodásra ad okot, egyrészt bemutatja egy jól működő szervezet felépítését, a másik oldalról pedig az ember kíváncsiságát, ami, mint tudjuk, határtalan is tud lenni. Igazából azoknak ajánlom, akik szeretik a misztikus filmet némi akcióval. Mást igazából nem kapunk. Üdv, Yosi