A lázadó

Insurgent

2023.07.04 Jerico

Kiteljesedik A beavatott világa

Nekem nagyon bejön a Veronica Roth által teremtett disztópikus világ, mely egy távoli jövőben kialakult társadalmat mutat be, egy világpusztulás utáni helyzet folyományaként. Az írónő regénye alapján három film készült a témában: A beavatott (2014), A lázadó (2014) és A hűséges (2016). Mind nagyszerű film, remek alakításokkal és izgalmas sztorival. Az első részt még Neil Burger rendezte, a másodikat és harmadikat pedig Robert Schwentke. Az IMDb-n a legelső rész 6,6 pontot kapott, a másodikat 6,2-re értékelték a rajongók, a harmadik pedig 5,7 pontot ért el. Szerintem viszont a trilógia sokkal magasabb értékeléseket érdemel, nálam a legelső rész 80%-os, a második 85%, a harmadik pedig 70%. Sajnos A lázadó (Insurgent) sokat veszít a realitásból, ugyanakkor ez a legpörgősebb epizód, tele remek akciójelenettel. Vannak fordulatok és meglepetések is. Shailene Woodley levágatja a haját, ezzel vonzereje 50%-ot esik (gyönyörű haja volt), viszont a fiúsítással keményebb fellépés is jár, így többet akciózik. Minden egybevéve remek film, kiváló szórakozás a poszt-apokaliptikus filmek kedvelői számára.

2017.05.02 indingo

Valahogy sok mondanivaló nem volt benne. Üres volt az egész története és untam a sztorit. Az első rész után csalódás a folytatás.

2016.04.15 Szilonka

Kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. A világ, amit megteremt érdekes és a kivitelezése is megfelelő. Az egyéb történet már picit felszínes, sok újat nem hoz más ilyen típusú filmekhez képest.

2022.05.24 Emmersson

Tartja a szintet, továbbra is érdekes a történet.

2019.05.31 Ms. Akárki

Nagyon gyenge film. És a főszereplő nem túl hiteles. Vaságyastól van vagy 50 kiló... hogy a fenébe tudná mindazt véghezvinni amit a filmben és ráadásul még a történet is gyenge. Szerelmi szálas tinifilmnek elmegy, de semmi más tekintetben nem nézhető.

2017.10.22 Bazzzsi

A sorozat ezen részében még láttam potenciált, de a soron következőkben nem sokat. A történet már gyengébb, mint az elsőben, de azért még történtek a sorozat szempontjából lényeges dolgot.

2018.11.17 VvV

Nem igazán szólt semmiről ez a rész, csak topogtunk gy helyben.

2016.04.18 andor50

A széria eddigi leggyengébb darabja, nagyon nehéz volt végig nézni. Kicsit olyan mintha menne a sztori és nem tudnák a készítők, hogy most mi történjen, ezért véletlenszerű fordulatokat raknak bele. Persze tudom, egy könyvadaptáció, ezért valószínűle... Több

2018.04.25 Filmelemző

Nekem bejött ez a második epizód, mert tudott újat mutatni és tetszett a harcos feeling is. Végre láttunk küzdeni akarást, belső vívódásokat, valódi konfliktusokat. A látványvilág lehetett volna gazdagabb és a vége kevésbé elszállt (szürreálisan mese... Több

2015.07.14 hsanya182

Az egész filmet átszövi a dráma, meylet sokszor a hirtelen akciójelentek követnek. A mondaivalója hatalmas és nagyon is igaz a mai társadalmunkra, a különböző csoportok is nagyon szépen, logikusan fel vannak sorakoztatva. (felfedeztem benne enneagram... Több

2017.12.30 diumiu

Nagyon vártam a folytatást, hiszen az első nagyon tetszett. Ez a második rész számomra egy kicsit gyengébbre sikerült mint az első, de így is tetszett és várom a folytatást.

2017.07.25 Lonka

Az első rész után ez kicsit csalódás volt és meg is mondom, hogy eléggé összefolynak a részek. Meg is mondom miért van! Eléggé hangsúlytalanok lettek a folytatások és picit politikai irányba mentek el.

2019.05.03 petraszab

A látványa szerintem ennek a résznek lett a legjobb, legizgalmasabb. A szereplők valahogy megragadtak egy szinten és nem fejlődnek.

2015.04.22 Bizsu82

Nagyon hasonló az első részhez, pörgős és izgalmas, egyedi karakterekkel, modern sztori. A zenéje is bejött. Igaz, hogy a sztori nem túl logikus, de ennek ellenére szórakoztató, élvezhető.